2020 Kovo 29 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Jūros“ ansamblis liko be vadovo

  • Įkelta: 2019-07-05

Justo Kirstuko asmeninio archyvo nuotrauka

Tauragės kultūros centro nepaliauja purtyti neramumai: neseniai pakelti sparnus buvo susiruošęs direktorius Virginijus Bartušis, vėliau pakeitęs planus, paskui Valstybinė darbo inspekcija tyrė skundą dėl neva fiktyvaus darbuotojo, vis dar tęsiasi vidinis auditas, o užvakar paskutinę dieną dirbo kultūros renginių organizatorius ir dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ vadovas Justas Kirstukas. Kas perims jo pareigas, kol kas neaišku.

Kultūros centre nemalonių įvykių išties netrūksta. Visai neseniai, prieš pat Tauragės miesto šventę, prašymą išeiti iš darbo savivaldybei buvo pateikęs Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis. Tiesa, po kelių dienų, sulaikęs, kolektyvo palaikymo, sprendimą jis pakeitė. Tačiau tada įvyko kitų pasikeitimų: ilgametė jo pavaduotoja Irena Petraitienė tuomet tapo kultūros renginių vadybininke, o jos pareigas pradėjo eiti Rima Bandzinaitė-Latožienė.

Netrukus po to Tauragės darbo inspekciją pasiekė skundas dėl fiktyvaus darbuotojo Kultūros centre. Sklido gandai, jog jo autorius buvo J. Kirstukas. Skundas nepasitvirtino, tačiau Tauragės savivaldybė  nusprendė Kultūros centre pradėti auditą. Jis dar nebaigtas.     

Justas Kirstukas Tauragės kultūros centre dirbo nuo 2015-ųjų, kurį laiką jis buvo ir kultūros renginių organizatorius Pagramančio skyriuje. Beje, jam vadovaujant skyriui Pagramantis buvo tapęs mažąja Lietuvos kultūros sostine, ten surengta begalė įsimintinų renginių. Jis vedė nemažai renginių ir Kultūros centre, neretai juose ir pats dainuodavo.  

Dainų ir šokių ansamblis „Jūra“

Paklaustas, kas nulėmė apsisprendimą palikti darbą Kultūros centre, J. Kirstukas nebuvo nusiteikęs atvirauti – sakė nuo komentarų susilaikysiąs. O į klausimą, ar turi darbo pasiūlymų, sakė:

– Išeinu į niekur. Ieškosiu darbo.

Tiesa, J. Kirstukas priklauso pirmuosius žingsnius žengiančiai džiazo muzikos grupei „Optima“. Joje ir lieka, tačiau „Optima“ kultūros centrui nepriklauso.

Prieš trejus metus, 2016-ųjų rudenį, seniausias Tauragės kultūros meno kolektyvas dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ pasitiko savo 60-metį, kurį tada paminėjo iškilmingu koncertu. Šiuo metu ansamblio baletmeisterė yra  Vilija Krūgelienė, choro vadovas – Žilvinas Jankus, kapelos vadovas – Saulius Bernotas, meno vadovu pastaruosius porą metų dirbo J. Kirstukas. Paklaustas, kas užims jo vietą, Kultūros centro direktorius V. Bartušis teigė kol kas negalįs atsakyti. Esą sezonas jau baigėsi, o iki naujo sezono pradžios vadovas bus rastas.

Šventiniame numeryje – kai kam šypseną, o gal ir svetimos gėdos jausmą keliančios politikų rietenos. Trečiadienį rajono Taryba rinkosi į posėdį, kuriame, be įprastų rajono gyventojams sprendimų, buvo tvirtinamos Jaunimo reikalų tarybos bei rajono Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtys. Klausantis būtent pastarojo klausimo svarstyme užvirusių diskusijų, posėdžio dalyviams kaito ausys. Balsavimu nepatvirtinus opozicijos siūlymo į Bendruomeninių organizacijų tarybą deleguoti Efremą Bitinienę, pasipylė įžeidinėjimai. Be įžūlių klausimų merui, ar šis diplomą pirkęs Kopenhagos turguje, nuskambėjo ir pasiūlymas nutraukti tradiciją posėdžio pradžioje giedoti Lietuvos Respublikos himną. Simboliška, nes šį šeštadienį – Valstybės diena, o iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ švenčia dešimties metų jubiliejų.

„Papasakoti neina – reikia išgirsti“, – taip į šio vakaro festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ koncertą kviečia organizatoriai. Šįvakar Tauragės Pilies kiemelyje improvizacijose susijungs tradiziniai stiliai ir armėnų liaudies motyvai.

Artimiausiomis dienomis šalyje ir toliau kasdien lankysis trumpalaikis lietus, bus vėjuota, temperatūra truputį pažemės, tad ir šiltesnio rūbo prireiks. Penktadienį, tikėtina, jog krituliai bus gausesni, o nuo jų trumpam atsipūsime šeštadienį.

Nors dauguma žmonių vis dažniau renkasi sveikesnį maistą, noras retkarčiais pasmaguriauti niekur nedingsta. Remigija Skirienė, prieš metus įkūrusi savo kepyklėlę, stengiasi tuos, rodos, nesuderinamus dalykus suderinti: skanėstus ji gamina tik iš šviežių ir natūralių produktų, be maisto priedų, saldiklių ar konservantų. Nors kepyklėlė įsikūrusi nuosavo namo kieme ir niekur nesireklamuoja, klientų jai netrūksta – moteris vos spėja suktis.

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija drauge su dar 12 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“Mokykloje suburta pokyčio komandos sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Su projektu į Tauragę atvyksta irjauna „Renkuosi mokyti!“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Šarūnė Urbikaitė.