2019 Lapkričio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Karštis nesutrukdė dovanoti kraujo

  • Įkelta: 2019-07-29

Ievos Aurylaitės nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmadienį tauragiškiai nepabijojo alinančio karščio ir pasiryžo neatlygintinai paaukoti kraujo. Prie kilnojamos palapinės būriavosi žmonės, kai kurie kraujo aukojo jau ne pirmą kartą.  Taip pat čia būta ir pirmą kartą atvykusių, kuriuos padrąsino artimieji.

Didžiausia Lietuvoje kraujo donorystės įstaiga – Nacionalinis kraujo centras, šiemet jau dešimtą kartą organizuoja „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“. Turo palapinė šiandien atkeliavo į Tauragės Pilies aikštę.

Organizatoriai skelbia, jog prieš duodant kraują svarbu įsitikinti savo gera savijauta, taip pat svarbi sąlyga yra sverti ne mažiau kaip 50 kg bei turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Prie palapinės po vidurdienio būriavosi piliečiai, nusprendę tapti kraujo donorais. Pakalbinus jauną merginą, laukiančią eilėje, paaiškėjo, kad ji jau trečią kartą nusprendė dovanoti kraujo. Pašnekovė nesureikšmina šio kilnaus poelgio. Anot jos – neatlygintinas kraujo davimas yra tiesiog geras darbas, kurio svarbumu niekas neabejoja.

Ievos Aurylaitės nuotrauka
Ievos Aurylaitės nuotrauka

Iki 17 val. visi norintys atlikti gerą darbą dar yra laukiami Tauragės Pilies aikštėje.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto Lietuvos savivaldybių valdomų įmonių nepotizmo rizikos intensyvumo tyrimo metu nustatyta, jog Tauragės rajono savivaldybės valdomose įmonėse 20 proc. darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais. Šis skaičius įvardijamas kaip vidinis nepotizmo rizikos rodiklis. Pagal jį Tauragė Lietuvoje užima 13 vietą. 5 proc. savivaldybės UAB‘ų darbuotojų turi giminystės ryšių su savivaldybės administracija, toks yra išorinio nepotizmo rizikos indeksas. Su šiuo rodikliu Tauragė rikiuojasi grafiko gale.

Tarpukariu Lietuvos pasienyje su Vokietija vyko intensyvi prekyba tarp prūsų ir lietuvių. Verslas nuplaukė šuniui ant uodegos į valdžią atėjus Adolfui Hitleriui. Vokiečiai pasijautė arijais, ir lietuvių prekės jiems tapo nereikalingos.

Prieš penkerius metus pirmąjį žingsnį link sveikos gyvensenos žengusi tauragiškė Aistė Mekšraitytė išduoda paslaptis, kaip išsaugoti sveiką kūną ir sielą. Mergina daug laiko praleidžia gamtoje, rinkdama žoleles, mat jomis susidomėjo močiutės dėka. Jos namai pilni pačios rinktų čiobrelių, mėtų, svogūnų laiškų, petražolių. Be to, jau kuris laikas nevalgo nei mėsos, nei žuvies. Apie visa tai bei dietistės darbą Tauragės ligoninėje – pokalbyje.