2020 Sausio 20 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kiemą tvarkys su gyventojų prisidėjimu

  • Įkelta: 2019-07-10
„Tauragės žinių“ nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praktika asfaltuoti gatves Tauragėje prisidedant verslui ar gyventojams jau turi precedentą, tuo tarpu daugiabučių kiemai iki šiol būdavo tvarkomi savivaldybės biudžeto lėšomis. Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje pritarta, kad J. Tumo-Vaižganto g. 127 numeriu pažymėto namo kiemas būtų remontuojamas su gyventojų prisidėjimu.

Į savivaldybės administraciją kreipęsi daugiabučio gyventojai pareiškė norą į savo kiemo aplinkos tvarkymą investuoti bendrai sukauptas lėšas. Jų, pasak Statybos skyriaus vedėjo Aivaro Preikšaičio, jie turi sukaupę 8 tūkst. Pagal savivaldybės Tarybos patvirtintą tvarką, gyventojams prisidedant 30 proc., darbai atliekami be eilės, todėl trečiadienį Tarybos posėdyje nutarta šį objektą įtraukti į remontuojamų sąrašą pirmuoju numeriu. Tiesa, šiame sąraše minėto namo kiemas kol kas yra pirmasis ir vienintelis.

Kaip „Tauragės žinias“ informavo Statybos skyriaus vedėjas A. Preikšaitis, aikštelės dangos atnaujinimo darbų kaina galėtų siekti iki 30 tūkst. eurų, taigi nutarta, jog savivaldybės prisidėjimas neturėtų viršyti 70 proc. projekto vertės. Taip pat skyriaus vedėjas informavo, jog darbų pradžią preliminariai būtų galima planuoti rugsėjį. Gyventojai dar turi parengti projektą, tuomet bus ieškoma rangovo, kuris sutiktų darbus atlikti už numatytą sumą.

Tai turbūt pirmasis atvejis, kai taikoma tokia praktika sutvarkant kiemą prie daugiabučio gyvenamojo namo. Naudinga tuo, kad gyventojai prisidėdami gali paspartinti darbus ir, žinoma, prisideda prie visos bendros miesto infrastruktūros gerinimo, – teigė A. Preikšaitis.

Birželio 23–29 d. Portugalijos mieste Idanha-a-Nova vyko Pasaulio orientavimosi sporto (OS) takais čempionatas, kuriame dalyvavo ir sveiki, ir neįgalūs sportininkai iš 25 pasaulio šalių. Lietuvai atstovavo 6 sportininkai – 3 sveiki ir 3 neįgalieji. Vienas jų – tauragiškis Petras Kasanavičius, kuriam debiutas čempionate buvo tikras gyvenimo iššūkis. Lietuvos neįgaliųjų komanda iš varžybų grįžo iškovojusi 4 vietą.

Balskų poilsiavietė taps patogi ne tik poilsiautojams, bet ir motorinių valčių mėgėjams. Valčių nuleidimo tako ir apsisukimo aikštelės įrengimo darbai jau prasidėjo, tam skirta 15 942 Eur. Žadama, jog poros metų bėgyje čia išdygs ir poilsiavietė. 

Praėjusį trečiadienį rajono Taryba rinkosi į posėdį, kuriame, be įprastų rajono gyventojams sprendimų, buvo tvirtinamos Jaunimo reikalų tarybos bei rajono Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtys. Klausantis būtent pastarojo klausimo svarstyme užvirusių diskusijų posėdžio dalyviams kaito ausys. Balsavimu nepatvirtinus opozicijos siūlymo į Bendruomeninių organizacijų tarybą deleguoti Efremą Bitinienę, pasipylė įžeidinėjimai. Visgi išmone niekas nepranoko seno politikos vilko Stasio Lapės: „tamsta mere, mokslus baigėt Skandinavijoje, ar jūsų diplomas pirktas Kopenhagos turguje?“– rėžė socialdemokratas.