2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: didesnės šilumos teks palaukti – bus vėsu ir drėgna

  • Įkelta: 2019-07-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Artimiausiomis dienomis šalyje ir toliau kasdien lankysis trumpalaikis lietus, bus vėjuota, temperatūra truputį pažemės, tad ir šiltesnio rūbo prireiks. Penktadienį, tikėtina, jog krituliai bus gausesni, o nuo jų trumpam atsipūsime šeštadienį.

Šiandien šalyje vyraus nepastovus debesuotumas, daugelyje vietovių protarpiais nuvilnis trumpi lietūs. Išsilaikys smarkokas vakarų krypties vėjas, vietomis gūsiai sieks 14–18 metrų per sekundę. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 18, Kaune ir Šiauliuose apie 17 laipsnių šilumos. Klaipėdoje oras šils iki 16 laipsnių.

Penktadienį bus vėsiau ir drėgniau. Į šalį atkeliaus intensyvesnis lietus. Vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas įsismarkaus dar labiau, gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę. Nakties valandomis daug kur lis, vietomis gausiai. Temperatūra tuo metu kris iki 9–14 laipsnių šilumos. Dienos metu protarpiais dar palis, tarp debesų įsiterps saulė. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje vyraus 17, Šiauliuose ir Klaipėdoje 16 laipsnių šiluma.

Šeštadienį temperatūra kils truputį aukščiau, lietaus debesų jau bus mažiau, dažniau pasirodys saulė. Vakarinių krypčių vėjas bus kiek silpnesnis. Nakties metu temperatūra šalyje sieks 8–13 laipsnių šilumos. Dienos metu Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras sušils iki 20, Šiauliuose iki 19 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 17 laipsnių šilumos.

Sekmadienį orai vėl subjurs: grįš gausesnis lietus, sustiprės vėjas. Naktį palis tik vietomis, bus apie 9–13 laipsnių šilumos. Dienos metu numatomas nepastovus debesuotumas, dažnai prapliups lietus. Vilniuje ir Kaune vyraus 18, Šiauliuose ir Panevėžyje 17 laipsnių šiluma. Klaipėdoje oras šils iki 16 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje trumpi lietūs šalyje lankysis ir toliau, didesnių pasikeitimų nebus – vyraus gaivi ir drėgna vasara.

Nors dauguma žmonių vis dažniau renkasi sveikesnį maistą, noras retkarčiais pasmaguriauti niekur nedingsta. Remigija Skirienė, prieš metus įkūrusi savo kepyklėlę, stengiasi tuos, rodos, nesuderinamus dalykus suderinti: skanėstus ji gamina tik iš šviežių ir natūralių produktų, be maisto priedų, saldiklių ar konservantų. Nors kepyklėlė įsikūrusi nuosavo namo kieme ir niekur nesireklamuoja, klientų jai netrūksta – moteris vos spėja suktis.

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija drauge su dar 12 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“Mokykloje suburta pokyčio komandos sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Su projektu į Tauragę atvyksta irjauna „Renkuosi mokyti!“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Šarūnė Urbikaitė.

Pagaliau atsirado kam vadovauti lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ – vakar įvykęs konkursas buvo sėkmingas. Pretendento būta vieno, jis ir laimėjo. Tai Zigmas Mozuraitis, šiuo metu einantis Pagramančio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas.

Didėjantis vandens suvartojimas leido „Tauragės vandenims“ išsikapstyti iš nuostolių – pirmą kartą per daugelį metų bendrovė uždirbo per 100 tūkst. eurų pelno. Tai – ne vienintelė gera žinia. Pranešama, jog nuo rugsėjo 1-osios vandens kaina vartotojams mažės5 euro centais už kubinį metrą. Apie 70 proc. viso pajamų padidėjimo sudarė AB „Vilkyškių pieninės“ cechui tiekiamo vandens pardavimas ir nuotekų tvarkymas.

Praėjusį penktadienį nuotaikinga diplomų įteikimo šventė vyko Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Mantijomis pasipuošę mokslo vaisius raškė 25 įstaigų ir įmonių administravimo ištęstinių ir nuolatinių studijų studentai. Tai jau 14-oji skyriaus laida.