2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Proveržis: vietoj trijų elektrobusų Tauragei klius penki

  • Įkelta: 2019-07-30
Ebus.lt nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybė jau nusipirko tris elektrobusus – vieną „Solaris“ ir du „Iveco“ markės. Jie į gatves, planuojama, išriedės kitąmet. Kadangi kaimyninės savivaldybės neatitiko ES investicijų programos atrankos kriterijų, Tauragei atsirado galimybė pretenduoti į papildomas nepanaudotas lėšas. Projektą rengusius tauragiškius lydėjo sėkmė – skirta dar 750 tūkst. eurų, už kuriuos planuojama įsigyti dar dvi ar net tris ekologiškas transporto priemones.

Pagal ES investicinę priemonę „Vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“ buvo skirstomos lėšos ekologiškoms transporto priemonėms – elektrobusams įsigyti. Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, šį pavasarį už ES lėšas, 15 proc. prisidedant savivaldybei, įsigyti trys elektrobusai šiuo metu yra gamybos stadijoje. Pagal pasirašytą sutartį su tiekėjais Tauragę pasiekti jie privalo iki 2020 m. gegužės.

Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Matinavičius „Tauragės žinioms“ sakė, kad Susisiekimo ministerijos sprendimu Tauragei papildomai skirta 750 tūkst. eurų, už kuriuos savivaldybė galės įsigyti dar mažiausiai du elektrobusus.

– Kai kurie rajonai negalėjo įsisavinti lėšų, kadangi neturi konkurso būdu atrinkto vežėjo. Dėl to likę pinigai buvo perskirstomi savivaldybėms, kurios yra pasiruošusios. Mes kartu su vežėjų asociacija „Linava“ dėjome pastangas, kad papildomas finansavimas kliūtų Tauragei. Dėl to bus galimybė įsigyti dar du arba tris elektrobusus, priklausomai nuo to, į kokį segmentą savivaldybės administracija orientuosis, – kalbėjo R. Martinavičius.

Pasak jo, diskusijų dėl to, ar Tauragei reikalingi dar keli elektrobusai, neturėtų kilti. Esą šiuo metu palankus metas atnaujinti autobusų parką ekologiškomis transporto priemonėmis, kadangi pasiūla daug didesnė nei buvo prieš metus, atsirado naujų gamintojų.

– Apie 2023–2025 metus bus lūžio taškas, kai didžiosios savivaldybės pirks šimtus elektrobusų. Tai naujas, šiuolaikiškas sprendimas, pagerinsiantis pavėžėjimo paslaugos kokybę bei proveržis ekologijos srityje, – sakė vadovas.

Anot M. Petraičio, paraiškos tvirtinimo procesas neturėtų užsitęsti ilgiau nei iki šių metų pabaigos. Finansavimą Tauragės rajono savivaldybė gautų tomis pačiomis sąlygomis – su 15 proc. prisidėjimu. Dėl sprendimo prisidėti prie projekto iš rajono biudžeto, kaip įprasta, turės balsuoti rajono Taryba. Dar keli nauji elektrobusai, įvertinus pirkimo procedūrų trukmę, Tauragę pasiekti galėtų po poros metų.

Penktadienį Tauragė prisijungė prie jau tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos „Burbuliadienio“. Nuotaikinga šventė padeda atgaivinti miesto viešąją erdvę, kurioje susirinkę dalyviai puikiai praleidžia laiką ir pasisemia įsimintinų įspūdžių. Organizatoriai teigia, kad ateityje nuotaikinga burbulų fiesta tęsis ir didins apimtis.

Pirmadienį tauragiškiai nepabijojo alinančio karščio ir pasiryžo neatlygintinai paaukoti kraujo. Prie kilnojamos palapinės būriavosi žmonės, kai kurie kraujo aukojo jau ne pirmą kartą.  Taip pat čia būta ir pirmą kartą atvykusių, kuriuos padrąsino artimieji.

Pirmadienį šalį dar alins karščiai, vietomis termometrai fiksuos 32 laipsnius. Tačiau nuo antradienio jau bus galima atsikvėpti lengviau, karščiai atslūgs, protarpiais nuvilnis lietus.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto Lietuvos savivaldybių valdomų įmonių nepotizmo rizikos intensyvumo tyrimo metu nustatyta, jog Tauragės rajono savivaldybės valdomose įmonėse 20 proc. darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais. Šis skaičius įvardijamas kaip vidinis nepotizmo rizikos rodiklis. Pagal jį Tauragė Lietuvoje užima 13 vietą. 5 proc. savivaldybės UAB‘ų darbuotojų turi giminystės ryšių su savivaldybės administracija, toks yra išorinio nepotizmo rizikos indeksas. Su šiuo rodikliu Tauragė rikiuojasi grafiko gale.

Tarpukariu Lietuvos pasienyje su Vokietija vyko intensyvi prekyba tarp prūsų ir lietuvių. Verslas nuplaukė šuniui ant uodegos į valdžią atėjus Adolfui Hitleriui. Vokiečiai pasijautė arijais, ir lietuvių prekės jiems tapo nereikalingos.