2020 Sausio 20 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Šaltinio“ progimnazija– viena iš 13 „Renkuosi mokyti“ dalyvių

  • Įkelta: 2019-07-04

Šventiniame renginyje Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorę  Jūratę Lazdauskienę (dešinėje) prisijungus prie projekto sveikino kolega, projekte dalyvavusios Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas, projekto vadovė R. Žižienė ir fondo „Dabar” atstovas Vaidotas Cucėnas

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija drauge su dar 12 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“Mokykloje suburta pokyčio komandos sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Su projektu į Tauragę atvyksta irjauna „Renkuosi mokyti!“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Šarūnė Urbikaitė.

Norinčių tapti mokytojais – rekordiškai daug

Visuomenės susidomėjimas švietimu nemenksta – tą patvirtino ir atranka į programą „Renkuosi mokyti!“. Iš beveik 500 kandidatų rudenį mokyklų duris pravers 24 dalyviai, kurie praėjo griežtą atranką, turi įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą, yra patyrę savo sričių praktikai. Jie dirbs mokyklose visoje Lietuvoje: Tauragėje, Alytuje, Velžyje, Priekulėje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. 

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje nuo rugsėjo pradėsianti dirbti Šarūnė Urbikaitė yra baigusi edukologijos studijas Klaipėdos universitete, o į darbą kasdien vyks iš Šilalės, kur yra įsikūrusi. Mergina jau yra sukaupusi nemažai darbo su vaikais patirties: yra dirbusi socialine darbuotoja vaikų dienos centre, privačiame darželyje, mažiesiems organizuoja šventes ir edukacines veiklassavo įkurtoje įmonėje „Ūnės išdaigų skrynutė“. 

„Taip jau susiklostė gyvenimas, kad nuo studijų pradžios nuolat dirbau su vaikais, tarp vaikų. Atradau savyje „supergalių“, kuriomis galiu vaiką įkvėpti ar pakreipti, įtikinti juos atrasti savo „supergalias“. Jausmas, kad galiu duoti daugiau nei emociją ar ryšį su vaiku man neduoda ramybės, noriu jį įprasminti ir realizuoti, ypač šiandien, kai švietimas yra viena jautriausių aktualijų ir skaudžiausių opų. Žinau, koks nuostabus jausmas suvokti, kad ugdymas(-is) gali būti smagus, įtraukus, kontekstinis, žingsniuojantis koja kojon su technologijomis ir pasauliu. Norisi tą pokytį atnešti, keisti(-is) ir būti pokyčiu“, – apie sprendimą prisijungti prie „Renkuosi mokyti!“ programos ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos kolektyvo pasakoja Š. Urbikaitė.

„Renkuosi mokyti!“ programos dalyvė Šarūnė Urbikaitė

Pokyčius ne tik įgyvendins, bet ir pamatuos

Pasak Robertos Žižienės, projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovės, visi projekto dalyviai turės realių galimybių prisidėti prie geresnės mokyklos kūrimo ir kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės bei džiaugsmo. „Tai jie galės daryti ne tik dirbdami tiesiogiai su vaikais klasėje, bet ir kartu su visa mokyklos bendruomene per dvejus metus įgyvendindami pokyčio projektą. Pokyčio kryptį padės pasirinkti mokyklose atliekama apklausa. Siekiame realių ir tvarių pokyčių, tad po dvejų metų vėl vyksime į mokyklas ir jų daromą kaitą bei pažangą taip pat pamatuosime tyrimu“, – teigia projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovė.

Tyrimo metu į klausimus kaip jaučiasi mokykloje, ką norėtų keisti, kokį savo vaidmenį mato mokymo(si) procese atsakinėjo mokiniai, jų tėveliai bei mokytojai. Rudenį mokyklų bendruomenėms bus pristatyti tyrimo rezultatai ir susibūrusios pokyčių komandos pradės rengti pokyčio projektus.

Projektą  „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. „Projektą remiame jau trečius metus ir kaip parodė ankstesniais metais atlikti tyrimai, mokyklose, kur vyrauja pagarba ir pagalba kiekvienam mokiniui, ten stipresnė visų jų motyvacija mokytis, dažniau taikomi šiuolaikinio mokymo metodai, žemesnis patyčių, atskirties lygis. Tokią mokyklą ir siekiame kurti su aktyviais „Renkuosi mokyti!“ mokytojais ir visos bendruomenės įsitraukimu“, –teigia pagrindinio projekto partnerio Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” direktorius Rytis Jezepčikas.   

Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, 60 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, jis pasieks 23 tūkst. mokinių.

Pagaliau atsirado kam vadovauti lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ – vakar įvykęs konkursas buvo sėkmingas. Pretendento būta vieno, jis ir laimėjo. Tai Zigmas Mozuraitis, šiuo metu einantis Pagramančio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas.

Didėjantis vandens suvartojimas leido „Tauragės vandenims“ išsikapstyti iš nuostolių – pirmą kartą per daugelį metų bendrovė uždirbo per 100 tūkst. eurų pelno. Tai – ne vienintelė gera žinia. Pranešama, jog nuo rugsėjo 1-osios vandens kaina vartotojams mažės5 euro centais už kubinį metrą. Apie 70 proc. viso pajamų padidėjimo sudarė AB „Vilkyškių pieninės“ cechui tiekiamo vandens pardavimas ir nuotekų tvarkymas.

Praėjusį penktadienį nuotaikinga diplomų įteikimo šventė vyko Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Mantijomis pasipuošę mokslo vaisius raškė 25 įstaigų ir įmonių administravimo ištęstinių ir nuolatinių studijų studentai. Tai jau 14-oji skyriaus laida.

Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko komanda gausėja. Nuo vakar mero patarėjos pareigas pradėjo eiti Šarūnė Stasytienė, kuri į šį politinio pasitikėjimo postą buvo paskirta dar vadovaujant Sigitui Mičiuliui, tačiau kurį laiką augino vaikelį.

Iš darbo išeina Tauragės suaugusiųjų mokymo centro (SMC) direktorė Ona Sturonienė. Tauragės  rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas šią žinią patvirtino, tačiau tokio direktorės sprendimo priežasčių neatskleidė.