2020 Balandžio 03 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šįvakar Pilyje vėl liesis džiazo ritmai

  • Įkelta: 2019-07-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

„Papasakoti neina – reikia išgirsti“, – taip į šio vakaro festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ koncertą kviečia organizatoriai. Šįvakar Tauragės Pilies kiemelyje improvizacijose susijungs tradiziniai stiliai ir armėnų liaudies motyvai.

„Van Quartet“ (Armėnija) – tai unikalus džiazo kvartetas iš Pietų Kaukazo, kurio muzika paremta armėnų liaudies tradiciniais motyvais. Improvizacija yra raktas į VAN Quartet  muzikos supratimą – į harmonijos slinktis ir ritmo struktūras, kuris skatina kiekvieną klausytoją panirti į nuostabų muzikos ir harmonijos pasaulį.

MM3 (Michał Milczarek trio) plėtojosi grojant tradicinius stilius, tokius kaip fusion ir jazz rock. Šiandien grupė garsėja nepalenkiamu ir eksperimentiniu požiūriu tiek saviems studijos įrašams, tiek koncertiniams pasirodymams. MM3 muzika – tai įkvepiantis mišinys tokių stilių kaip ambient, house, improvizuota muzika ir jazz. Šių stilių įtaka interpretuojama instrumentinio trio formoje, todėl MM3 turi savo savitą atpažįstamą charakterį. Grupės koncertams sudaromi „mixtape“, aranžuoti ir improvizuoti komandos gyvai. Koncertą dovanoja Lenkijos institutas Vilniuje.

Liepos 4 d. / 18.00 / ketvirtadienis. Tauragės Pilies kiemelis. Išankstiniai pigesni bilietai platinami Paysera arba 1 val. prieš koncertą.

Artimiausiomis dienomis šalyje ir toliau kasdien lankysis trumpalaikis lietus, bus vėjuota, temperatūra truputį pažemės, tad ir šiltesnio rūbo prireiks. Penktadienį, tikėtina, jog krituliai bus gausesni, o nuo jų trumpam atsipūsime šeštadienį.

Nors dauguma žmonių vis dažniau renkasi sveikesnį maistą, noras retkarčiais pasmaguriauti niekur nedingsta. Remigija Skirienė, prieš metus įkūrusi savo kepyklėlę, stengiasi tuos, rodos, nesuderinamus dalykus suderinti: skanėstus ji gamina tik iš šviežių ir natūralių produktų, be maisto priedų, saldiklių ar konservantų. Nors kepyklėlė įsikūrusi nuosavo namo kieme ir niekur nesireklamuoja, klientų jai netrūksta – moteris vos spėja suktis.

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija drauge su dar 12 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“Mokykloje suburta pokyčio komandos sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Su projektu į Tauragę atvyksta irjauna „Renkuosi mokyti!“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Šarūnė Urbikaitė.

Pagaliau atsirado kam vadovauti lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ – vakar įvykęs konkursas buvo sėkmingas. Pretendento būta vieno, jis ir laimėjo. Tai Zigmas Mozuraitis, šiuo metu einantis Pagramančio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas.

Didėjantis vandens suvartojimas leido „Tauragės vandenims“ išsikapstyti iš nuostolių – pirmą kartą per daugelį metų bendrovė uždirbo per 100 tūkst. eurų pelno. Tai – ne vienintelė gera žinia. Pranešama, jog nuo rugsėjo 1-osios vandens kaina vartotojams mažės5 euro centais už kubinį metrą. Apie 70 proc. viso pajamų padidėjimo sudarė AB „Vilkyškių pieninės“ cechui tiekiamo vandens pardavimas ir nuotekų tvarkymas.