2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atnaujinamas Plynosios aukštapelkės pažintinis takas

  • Įkelta: 2019-08-20

Pagramančio regioninio parko nuotrauka

Plynosios aukštapelkės pažintinis takas šiuo metu uždarytas, nes atliekami remonto darbai. Sulaukus daug nusiskundimų dėl sulūžusių pažintinio kelio lentų, buvo nutarta skirti papildomų lėšų remontui. Jau lapkričio 1 d. planuojama baigti darbus, tad lankytojai ir vėl galės aplankyti išskirtinio grožio vietovę.

„Tauragės žinios“ rašė apie nepavydėtiną Plynosios aukštapelkės pažintinio tako būklę – supuvusias ir klibančias lentas. Šiuo metu Pagramančio regioniniame parke pažintinis takas laikinai uždarytas, planuojama senas lentas pakeisti naujomis.

Pagramančio regioninio parko direkcija remonto darbams savo lėšomis (sukauptomis iš lankytojų bilietų ir organizuojamų ekskursijų) skyrė apie 1 tūkst. 500 eurų, likusius 8 tūkst. eurų skyrė  Tauragės r. savivaldybė per aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą. Skelbiama, jog prie tako remonto darbų gali prisidėti kiekvienas, pirkdamas lankytojo bilietą.

Šioje vietoje lankosi daug gamtos mylėtojų, kiekvienais metais minint Pasaulinę pelkių dieną organizuojami žygiai. Plynoji aukštapelkė slepia daug nepaprastų vaizdų: užpelkėjusį mišką, apypelkio pušyną, plynę ir akivarus, ištekančius iš aukštapelkės upelių. Pagramančio regioninio parko direktorius Sigitas Mėlinavičius tvirtino, kad ši vieta gausiai lankoma.

– Esame gavę nusiskundimų dėl prasto tako, net ir žiemą pastebime ant tako sutryptą sniegą, todėl galima manyti, kad daug kas lankosi ir rūpinasi aukštapelke. Plynoji yra unikali vieta, nes joje peri saugomi paukščiai. Būtent dėl šių paukščių buvo net iškirstos pušelės. Tokio atsiveriančio vaizdo niekur kitur nepamatysi, – pasakojo S. Mėlinavičius.

Pagramančio regioninio parko nuotrauka

Plynosios pažintinis takas įrengtas 2003 m., siekiant supažindinti lankytojus su Plynosios telmologiniu draustiniu. Tako ilgis 1,6 km. Tako pabaigoje įrengtas bokštelis, iš kurio galima apžvelgti visą aukštapelkę. Joje gausu retų augalų ir gyvūnų rūšių. Sutinkamos 2 rūšys saulašarių: apskritalapė ir ilgalapė. Peri dirviniai sėjikai, tetervinai.

Vis labiau įsibėgėjant grybavimo sezonui, gydytojai toksikologai primena, kad rinkti ir valgyti galima tik labai gerai pažįstamus grybus: baravykus, lepšius, ūmėdes, kazlėkus, raudonikius, voveraites ir pan. Išplėsti savo renkamų grybų sąrašą, eksperimentuoti naujais skoniais tikrai nepatartina. Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais? Ką tokiu atveju daryti?

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvą sukrėtė net du įvykiai, kai socialiai jautrios visuomenės grupės kaimynystė sukėlė gyventojų pasipiktinimą. Žiežmarių ir Biržų gyventojai, pasipriešinę neįgaliųjų ir vaikų kaimynystei, į diskusijas įtraukė visą Lietuvą. Tokie pat grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvena ir padedami personalo savo buitimi rūpinasi psichinę negalią turintys žmonės, Tauragėje, Marių gatvėje įkurti pernai gegužę. Taigi jų kaimynai jau iš patirties gali pasakyti, ar iš tiesų gyventi šalia neįgaliųjų nesaugu. „Tauragės žinios“ pakalbinti Marių gatvės gyventojai kraipo pečiais nesuprasdami, iš kur toks nusistatymas prieš neįgaliuosius, ir teigia kaimynais besidžiaugią.

Šiandien minima Pasaulinė fotografijos diena. Sveikiname visus fotografuojančius! Nors ji minima dar tik keletą metų, fotografijai jau beveik 200 metų. Pirma nuotrauka užfiksuota 1822 metais. Fotografija mūsų gyvenime yra kasdieninis ir labai svarbus reiškinys – fotografuodami ir fiksuojame įvykius ir išreiškiame save. Tauragėje fotografija visada buvo „aukštumoje“: fotografų čia daug, fotografijų parodos dažnos, rengiami netgi festivaliai. Rugpjūčio 19-ąją, minint Pasaulinę fotografijos dieną, keli fotografai papasakojo, ką jiems reiškia fotografija, kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras fotografas ir koks yra jų pačių svajonių kadras.

Šiais metais atidarytas fontanas Atgimimo aikštėje suburia tauragiškius nuotaikingoms pramogoms, o karštą vasaros dieną jo skleidžiama vėsa maloniai atgaivina. Prie fontano įrengta informacinė lenta skelbia apie muzikinių kompozicijų darbo valandas bei primena saugaus elgesio taisykles, kad miesto turtas nenukentėtų ir sklandžiai džiugintų tauragiškius.  

Naujos rugpjūčio savaitės pradžia šalyje prasidės įspūdinga šiluma ir neramiomis orų sąlygomis. Pirmadieniui persiritus į antrą pusę pietiniai ir rytiniai šalies rajonai sulauks smarkesnių kritulių, stipresnio vėjo, perkūnijos, kurie tikėtina, labiausiai sustiprės iš pirmadienio į antradienį. Likusiomis savaitės dienomis kritulių bus vis mažiau, šilumai kiek atslūgus ji vėl sugrįš antroje savaitės pusėje.