2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Įsibėgėjęs Tauragės muzikos festivalis nepaliauja stebinti: šiandien kviečia į „Šventę“

  • Įkelta: 2019-08-12
Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Šiemet jau devintąją vasarą pasitikęs Tauragės muzikos festivalis, kurį organizuoja garsusis tauragiškis Liudas Mikalauskas, dovanoja žiūrovams nepamirštamų akimirkų su viso pasaulio muzika. Šiemet tauragiškiams ir miesto svečiams pristatomi net septyni koncertai, vyksiantys skirtingose Tauragės miesto vietose nuo liepos 12 iki rugsėjo 6 dienos. Festivalio programa – labai įvairi: čia ir neįtikėtino triumfo Ivangėnų piliakalnio papėdėje sulaukę „Pilėnai“, ir flamenko muzika, jau tradiciniu tapęs naktinis „Bangos“ piknikas ir net „Žydroji rapsodija“.

Po pirmojo festivalio renginio, įspūdingųjų „Pilėnų“, antrąjį organizatoriai surengė Pilies kiemelyje, o jo metu viešnia iš Jungtinės Karalystės Judith Oven klausytojus sužavėjo programa su geru emocijų užtaisu. Trečiasis Tauragės muzikos festivalio renginys įtraukė į ritmo sūkurį su svečiais iš saulėtos Ispanijos. Nežabota energija ir savitomis, tik jam būdingomis vibracijomis, kimiu sprogstamosios galios balsu Antonio Lizana privertė flamenko ir džiazą scenoje iššauti tarsi fejerverką, muzikinę tėkmę paversti improvizacijų cunamiu. O impozantiškas flamenko šokėjas Jose Maria Castano, kulnais kaukšėdamas į scenos grindis, savo plastiška įtaiga „iliustravo“ Antonio Lizanos koncertus, galutinai užhipnotizuodamas publiką.

Jau šiandien, rugpjūčio 12 dieną, Tauragės muzikos festivalyje svečiuosis Kauno nacionalinis dramos teatras su neseniai visuomenei pristatytu spektakliu „Šventė“. Tai vienos dalies spektaklis, kurio scenarijaus autorius ir režisierius – Agnius Jankevičius, vaidins Jūratė Onaitytė, Gabrielė Ladygaitė, Gintautas Bejeris, Pijus Narijauskas. „Šventės“ kūrėjai provokuoja mąstyti kritiškai ir klausia – ką slepia mūsų švenčių pompastika? Kodėl tiek daug vienatvės masinių švenčių balagane? Ar mylėti savo šalį, reiškia mylėti tai, kas į tavo meilę niekada neatsakys? Kodėl savo vaikus maitiname ne meile, o melu? Atsakymų, ko gero, teks ieškoti ne šventinėse tribūnose, bet degančio namo liepsnoje, kuri vienintelė tegali sušildyti sužvarbusio, niekam nereikalingo žmogaus širdį. Spektaklis, vyksiantis Tauragės kultūros rūmuose, žymimas N-16 žyma.

Rugpjūčio 22 d., 18 val., Tauragės pilies kiemelyje, esant blogam orui – Kultūros rūmuose žiūrovai išvys Kauno valstybinio muzikinio teatro „Miuziklo vakaras“,  rugpjūčio 29 d., 20.30 val., Tauragės „Bangos“ parke rengiamas naktinis  „Bangos piknikas“ „Negirdėta Lietuva“, kuriame dalyvaus Saulius ir Donatas Petreikiai, Vytautas Mikeliūnas ir Augustas Baronas. Rugsėjo 6 d., 18 val., paskutinis festivalio akordas – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestro ir Petro Geniušo (fortepijonas) atliekama „Žydroji rapsodija“ Tauragės kultūros rūmuose.

Vasariška šiluma paliks Lietuvą, ją pakeis kur kas gaivesni ir drėgnesni orai. Pirmadienis dar bus vasariškai šiltas, tačiau po pietų į šalį atkeliausiantis lietus atneš ir žemesnes temperatūras. Nuo antradienio kasdien tai vienur, tai kitur nušniokš lietus, o šiluma bus labiau būdinga tradicinei lietuviškai vasarai.

Tauragės gyventojai socialiniuose tinkluose ėmė skųstis, jog geriamasis vanduo iš čiaupo atsiduoda chloru. „Tauragės vandenys“ informavo, jog nerimauti nėra ko – vyksta tinklų dezinfekavimo darbai, o chloro kiekis neviršija normų. Rekomenduojama vandenį ilgiau palaikyti atvirose patalpose, kad nugaruotų.

„Tauro“ stovykla vaikams – tai savaitė nepamirštamų įspūdžių ir nuotykių. Tokius atsiliepimus vos pasibaigus pirmajai stovyklai teko išgirsti jos idėjinei vedlei ir vadovei Kornelijai Jurevičiūtei. Susitikimai su danieliais miške, maisto gaminimas, visos Taurų nuotykių parko pramogos ir nakvynė nameliuose – tai tik dalis to, ką pamatė ir pajuto mažieji stovyklautojai. Daugelis jų jau svajoja, kaip sugrįš čia kitąmet.

Šalia Jūros upės užtvankos bruzda darbininkai, upės krantinė primena statybų aikštelę. Tauragiškiams kilo klausimų, kas gi ten bus. „Tauragės žinios“ išsiaiškino, jog statomas ilgai lauktas žuvitakis lašišoms. Darbus suskubta pabaigti rudenį, nes būtent šiuo metu žuvys ruošiasi neršti, tad svarbu kuo greičiau palengvinti žuvų migraciją.

Nuo ryto iki 17 val. „Spiečiuje“ galima atvykti ir išbandyti „freelancerio“ kėdę. Įprastai Tauragės centre įsikūrusio „Spiečiaus“ moderniomis erdvėmis naudojasi smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai. Šiandiena, čia gali atvykti kiekvienas, kas ieško informacijos apie įvairius mokymus ir seminarus, taip pat čia laukiami ir tie, kam įdomu modernios erdvės ir jauki darbo atmosfera.