2020 Sausio 28 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Muziejuje – žinomos kraštietės tapybos darbų paroda

  • Įkelta: 2019-08-02

Šiandiena, 16 val., dailės mėgėjai kviečiami į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ – ten  atidaroma kraštietės dailininkės Elmos Šturmaitės, dabar gyvenančios Druskininkuose, tapybos paroda „Realybė ir paslaptis“. Paroda veiks iki rugsėjo 1 d.

Kaip rašoma anotacijoje, parodoje ,,Realybė ir paslaptis“ autorė naudoja įvairius raiškos būdus atspindėti natūros, jausmų, patyrimo, nepažintos mistikos pasaulį. Stebėdami realų vaizdą, nueiname į nepažintą, skatinantį matyti ir mąstyti būvį. Kūriniai reikalauja iš žiūrovo dialogo. Meninė kalba reikalinga tiek kūrinio autoriui, tiek žiūrovui. Kai kurie darbai turi abstrakčių simbolių lauką, pažyminčių ženklais laiko ir vietos būvį. Tai skatina žiūrovus  ieškoti įvairių atsakymų į pateiktas mįslingas užuominas.

Elma Šturmaitė gimė Tauragės r. Juodpetrių k., 1973 m., baigusi Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. apsigyveno Druskininkuose. Ji priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai, yra Kauno akvarelininkų grupės ,,Vanduo ir spalva“, Druskininkų dailininkų asociacijos narė.

Dailininkė kuria akvarelės, tekstilės, tapybos srityje. Ji yra surengusi 46 autorines parodas, daugiau kaip 200 kartų dalyvavo bendrose respublikinėse, tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, aktyviai dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose pleneruose, tarptautinėse akvarelės bienalėse.

E. Šturmaitė yra apdovanota Švietimo ministerijos laureato diplomu, Kauno miesto kūrybinių klubų diplomais už kūrybinius rezultatus, patekdama į geriausių dailininkų dešimtuką, įvairiais padėkos raštais iš įvairių Lietuvos miestų galerijų, Gdansko, Suvalkų miestų ( Lenkija), Polocko miesto (Baltarusija).

E. Šturmaitė – Druskininkų Vytauto Kazimiero Jonyno dailės mokyklos mokytoja ekspertė, jos iniciatyva 1976 m. mokykla ir įsteigta. Meno paslapčių vaikus ji mokė 40 metų. Dailininkė yra surengusi daugybę įvairių kūrybinių stovyklų visoje šalyje.

Autorės kūrinių yra įsigiję įvairūs muziejai ir kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.

 

Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt kartu su Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA)  iš visų Lietuvos fontanų išrinko 35, jų manymu, verčiausius varžytis dėl gražiausio fontano Lietuvoje titulo ir kviečia padėti išrinkti patį gražiausią. Suskaičiavus balsus, gražiausias Lietuvos fontanas bus paskelbtas paskutinę šios vasaros dieną. Tarp kandidatų juo tapti – ir Tauragės fontanas.

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Jau šį rudenį atsinaujinęs muziejus „Santaka“ planuoja lankytojams atverti duris ir pasiūlyti galybę interaktyvių ekskursijų ir pramogų. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus tikina, jog, palyginus su kitais, ne tokiais išmaniais muziejais, anksčiau nustatytos apsilankymo, paslaugų ir suvenyrų kainos – neadekvačios, todėl prašo kainoraštį peržiūrėti ir mokesčius pakelti. Tiesa, primenama, jog trečiadieniais muziejaus lankymas – nemokamas, jis toks ir liks.

Naujausiame numeryje: Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė savivaldybių administracijų darbuotojų skaičiaus kitimo analizę. Jos duomenimis, nors gyventojų skaičius per pastaruosius aštuonerius metus Lietuvoje sumažėjo beveik dešimtadaliu, to nepasakytina apie valdininkų skaičių savivaldybių administracijose. Nepaisant to, kad Tauragės administracijos vadovai tvirtino mažinantys biurokratinį aparatą – atleido vairuotojus, apjungė skyrius, LLRI analizėje Tauragė priskiriama prie valdininkų skaičių didinančių 12-os šalies savivaldybių. Kur čia šuo pakastas?

„Fortūna-Agava“ krepšininkas Tadas Rapolovačius šiandien tapo tėvu. Jo žmona Reda ketvirtadienio rytą pagimdė dukrelę. Gimdymas praėjo sklandžiai. Gimusi mergaitė – pirmasis šio mėnesio kūdikis Tauragėje. Šeimai ši savaitė kupina emocijų – Tadas dvi dienos prieš tai tapo vasaros krepšinio lygos nugalėtoju.