2020 Kovo 29 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: po kritulių bangos – malonios permainos

  • Įkelta: 2019-08-08
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Savaitei persiritus į antrą pusę Lietuvą pasiekė gausių kritulių banga. Šiandien šalyje daug kur lis, o nuo penktadienio kritulių bus vis mažiau. Gera žinia ta, kad savaitei baigiantis termometrų stulpeliai stiebsis vis aukščiau.

Šiandien šalį visą dieną merks lietus, vietomis jis bus smarkus. Po pietų suksis apysmarkis vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai sustiprės iki 14–18 metrų per sekundę. Vakarėjant krituliai palaipsniui trauksis, kiek ilgiau lis rytinėje šalies dalyje, o vakaruose jau atsiras daugiau pragiedrulių. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 19 laipsnių. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse bus apie 18 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktį palis tik kai kur, temperatūra svyruos tarp 12–17 laipsnių. Dienos metu vyraus nepastovus debesuotumas, per šalį nuvilnis trumpalaikiai lietūs. Išsilaikys apysmarkis vakarinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Kaune oras sušils iki 21 laipsnio. Šiauliuose bus apie 19, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 20 laipsnių šilumos.

Šetadienio naktį be žymesnių kritulių, šalyje tvyros rūkas. Temperatūra tuo metu svyruos tarp 10–15 laipsnių. Dienos metu pro debesis žvilgčios saulė, oras bus šiltesnis nei penktadienį. Antroje dienos pusėje vietomis galimas negausus lietus. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje vyraus 22 laipsnių šiluma. Šiauliuose bus apie 21, Klaipėdoje apie 20 laipsnių šilumos.

Sekmadienį pamalonins vasariškai šilti orai, tačiau silpno lietaus taip pat neišvengsime. Pūs gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra sieks 14–17 laipsnių. Dieną Vilniuje ir Kaune bus apie 24, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 23 laipsnius šilumos. Klaipėdoje oras šils iki 21 laipsnio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienį termometrų stulpeliai šoktels dar aukščiau, vietomis oras įkais iki 27 laipsnių. Tačiau nuo antradienio vėl dažniau palis, vasariška šiluma atslūgs, sustiprės vėjas.

Itin karšta vasaros pradžia gerokai paankstino javapjūtę. Sausra, kuri tęsėsi kone pusantro mėnesio ir buvo pavadinta net stichine nelaime, mūsų krašto ūkininkų derliui tokios žalos, kaip Dzūkijai ar Aukštaitijai, kur jis sunaikintas kone visas, nepadarė. Tai aiškėja kalbantis ir su kombainus į laukus jau išvairavusiais ūkininkais, ir su specialistais.

Liepos 31 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo nutarta pakeisti seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos aprašą. Siekiama didesnio viešumo, kad galėtų dalyvauti daugiau pretendentų, o gyventojai turėtų galimybę rinktis iš daugiau kandidatų.

Savaitgalį į Pagramančio regioninį parką rinkosi dviračių entuziastai iš visos Lietuvos. Pusė šimto žygeivių nuostabiomis gamtos trasomis teko įveikti stačias įkalnes ir vingiuotas nuokalnes. Po žygio dalyviai vaišinosi vietoje gamintu plovu ir namine vaisių duona.

Gražinti savo namus yra puiku, kur kas blogiau, kai po remonto likusios šiukšlės ir statybinės atliekos atsiduria ne ten, kur privalėtų. „Tauragės žinių“ skaitytojas pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuotas kalnas šiukšlių, išverstas prie Šešuvies upės, už buvusio Ližių sąvartyno, netoli karjero. Vaizdas išties pasibaisėtinas.

Antradienį Pilies aikštėje praeiviai galėjo susitikti su organizacijos Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovais. Susitikimų metu žmonėms buvo dar kartą primenama apie vis dar gajas problemas – prekybą žmonėmis ir įvairias žmogaus išnaudojimo formas. Liūdnoji statistika patvirtina, kad Lietuvoje vis dar plinta pornografija ir egzistuoja seksualinės prievartos toleravimo apraiškos.