2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pasisekus naktiniam žygiui jau rengia kitą

  • Įkelta: 2019-08-28

Organizatorių nuotraukos

Į savaitgalį vykusį naktinį žygį Pagramančio regioniniame parke susirinko gausus žygeivių būrys. Grafienė priėmė svečius iš visos Lietuvos bei vedė „Grafo Jono Molio pėdsakais“. Vos pailsinę kojas pagramantiškiai kviečia į Plynosios aukštapelkę – rugsėjo 7-ąją čia rengiama ekskursija, kurioje nuobodžiauti, panašu, neteks.

Su įvairiais nuotykiais ir pojūčiais įvyko pirmas naktinis žygis „Grafo Jono Molio pėdsakais“, kurį organizavo Pagramančio regioninis parkas. Žygeiviams teko įveikti 13 km atstumą. Atvyko entuziastai iš visos Lietuvos: Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės, Kauno, Šilutės, Raseinių, Kaišiadorių, Mažeikių, Gargždų bei, žinoma, Tauragės ir Šilalės. Dalis žygeivių į parką atvyksta ne pirmą kartą, kupini geros nuotaikos bei optimizmo. Juos pasitiko grafienė.

Organizatorių nuotraukos

Anot Pagramančio regioninio parko kultūrologės Linos Misiulytės, ši žygio tematika pasirinkta neatsitiktinai – mažai žinoma apie Tauragės rajone buvusius dvarus, jų istorinį palikimą. O Jocių dvarvietė kadaise buvo garsi. Dvaro sodyba įkurta 1809 m. Jį valdė Mankevičius, po to – jo žentas grafas Jonas Molis. Mankevičiai dalyvavo 1863–1864 m. sukilime, už tai buvo ištremti į Sibirą.

Pagramančio regioninio parko kolektyvas, sulaukę puikių atsiliepimų apie pastarąjį žygį, jau paskelbė rengiantys naują – ekskursiją-žygį „Priešpiečiai su Plynosios karalaite“ aukštapelkėje rugsėjo 7 dieną.

„Gan įdomi patirtis – žygiavimas tamsoje. Kitiem žygių organizatoriams reikėtų iš jūsų pasimokyti originalumo ir vaišingumo. Lauksime kitų žygių“, „Grįšim dar ne kartą pas jus, čia kas kart vis smagiau! Nesiliaujat stebinti, linkėjimai iš Klaipėdos“ – tokie atsiliepimai apie naktinį žygį pasipylė organizatorių socialiniame tinkle.

Prieškario Lietuvoje daug dėmesio buvo skiriama Lietuvos Didžiajai kunigaikštystei ir valdovams. Piliakalniams, milžinkapiais ar pilkapiais vadintais. Legendomis ir senų žmonių prisiminimais paremtas istorijas vaikams prieš miegą sekdavo mamos ir senelės.

Pernai pirmą kartą Lietuvoje Rotary klubas, bendradarbiaudamas su Tauragės rajono savivaldybe, įgyvendino ambicingą moksleivių pažangos skatinimo projektą, kuriuo siekta padidinti moksleivių motyvaciją mokytis. Pernai projekte, kurio vertė buvo 25 500 eurų, dalyvavo 126 klasės ir apie 3000 mokinių. Šiais metais Tauragės rajono savivaldybė pasirūpino, kad Moksleivių pažangos premijos ir toliau motyvuotų jaunuolius siekti puikių įvertinimų moksle.

Jau kurį laiką diskutuojama apie galimybę Tauragėje įvesti nemokamą viešąjį transportą, juolab, kad netrukus į mūsų miesto gatves atriedės modernūs elektrobusai. Į miesto autobusų parko atnaujinimą nukreiptos nemažos investicijos verčia susimąstyti, kaip pakeisti kasdienius tauragiškių kelionių įpročius – padidinti motyvaciją naudotis viešuoju transportu. Apie tai pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius bei UAB Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius diskutavo Seime vykusioje konferencijoje.

Paskelbtame interneto konkurse renkamos stilingiausios Lietuvos mamos, kurios rudenį taps modeliais ir žengs podiumu pasipuošusios dizainerės Indrės Kvederienės suknelėmis. Balsuoti jame galima ir už tauragiškę Eglę Vitkauskaitę-Arlauskienę, auginančią 2 vaikučius.

Prieš porą savaičių darbo vietoje tikrintas Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Kęstučio Komskio blaivumas. Šiandien 10 val. buvo sušauktas neeilinis akcininkų susirinkimas direktoriaus elgesiui įvertinti. K. Komskio likimą sprendė visų 4 savivaldybių – Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių administracijų vadovai. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius informavo, jog posėdyje vienbalsiai priimtas sprendimas atšaukti Kęstutį Komskį iš pareigų.