2020 Vasario 27 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Paskutinio vasaros numerio anonsas – turgelį miesto centre prikels naujam gyvenimui

  • Įkelta: 2019-08-29

Turgelis pačiame miesto centre, prie Muzikos mokyklos, pasigėrėjimo nekelia niekam. Greičiau atvirkščiai – dažnam tauragiškiui ir pačiam akis bado apleisti, vargingai atrodantys paviljonai, o ir prieš miesto svečius gėda. Kad reikia kažką daryti, aišku visiems. Pirmą žingsnį artimiausiame posėdyje ketina žengti rajono savivaldybės taryba. Kokį – skaitykite laikraščio vedamajame.

Šią savaitę pradėjo veikti pirmosios elektromobilių įkrovos stotelės Tauragės rajono savivaldybės kieme. Ar jomis gali naudotis visi tauragiškiai? Atsakymas laikraštyje.

Vytauto gatvėje įsikūrusi „Kings pica“, pavasarį minėjusi pirmąjį gimtadienį, pereina į kitas rankas. Sandoris jau įvyko, o kas nupirko populiarią piceriją ir ką ketina ten pakeisti, skaitykite jau rytoj.

Per Velykas sudegusi Pagramančio klebonija gerų žmonių dėka jau baigiama atstatyti. Seniūno teigimu, iš viso suaukota per 20 tūkst. eurų, tačiau kiek žmonės atliko darbų neatlygintinai, įvertinti neįmanoma. Paremti klebonijos atstatymą nutarė ir rajono savivaldybė. Kiek lėšų skirta, aiškinosi „Tauragės žinios“.

Ne paslaptis – Tauragė siekia tapti ne tik regiono kultūros lydere, bet ir Lietuvos kultūros sostine. Ir tai tikrai ne tuščios kalbos – tauragiškiai išties turi kuo didžiuotis, o antradienį Telšiuose pristatydami Tauragės apskrities kultūrinės raidos prioritetus, tai įrodė skaičiais ir faktais.

Europos moterų bokso čempionate Ispanijoje dėl apdovanojimų kaunasi per 130 sportininkių iš 31 valstybės. Kaip sekėsi „SC Kova“ boksininkei Ivetai Lešinskytei – sporto puslapyje.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamoje rubrikoje – „Ir kas gi mus nugalės?..“ – straipsnis apie  pirmąjį Jungtinės Kęstučio apygardos vadą Juozą Kasperavičių, kurio vardu yra pasivadinusi šiemet šimtmetį švenčiantis Lietuvos šaulių sąjungos Tauragės 702-oji šaulių kuopa.  Istorikai sutaria, jog dar iki šiol tinkamai nėra įvertintas šio iškilaus partizanų vado indėlis į Lietuvos partizaninį judėjimą.

„Trys vaikiukai pelėdžiukai ant šakos tupėjo, juos visokių mokslų mokė motina pelėda“ – tokių ir panašių dainelių aido, o ir vaikiško šurmulio netrukus bus pilni Tauragės Šv. Trejybės bažnyčios parapijos namai – nuo rugsėjo 3-osios čia duris atvers „Pelėdžiukų mokyklėlė“ 3–5 metų vaikams. Ko mokys joje dirbančios Rasa Didorienė ir Donata Dervinskienė – skaitykite jau netrukus.

Dvidešimt trejus metus skaičiuojantis ir septyniolika narių vienijantis Tauragės literatų klubas „Žingsniai“ įgarsino savo kūrybą – išleido kompaktinę plokštelę, kuri pristatyta tradiciniame renginyje „Saulėlydžio posmai“ Tauragės meilės alėjoje. Renginio atgarsiai bei straipsnis apie tai, kodėl iš Lietuvos negali išvykti Gintarė Jautakaitė – kultūros puslapyje.

Tauragiškis 23-ejų Justinas Mejeris ir jo šokių partnerė Ieva išgarsėjo „Youtube“ platformoje pasidalytu romantišku šokiu, kuris surinko milijoną peržiūrų. Netrukus porą matysime televizijos ekranuose, o trumpą interviu su Justinu skaitykite laikraštyje.

Puikaus savaitgalio ir linksmos Mokslo ir žinių šventės! Pirmadienio renginių programą, žinoma, rasite „Tauragės žiniose“.

Šįvakar vyks tradicinis Tauragės festivalio renginys – Bangos piknikas. Melomanai kaip ir kasmet rinksis pievelėje 20.30 val. Bangos parke.

Mažonų bendruomenė projekto ir savivaldybės lėšomis įsirengė saugią sporto aikštę. Joje visi norintys galės žaisti krepšinį, futbolą, lauko žaidimus. Čia jau šiemet vyko kasmetinė šventė „Judu aš, judi ir tu“. Aikštelės atidarymo metu jaunimas žaidė draugiškas krepšinio varžybas, šurmuliavo šeimų šventė.

Antroje savaitės pusėje šalyje numatomi pokyčiai: ketvirtadienį daug kur dangų niaukstys debesys, vietomis numatomi krituliai ir smarkokas vėjas. Visgi, nuo penktadienio orai ir vėl gražės, temperatūra kasdien kils vis aukščiau.

Šiais metais Baltų vienybės dienos minėjime planuojama siekti Lietuvos rekordo. Menininkas, kalvis Kęstutis Plyskaitis kuria įspūdingo dydžio ir svorio skulptūrą „Saulutė“. Nors skulptūros pavadinimą galima pavadinti nekaltu, šio meno kūrinio užmačios ganėtinai didelės. „Saulutės“ kompozicija įspūdinga savo dydžiu ir svoriu bei Baltų mitologijos simbolikos motyvais. Netrukus skulptūra papuoš Tauragės vasaros estradą.

Į savaitgalį vykusį naktinį žygį Pagramančio regioniniame parke susirinko gausus žygeivių būrys. Grafienė priėmė svečius iš visos Lietuvos bei vedė „Grafo Jono Molio pėdsakais“. Vos pailsinę kojas pagramantiškiai kviečia į Plynosios aukštapelkę – rugsėjo 7-ąją čia rengiama ekskursija, kurioje nuobodžiauti, panašu, neteks.