2020 Vasario 27 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės kultūrinį pranašumą jau pripažįsta ir kaimynai

  • Įkelta: 2019-08-30

Ne paslaptis – Tauragė siekia tapti ne tik regiono kultūros lydere, bet ir Lietuvos kultūros sostine. Ir tai tikrai ne tuščios kalbos – tauragiškiai išties turi kuo didžiuotis, o antradienį Telšiuose pristatydami Tauragės apskrities kultūrinės raidos prioritetus, tai įrodė skaičiais ir faktais.

Telšių Žemaitės dramos teatre surengtoje Lietuvos kultūros tarybos (LKT) konferencijoje „Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės ir Telšių apskričių tolygios kultūrinės raidos prioritetų pristatymas“ dalyvavo nemažas būrys Tauragės kultūrininkų. Savo projektinę veiklą pristatė visos minimos apskritys.

Tauragiškiai, išsamiai išdėstę, kiek turime kultūros įstaigų, kaip jos dirba, kokius projektus įgyvendina, kiek lėšų gauna, pristatė mūsų apskrities kultūrinės raidos prioritetus. Išskirti trys svarbiausi: kultūrinė menų sintezė, kultūrinis tapatumas, ugdymas kultūra ir menu. 

Pranešimą „Kultūros interpretacija XXI amžiuje: pokyčiai muziejaus praktikoje“ konferencijoje pristatęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus papasakojo apie muziejaus modernizavimą – ne tik jo rekonstrukciją, bet ir veiklos modernumą. Muziejus išties rengia daug netradicinių, inovatyvių, šiuolaikiškų renginių, taip įnešdamas į miesto gyvenimą naujų vėjų. Verta paminėti projektą „Kultūros muitinė“, apjungiantį įvairias meno sritis, ar audiovizualinio meno festivalį „Kvadratu“. R. Vaitkus pabrėžė, kad visos Tauragę stebinančios muziejaus naujovės – ne jo vieno, o visos komandos darbas.

Pasak jo, Tauragėje išties daug profesionaliojo meno kultūrinių renginių – turime kuo džiaugtis ir net didžiuotis. „Tikiu kultūros sostinės ateitimi!“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo jis.

Tauragės muzikos festivalis, jau tapęs tradicija, „Džiazo dienos Tauragėje“, B. Baltrušaitytės bibliotekos organizuojami renginiai ir dar daug kultūros ir meno sėklų, beriamų į rajono gyventojų širdis – visa tai leidžia tikėtis, kad Tauragės iš tiesų kada nors taps kultūros sostine.

Konferencijoje dalyvavęs Tauragės apskrities regioninės kultūros tarybos narys Valdas Latoža primena, kad su konferencijoje pristatytais tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo Tauragės apskrityje 2020–2023 metų prioritetais verta susipažinti tiems, kas ruošiasi teikti projektus. Projektų paraiškos bus priimamos jau nuo rugsėjo 6 dienos. Pagaliau projektai bus priimami per LKT IS sistemą ir nebereikės popierinių paraiškų.

Jis įsitikinęs, kad Tauragė turi visus duomenis, kad kada nors taptų kultūros sostine. „Tauragės pranašumą pripažįsta jau ir rajoniniai kaimynai. Bet turime ir dar daug namų darbų padaryti. Svarbiausia – išeiti iš savo kvadrato!“ – savo „Facebook“ paskyroje rašo V. Latoža.

Rugpjūčio 28 dieną Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi  Baltijos šalių ir Kazachstano verslo plėtros asociacijos atstovai – valdybos narys Alexander Vidyakin ir Kazachstano verslininkų bendruomenės pirmininkas, šilumos įrangos gamyklos Rygoje EKO AIR savininkas Rostislav Li.

Tauragėje tradiciškai – jau  penktą kartą rengiama ypatinga šventė, kupina žaidimų, muzikos ir geros nuotaikos, kad mokslo metų startas nuteiktų siekti geriausių mokymosi rezultatų. Nuotaikingi rajono meno kolektyvų pasirodymai, išradingieji animatoriai, nemokamos, net kelias valandas mažuosius džiuginsiančios pramogos batutų ir linksmybių parke, putų šou, koncertai – visa tai ir dar daugiau švęsti naujų mokslo metų pradžią ir šiemet visus kvies siautulingai!

Paskutinio vasaros numerio anonsas – turgelį miesto centre prikels naujam gyvenimui

Šįvakar vyks tradicinis Tauragės festivalio renginys – Bangos piknikas. Melomanai kaip ir kasmet rinksis pievelėje 20.30 val. Bangos parke.

Mažonų bendruomenė projekto ir savivaldybės lėšomis įsirengė saugią sporto aikštę. Joje visi norintys galės žaisti krepšinį, futbolą, lauko žaidimus. Čia jau šiemet vyko kasmetinė šventė „Judu aš, judi ir tu“. Aikštelės atidarymo metu jaunimas žaidė draugiškas krepšinio varžybas, šurmuliavo šeimų šventė.