2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vasaros estradą papuošianti „Saulutė“ pretenduos į Lietuvos rekordą

  • Įkelta: 2019-08-29

Remigijaus Daugalo nuotrauka

Šiais metais Baltų vienybės dienos minėjime planuojama siekti Lietuvos rekordo. Menininkas, kalvis Kęstutis Plyskaitis kuria įspūdingo dydžio ir svorio skulptūrą „Saulutė“. Nors skulptūros pavadinimą galima pavadinti nekaltu, šio meno kūrinio užmačios ganėtinai didelės. „Saulutės“ kompozicija įspūdinga savo dydžiu ir svoriu bei Baltų mitologijos simbolikos motyvais. Netrukus skulptūra papuoš Tauragės vasaros estradą.

Tauragės rajono savivaldybei skyrus 11 tūkst. eurų finansavimą, K. Plyskaitis skulptūrą „Saulutė“ pradėjo rengti dar šį pavasarį, o darbus planuojama atlikti iki rugsėjo 22-osios. Kalvininkystės ekspertas pasakojo, kad skulptūra yra pagaminta iš kaldinto metalo, tad atliekant tokio masyvo darbus reikia tam skirti daug laiko ir išmanyti kalvystės meną.

– Skulptūra yra didelė, jos svoris įspūdingas, todėl šis darbas buvo sudėtingas. Ypač daug galvosūkių kilo dėl skulptūros konstrukcijos. Tačiau to ir reikėjo tikėtis, siekiant Lietuvos rekordo, – tvirtino K. Plyskaitis.

Kęstučio Plyskaičio asmeninio albumo nuotrauka

Saulės simbolis kiekvienoje religijoje ir valstybėje labai svarbus. Nuo seno kaimuose buvo statomi kryžiai, kuriuose buvo vaizduojama saulės spinduliai, gausu saulės simbolikos įvairiuose stogastulpiuose, o baltų kultūroje saulė buvo laikoma dangaus dievybe. „Saulutės“ kūrėjo užmačia buvo susieti Lietuvos heraldikos puošybos elementus su baltų puošybos detalėmis. Šią idėją autorius siūlo sieti su  Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejumi.

Nutarta didžiulę „Saulutės“ skulptūrą pastatyti Vasaros estradoje, nes skulptūros elementai kuo puikiausiai sietųsi su mažais metalo saulučių elementais apačioje stovinčiuose  stogastulpiuose.

Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Feliksas Sermontis teigia, kad šis metalo plastikos dekoratyvinis elementas – etnografinė „Saulutė“, tikimasi, papildys miesto viešąsias erdves, prisidės prie miesto meninio įvaizdžio formavimo, o miesto svečiams taps traukos objektu, kuris įamžins visai Lietuvai svarbų istorinį įvykį.

Į savaitgalį vykusį naktinį žygį Pagramančio regioniniame parke susirinko gausus žygeivių būrys. Grafienė priėmė svečius iš visos Lietuvos bei vedė „Grafo Jono Molio pėdsakais“. Vos pailsinę kojas pagramantiškiai kviečia į Plynosios aukštapelkę – rugsėjo 7-ąją čia rengiama ekskursija, kurioje nuobodžiauti, panašu, neteks.

Prieškario Lietuvoje daug dėmesio buvo skiriama Lietuvos Didžiajai kunigaikštystei ir valdovams. Piliakalniams, milžinkapiais ar pilkapiais vadintais. Legendomis ir senų žmonių prisiminimais paremtas istorijas vaikams prieš miegą sekdavo mamos ir senelės.

Pernai pirmą kartą Lietuvoje Rotary klubas, bendradarbiaudamas su Tauragės rajono savivaldybe, įgyvendino ambicingą moksleivių pažangos skatinimo projektą, kuriuo siekta padidinti moksleivių motyvaciją mokytis. Pernai projekte, kurio vertė buvo 25 500 eurų, dalyvavo 126 klasės ir apie 3000 mokinių. Šiais metais Tauragės rajono savivaldybė pasirūpino, kad Moksleivių pažangos premijos ir toliau motyvuotų jaunuolius siekti puikių įvertinimų moksle.

Jau kurį laiką diskutuojama apie galimybę Tauragėje įvesti nemokamą viešąjį transportą, juolab, kad netrukus į mūsų miesto gatves atriedės modernūs elektrobusai. Į miesto autobusų parko atnaujinimą nukreiptos nemažos investicijos verčia susimąstyti, kaip pakeisti kasdienius tauragiškių kelionių įpročius – padidinti motyvaciją naudotis viešuoju transportu. Apie tai pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius bei UAB Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius diskutavo Seime vykusioje konferencijoje.

Paskelbtame interneto konkurse renkamos stilingiausios Lietuvos mamos, kurios rudenį taps modeliais ir žengs podiumu pasipuošusios dizainerės Indrės Kvederienės suknelėmis. Balsuoti jame galima ir už tauragiškę Eglę Vitkauskaitę-Arlauskienę, auginančią 2 vaikučius.