2020 Vasario 18 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Patarimai šildantis kietuoju kuru – ekologija ir patogumas vienu metu

  • Įkelta: 2019-09-09

Prasidėjus kalendoriniam rudeniui tinkamas laikas, kalbėti apie šildymo būdus. Šiuo metu žmonės turi didelį pasirinkimą, kokiu būdu šildyti savo būstą ar kitas patalpas: kietuoju kuru ar šildymu dujomis, elektrinis šildymas ir pan. Tačiau ne visi nori ar turi galimybę diegti naujausias technologijas.  Lietuvoje vis dar gana populiarus šildymas kietu kuru. O visgi norisi turėti ekonomiškesnį, saugesnį ir šiuo metu labai aktualų būdą – ekologiškesnį, švaresnį šildymo būdą. Tad tiems, kurie naudoja kieto kuro katilus, UAB „Medinčius“ direktorius Jonas Slauzgalvis įvardijo taupų ir ekologišką būdą – kūrenimą medžio pjuvenų briketais.

Šis būdas yra pakankamai jaunas, ir iš pradžių buvo skeptiškai vertinamas. Tačiau laikui bėgant šis būdas tapo itin priimtinas, turintiems kietojo kuro katilus ir nenorintiems investuoti pernelyg didelių investicijų į naujesnes technologijas. Ypatingai kai pastaruoju laiku skiriamas didesnis dėmesys į šylantį orą, didėjančią taršą. Žmonės raginami priimti sprendimus, galinčius paveikti ne tik juos, bet ir platesnę aplinką, todėl daugumai yra svarbu koks kuras bus naudojamas žiemą apšiltinti namus. Taigi ekologišką ir švarų šildymo būdą gali užtikrinti medžio pjuvenų briketai. Faktas, jog briketai gaminami dar ir iš medienos atliekų, padaro šį šildymo būdą dar ekologiškesniu.

Kaina ir atsiperkanti investicija

Medžio pjuvenų briketai yra labai sausi, dėka to, jei yra daug kaitresni nei malkos, todėl norint išlaikyti šilumą, briketų prireiks daug mažiau ir jų taip pat nereikia papildomai džiovinti. Be to, gyventojams yra taikoma PVM lengvata pjuvenų briketams, todėl investicija lengvai atsipirks.

Nauda aplinkai ir namams

UAB „Medinčius“ vadovas teigia, jog medžio pjuvenų briketai ne tik tausoja aplinką savo ekologiškumu, bet taip pat tausoja namo kaminą, kieto kuro katilus, o taip yra svarbu, nes namų ūkiams tai nepigiai kainuoja – „Krosnių pakuros greičiau išdega dėl drėgmės, medienoje esanti rūgštis jas greitai suėda. O briketai yra labai sausi.“ Taip pat medžio pjuvenų briketų labai mažas pelningumas, ko pasėkoje, namų ūkio savininkams reikia daug mažiau pastangų prižiūrint kaminus bei kuro katilus, todėl medžio pjuvenų briketams tai padeda lyderiauti tarp kitų rūšių briketų.

Kaip pasirinkti briketus pagal esamus standartus

Kokybiški briketai pažymimi tam tikrais raidžių trumpiniais: RUF, NESTRO ir PINY KEY. Šie užrašai nurodo gamybos liniją, kuria jie buvo pagaminti, tai yra briketų forma: RUF – plytų formos, mažesnių išmatavimų, NESTRO – cilindro formos, PINY KEY – pailgi ir gali būti kelių formų – keturkampio, šešiakampio ir aštuonkampio. Svarbu perkant briketus atidžiai apžiūrėti pakuotę, kad briketai dedami į kieto kuro katilą išliktų sausi ir kokybiški.

Siekiant šiltų namų, pirkėjas gali apsvarstyti šildymo būdų pasirinkimus, privalumus ir minusus, taip atsižvelgdamas ne tik į savo namų naudą, bet ir jį supančios aplinkos.

Užs. Nr. 109

Šiandien Tauragės rajono seniūnijose prasideda seniūnaičių rinkimai. Nors kito rinkimų tvarka ir nuo šiol rinkimai vyksta atviru slaptu balsavimu, tačiau sukviesti žmones vis tiek sekasi sunkiai.

Antrosios rugsėjo savaitės pradžia rudens visai neprimins, priešingai, šalyje vėl padvelks vasara. Visgi, po  itin šilto pirmadienio šiluma palaipsniui trauksis. Dienos dar bus tikrai malonios ir gan šviesios, trumpai ir negausiai lynos vos kai kur, nuotaiką tik gadinti gali smarkokas vėjas. Savaitės pabaigoje vis dažniau užklys lietaus debesys, vėjas dar labiau įsismarkaus, o termometrų stulpeliai taip aukštai jau nebekils.

Nuo šiol telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ verslo klientai konsultuotis dėl paslaugų ar įrenginių ir juos užsisakyti galės Vytauto g. 60C įsikūrusiame operatoriaus salone. Skirtinguose Lietuvos miestuose esančiuose salonuose dirbs būtent verslo klientus aptarnaujantis vadybininkas.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokykla „Pušelė“ šį rugsėjį sukvietė vaikus į atnaujintas vieno korpuso patalpas. Nors statybininkai vis dar baiginėja smulkius darbus, o ir nauji baldai pasiekė dar ne visas grupes, „Pušelės“ bendruomenė džiaugiasi renovuotomis patalpomis: grupės tapo šviesios ir modernios, jose gausu šiuolaikiškos įrangos. „Vertėjo laukti!“ – nuotraukomis su tokiais prierašais tėvai dalijasi „Facebook‘e“.

Trečiadienį Tauragėje duris atvėrė dar viena baldų parduotuvė. Ji įsikūrusi Vytauto gatvės 101 numeriu pažymėtame name, kuriame anksčiau prekiauta „Stihl“ ir „Viking“ produkcija. Naujoje parduotuvėje galima rasti ne tik platų naujų ir naudotų baldų iš Vokietijos asortimentą, bet ir įvairių smulkmenų, padedančių sukurti namų jaukumą.