2020 Kovo 31 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės muzikos festivalį vainikuos „Žydroji rapsodija“

  • Įkelta: 2019-09-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jau šiandien, 18 val.,  –  paskutinis Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio, dovanojusio tauragiškiams ir miesto svečiams margą renginių puokštę, koncertas. Įvairialypę festivalio programą, galinčią lygintis su geriausiais Lietuvos ir užsienio festivaliais, vainikuoja išties išskirtinis vakaras – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kartu su pianistu Petru Geniušu Kultūros rūmuose atliks „Žydrąją rapsodiją“.  

Devintus metus organizuojamas festivalis jau tapo gražia Tauragės kraštą vienijančia tradicija ir turi ištikimų gerbėjų –  kokybišką muziką vertinančių žmonių  ratą.

Šiemet festivalį  atidarė Žemaitijos metams skirta muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“ pagal V. Klovos operą „Pilėnai“, suvaidinta galimoje tikrųjų Pilėnų vietoje – ant Ivangėnų piliakalnio. Vėliau tauragiškiai turėjo galimybę gėrėtis įvairiausių stilių amerikiečių, portugalų, ispanų atlikėjais, pažiūrėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Šventė“, Pilies kiemelyje klausėsi melodingos miuziklų muzikos, palydėjo vasarą naktiniame „Bangos“ piknike „Negirdėta Lietuva“. Ir štai šiandien  – festivalio uždarymas. „Žydrąją rapsodiją“ atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentas Vilmantas Kaliūnas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Petras Geniušas (fortepijonas).

Nuo tada, kai 1924-ųjų vasario popietę „Aeolian Hall“ koncertų salėje pasigirdo pirmieji G. Gershwino fortepijono garsai, lydimi klarneto glissando, Amerikos muzikos istorija pasikeitė visiems laikams. Klasikinę muziką ir džiazo elementus apjungiantis kūrinys ne tik kompozitoriui atvėrė duris į pasaulio muzikos elitą, bet ir tapo vienu iš populiariausių visų laikų amerikiečių koncertinių kūrinių. Vien per pirmuosius trejus metus nuo kūrinio premjeros „Žydroji rapsodija“ buvo atlikta 84 kartus, o jos įrašai parduoti 1 mln. kopijų tiražu. Šis spalvingas kūrinys yra klasikos ir džiazo mišinys. Būtent sulig juo G.Gershwinas įgavo solidaus kompozitoriaus reputaciją, nes „Žydrąją rapsodiją“ parašė stambia forma, be to, meistriškai suorkestravo.
Festivalio pagrindinis rėmėjas – Tauragės r. savivaldybė, festivalį iš dalies finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Koncerto bilieto kaina – 4 eur.

Rastas dar vienas kūnas
  • Įkelta: 2019-09-06

Mirusioji rasta savo pačios namuose Sartininkų kaime.

Italų mokslininkai pastebėjo, kad senstant mažėja į vitaminą panašaus junginio kofermento Q10 kiekis žmogaus organizme. Ši maistinė medžiaga, kuri yra visų ląstelių energijos žaliava, garsėja savo gebėjimu sustiprinti širdį.

Tauragėje rugsėjo pirmosios šventė ne tik suteikė daug džiaugsmo tiek mažiems, tiek dideliems tauragiškiams, bet ir plačiai nuskambėjo šalies žiniasklaidoje. Mokslo ir žinių dieną visų rajono mokyklų suolai moksleivių laukė su dovanomis – mokinio krepšeliais, kuriuose suruošta viskas, ko reikia besimokantiems skirtingose klasėse: nuo spalvoto popieriaus iki skaičiuotuvo. O nuo vidurdienio „Mokslo ir žinių gatvė“, įsikūrusi Pilies aikštėje tapo šurmuliuojančia, besilinksminančia ir nuotaikinga erdve, pritaikyta vaikams, jaunimui, šeimoms ir visiems tauragiškiams bei miesto svečiams.

Turbūt kiekvienas tauragiškis sutiks, jog Vytauto gatvės gale statomas baseinas – vienas svarbiausių šiuo metu Tauragėje įgyvendinamų projektų. Jo laukia ir maži, ir dideli. Kol tauragiškiai svarsto, ar jau bus galima šį rudenį panerti į šiltą baseino vandenėlį, rajono savivaldybės administracijoje – lengvas sąmyšis. Buvo nuspręsta baseino valdymą perduoti koncesininkui, tačiau konkurso būdu jo rasti nepavyko. Nejau niekas nenori administruoti objekto? Valdžios žvilgsnis krypsta į savivaldybės įstaigas. Šių vadovai griebiasi už galvos: kas dirbs gelbėtojais, kas padės palaikyti aukštus higienos reikalavimus, personalas turi būti atitinkamos kvalifikacijos.

Po gana vasariškai šilto ketvirtadienio šiluma šiek tiek atslūgs. Penktadienį ir šeštadienį lynos tik kai kur, tad dienos bus ganėtinai gražios. Visgi, savaitei baigiantis, sekmadienį, į šalį atkeliaus gausesni krituliai, tačiau orai stipriai atšalti dar neskubės.