2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atnaujinamas poilsiavietės namelis

  • Įkelta: 2019-10-04
Margaritos Rimkutės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragiškių pamėgtoje Meižio poilsiavietėje vyksta kapitalinio remonto darbai. Atnaujinamas vienas medinių namelių, greta jo „įsitaisė“ medinis Geltonskruostis žaltys.

Namelis, o greta jo ir kitas, stovi netoli įėjimo į poilsiavietę, prie pat tvenkinio. Šilinės girininkijos darbuotojams baigus jo karkasą, bus sukaltas ir pastatytas stalas, suolai.

Iš miesto ištrūkę poilsiautojai prie Meižio tvenkinio atvyksta išsikepti šašlykų, komfortiškai pabūti gamtoje, pasivaikščioti su šunimi. Poilsiautojus pasitinka visuomet tvarkingas ir švarus, aplink tvenkinį vedantis, poilsiavietės takas. Paėjėjus toliau ant medžių matyti trasos žymėjimas drąsinantis vietos lankytojus leistis giliau į mišką, susipažinti su vietos gamta.

Meižio poilsiavietė priklauso Šilinės girininkijai, kuri atnaujinimo darbus vykdo iš savo resursų. Jai talkina ir urėdija. Prie remonto darbų labiausiai prisideda  urėdijos  stalius Raimundas Pauga. Jis atsakingas už rekreacinių objektų įrenginius, priežiūrą, renovavimą. Pernai vyras atnaujino dešimtmetį tarnavusią, vandeny įrengtą, poilsio salelę su suolu ir stalu.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne vienus metus ir Aplinkos ministerija jau septintą kartą kviečia gyventojus teikti paraiškas daugiabučio renovacijai. Butų savininkai apsisprendę modernizuoti savo būstą klausia, kaip pasiruošti šiam procesui.

Pamiškių gatve vyras ėjo pasivaikščioti po Oko mišką. Aptikęs palaikus iškvietė pareigūnus. Mirusiosios kūnas jau buvo pradėjęs irti.

Žvilgtelėkime į Tauragės miestą iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą Tauragė turėjo beveik trylika tūkstančių gyventojų, progimnaziją ir kitas įstaigas. Miestas buvo puošnus ir turtingas. Tauragės dalis nuo bažnyčios iki dvaro buvo vadinama senmiesčiu. Vyravo labai archajiškos, senosios trobos. Jokio plento iki pat devyniolikto šimtmečio išvis nebuvo. Per senmiestį ėjo tik vieškelis link dvaro per mišką į Lauksargius.

Mokytojas – ypatinga profesija. Savo mintimis, darbu, energija jis gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Tarptautinės mokytojo dienos proga „Tauragės žinios“ paprašė kelių mokytojų pasidalinti mintimis, kas juos motyvuoja darbe, kokia turėtų būti mokykla, kokius mitus apie mokytojo darbą jie norėtų paneigti.

Naujovės ir kaime sparčiai skinasi kelią – jau visai netrukus rajonuose visai nebeliks paštų, tik centriniai miestų skyriai, o pašto paslaugas teiks mobilieji laiškininkai. Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė įsitikinusi, kad tai vienas geriausių pašto modelių, nes žmonėms nebereikės vykti į pašto skyrių, laiškininkas atvyks į namus. Vis dėlto ne visi permainas sutinka džiaugsmingai. Kalbintos visą gyvenimą dirbusios paštininkės atviros – pagal naują modelį dirbti neketina, apsisprendė darbą pašte palikti. Plačiau skaitykite laikraščio vedamajame.