2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirmasis lapkričio numeris: dešimtmetį veikusios muitinės Tauragėje gali nelikti?

  • Įkelta: 2019-10-30

Sakoma, kad Tauragė – automobilininkų miestas. Iš Tauragės automobiliai į trečiąsias šalis iškeliauja kasdien. O kur dar daug kitokių krovinių. Taigi Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto Tauragės padalinys, įsikūręs UAB „Vitlaima“ teritorijoje, Tauragei labai svarbus. Tačiau dabar jo gali nebelikti – mat norint, kad jis atitiktų Europos Sąjungos reikalavimus, į jį reikia labai daug investuoti. „Vitlaima“, atrodo, to daryti nesiims, nes jau ir taip daug yra investavusi. O jei muitinės postas neatitiks keliamų reikalavimų, jis bus panaikintas. Verslininkams tai gresia nemenkais vargais. Kokiais  – skaitykite šio numerio vedamajame.

Pokalbiui prie kavos puodelio su Maltos ordino savanoriu Sauliumi Oželiu susitikome jo gimimo dieną. Spalio 21-ąjį aktyvus Tauragės visuomenės veikėjas šventė savo 50-ties metų jubiliejų. Prieš porą metų S. Oželiui yra tekę stovėti šalia Prezidentės Dalios Grybauskaitės – jam įteiktas apdovanojimas „Herojai tarp mūsų“ už pagalbą vienišiems senoliams, dar prieš tai nuotaikingą filmuką serijoje „Kas, jei ne mes?“ apie motociklu sriubą vežiojantį maltietį susuko kūrybos studija „Wide Wings“. Kokios mintys jį šiandien lanko, kodėl aplink daugėja vienišų žmonių, už ką Tauragės maltiečiai pelnė geriausių šalyje titulą? 

Istorikas Tomas Sušinskas šiame numeryje kviečia pakeliauti po tarpukario Tauragės rajone išsibarsčiusius miestelius: Gaurę, Batakius, Skaudvilę ir kitus. Žemaitijos mažaisiais centriukais 1918–1940 m. Lietuvoje vadinti bažnytkaimiai buvo pilni gyvybės.

Įgyvendinant institucinės globos pertvarką, Lietuvoje duris atveria vis daugiau savarankiško, grupinio gyvenimo namų. Planuojama, kad visose Tauragės apskrities savivaldybėse per keletą metų turėtų būti įkurti devyni grupiniai gyvenimo namai, penki iš jų – Tauragėje. Kuriame miestelyje netrukus prasidės tokių namų statyba, sužinosite ryt.

Turime puikių naujienų. Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų – gimnazistė iš Tauragės Adrijana Kiršininkaitė. Merginai vos prieš kelias dienas apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Tauragę garsina ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. „Metų seklio“ konkurse tauragiškiams skirta trečioji vieta. Laimėjimus skina ir krašto sportininkai. Tarptautiniame bokso turnyre „Kalvarijos taurė“ puikiai pasirodė Tauragės rajono boksininkai, vienas jų grįžo su aukso medaliu.

Kadangi ketvirtadienį minimas Helovinas, laikraštyje tam skiriame net keletą straipsnių.

Tauragės jaunimo atvira erdvė (TAJE) ir „VR“ taškas Helovino proga šį penktadienį kviečia apsilankyti Tauragės bendruomenių rūmuose vyksiančiame renginyje „Gyvų numirėlių naktis“, o kiniškų patiekalų restoranas „Da Feng“ kviečia kartu skaptuoti moliūgus.

Apie kasdienius rūpesčius pasikalbėjome su Papušynės kaimo kapinių prižiūrėtoja Vanda Puidokiene. Ji į savo darbo vietą – kapines – kas dieną autobusu vyksta jau 28-erius metus. Moteris žino kapavietę, kurioje ir pati atguls amžinojo poilsio. Žinoma, tose pačiose Papušynės kapinėse.

Šiame numeryje savo nuotykiais ir vėl dalinsis Viltė Paskutinienė. Gimimo dienos proga mamai surengtas siurprizas pasisuko netikėta linkme. Po šventės solenizantė dėkojo ne dėl linksmybių, o kad apskritai liko gyva.

Socialinių paslaugų centre, kuris įsikūręs Donelaičio gatvėje, 21-uoju numeriu pažymėtame pastate, vyksta rekonstrukcija. Šis objektas Tarybos komitetų posėdžiuose ne kartą buvo minimas kaip svarbus, strateginis. Čia įsikurs neįgaliųjų dienos centras, dalis patalpų bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms. Darbai jau visai eina į pabaigą, netrukus bus galima kraustytis. Penktadienį į Tauragę atvyksta socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, planuojama, jog jis aplankys ir Socialinių paslaugų centrą. Tačiau įstaiga nebeturi vadovo – ketvirtį amžiaus jam vadovavusi Nijolė Navickienė prieš keletą dienų atleista.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu mirusiųjų atminimo dienomis vietinio –miesto ir priemiesčio – reguliaraus susisiekimo maršrutiniai autobusai veš nemokamai. Nemokamas transportas numatomas ir kitų valstybinių švenčių metu.

Kaip žinia, pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamą statistiką Tauragės gyventojams tiekiamos šilumos kaina yra nukritusi iš pirmojo penketuko į 21-ą vietą šalyje. Diskusijos dėl to netilo pastarąsias dvi savaites, mat komitetuose ir Tarybos posėdyje buvo svarstomos šilumos kainų dedamųjų nustatymo projektas. Progos pasisakyti nepraleido buvęs Tauragės šilumos tinklų vadovas, socialdemokratų frakcijos narys Vaclovas Karbauskis, be kita ko, teigęs, esą kainą išpūtė auganti pastovioji dedamoji. Dėl ko kilo šilumos kaina, suprantamai paaiškinti buvo pakviesta bendrovės ekonomistė, o buvusiam direktoriui nuo oponentų kliuvo dėl „užmirštų“ faktų.

Intelektualios satyros vakaro šou „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ jau ketvirtą sezoną keliauja per Lietuvą su unikaliu projektu. Kitą savaitę, lapkričio 7 d., garsus žurnalistas Tauragės kultūros rūmuose kalbins pramogų verslo veteraną, žinomų atlikėjų vadybininką Martyną Tylą. Laidos prodiuseriai ieško savanorių galinčių talkinti laidos filmavime.

Pagramantyje baigiamas įrengti bendruomenės centras, kuriame ne tik įsikurs senelių namai, bet ir bus teikiamos įvairios sveikatinimo paslaugos, rengiamos edukacinės programos, veiks kavinė. Dabar sutvarkyta aplinka, visiškai įrengti centrą tikimasi po Naujųjų, o atidarymas numatytas pavasarį.