2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Seneliai į naują Pagramančio bendruomenės centrą kraustysis jau netrukus

  • Įkelta: 2019-10-29
Bendruomenės albumo nuotrauka

Pagramantyje baigiamas įrengti bendruomenės centras, kuriame ne tik įsikurs senelių namai, bet ir bus teikiamos įvairios sveikatinimo paslaugos, rengiamos edukacinės programos, veiks kavinė. Dabar sutvarkyta aplinka, visiškai įrengti centrą tikimasi po Naujųjų, o atidarymas numatytas pavasarį.

Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ pirmininkė Raselė Stružeckienė „Tauragės žinioms“ papasakojo, kad dabar centras baigė įgyvendinti Lietuvos žemės ūkio ministerijos, programos priemonės „Parama kaimo bendruomenių veiklai“ finansuojamą projektą „Viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“. Bendra projekto vertė, pasak jos, – 7 748,03 Eur. Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija – 5000 Eur ir Tauragės savivaldybė – 2700 Eur. Likusia suma ir darbais prisidėjo Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ ir Mažonų seniūnija.

– Sutvarkytoje parko teritorijoje pastatyti ir 4 parko suoliukai, 2 šiukšliadėžes ir 9 parko šviestuvai, – sakė ji. – Projekto tikslas – viešosios erdvės, poilsio ir laisvalaikio parko sutvarkymas, sukuriant jaukią, estetišką, patrauklią bendruomenės namų aplinką, pritaikytą įvairiapusiškai kaimo gyventojų, savarankiškų senelių namų ir dienos centro gyventojams, bei bendruomenės edukacinei veiklai vykdyti.

Tačiau darbai juda ne tik aplink pastatą, bet ir jo viduje. Pats bendruomenės namų pastatas įrengtas jau anksčiau, dabar perkami baldai, medicinos ir virtuvės įranga. Bendruomenės pirmininkė pasakoja, kad jau pamažu – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais – pradedamos teikti ir masažo paslaugos, nes įranga jau yra. Atliekamas mechaninis masažas, yra masažinis fotelis, masažinė lova, masažinės sėdynės. Vyksta ir edukacinės programos.

Centre bus galima rengti konferencijas, mokymus – čia yra tam skirta salė. Netrukus bus įrengta ir kavinė su lauko terasa, jau yra paskelbtas pirkimas įrangai ir baldams. Tikimasi, kad ji duris atvers per Naujuosius arba šiek tiek po jų.

Antrajame pastato aukšte bus atidaryti senelių namai, kuriuose galės įsikurti 22 senjorai. Patalpos jau suremontuotos, tačiau senelių dar nėra, nes ne visa įranga supirkta, dar neveikia ir valgykla.

Planuojama, kad centras veiks pagal socialinio verslo modelį. Dabar čia sukurtos trys darbo vietos, vėliau pagal poreikį bus priimta ir daugiau.

Pasak bendruomenės pirmininkės, senelių namams dar bus perkami televizoriai, automobilis, pirtis. Visa projekto vertė – beveik 200 tūkst. eurų. 

– Turim baigti vykdyti projektą kovo mėnesį, bet baigsim anksčiau, po Naujųjų, o oficialus centro atidarymas numatytas pavasarį, kai jau viskas pilnai funkcionuos, o ir orai bus gražūs, – sakė R. Stružeckienė.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paruošė išskirtinį pasiūlymą savo naujiems ir esamiems klientams – mokėjimo planą su neribotais pokalbiais ir SMS bei 16 GB interneto duomenų už itin  patrauklią kainą. Pasiūlymu pasinaudoti galima internetinėje svetainėje www.tele2.lt arba bet kuriame „Tele2“ salone.

Jei iki šiol manyta, jog prie daugiafunkcinės sporto ir kultūros arenos statybų išlaidų rajono savivaldybei teks prisidėti tik 20-čia procentų, posėdžiavusi taryba pritarė sprendimui finansavimo procentą gerokai padidinti. Nepaisant priešpriešos tarp opozicijos ir valdančiųjų, kuri buvo juntama viso svarstymo metu, o kai kurie pasisakė nebalsuosią, rajono merui prabilus, jog vieningas balsavimas padidins tikimybę gauti valstybės finansavimą, Tarybos nariai galiausiai susivienijo.

Apie 11 val. dvi Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos skubėjo į Tauragės Dvarą. Gaisras kilo Tauragės Dvaro g. 32 A namo vienoje elektros skydinių.

Ilgai spalį lepinusį šiluma paliko Lietuvą, šiomis dienomis susidursime su ne itin malonia rudens puse – dangų niaukstys debesys, lietus maišysis su šlapiomis snaigėmis, pūs nemalonus vėjas, naktimis kandžiosis šaltukas.

Rudenėjantis miestas turi gerų žinių Tauragės smaližiams – paskutinėmis spalio dienomis Vytauto gatvėje duris atvers jaukus saldainių, kavos ir skanėstų kampelis. Specializuotoje parduotuvėje galėsite ne tik įsigyti saldumynų, bet ir prisėsti išgerti itališkos kavos ar paskanauti karšto šokolado, pieno ir ledų kokteilio, gardžios arbatos. Naujosios parduotuvės lentynas užpildys kokybiški lietuvių ir užsienio gamintojų saldainiai, rankų darbo šokoladas ir karamelė, guminukai, medus ir jo gaminiai, gardūs džemai, itališka kava ir arbatos įvairovė.