2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje prasideda visą savaitgalį truksiantis LMS Rudens forumas

  • Įkelta: 2019-10-25
Penktadienį Tauragės gatvės – pilnos jaunimo. Eglės Červinskaitės nuotrauka

Nuo šiandien į Tauragę renkasi jauni žmonės: į tradicinį Rudens forumą, šįkart pavadintą „Būk tas pokytis, kurį nori matyti pasaulyje“ 2019. Jį organizuoja Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) suburtas jaunimas. Maždaug 400 jaunuolių tris dienas dalyvaus veiklose, kurias organizuos bei koordinuos Tauragės LMS savanoriai.

Rudens forumas Tauragėje vyks tris dienas. Penktadienį Kultūros rūmuose įvyko atidarymas, koncertavo tauragiškis atlikėjas Ignas Novikovas. Pavakarieniavę Tauragės kavinėse, forumo dalyviai rinksis į miego vietą M. Mažvydo progimnazijoje, žais susipažinimo žaidimus.

Šeštadienį iš pat ryto visi keliaus į darbo grupių vietą „Versmės“ gimnazijoje. Darbą grupėse koordinuos LMS nacionalinis biuras, jie pasakos apie jaunimo politiką, apie darbą komunikacijos, rinkodaros programų srityse, kaip efektyviau dirbti savo padaliniuose, tam tikri ambasadoriai pristatys naujas metines programas. Tai, kas atsispindi metinėse programose, bus išgryninta forume.

Nedas Tamašauskas. Asmeninio albumo nuotrauka 

Vakare, pasak N. Tamašausko, visi vėl grįš į miego vietą, žais motyvuojančius žaidimus, kad pasijustų kaip viena sąjunga, plėstų pažinčių ratą. O sekmadienį aplankys Tauragės krašto muziejų „Santaka“, susipažins su mūsų krašto istorija.

„Šis forumas – tai puiki proga visos Lietuvos švietimo bendruomenei pristatyti geruosius Tauragės rajono savivaldybės pavyzdžius: Pažangos premiją, mokyklinių priemonių krepšelį“ 

Tokie renginiai, pasak Tauragės LMS prezidento Nedo Tamašausko, paprastai vyksta 4 kartus per metus.

–  Kandidatavom, kad leistų organizuoti tokį renginį, – „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. – Mums tai ir didžiulė garbė, ir atsakomybė, kad viską padarytume kuo geriau. Dažniau forumai rengiami didesniuose miestuose, tiesa, pernai jis surengtas Kelmėje. Kad būtume atrinkti, turėjome atitikti tam tikrus kriterijus: turėti bent 40 savanorių, salę, kur galėtume priimti apie 400 mokinių iš įvairių šalies kampelių, suorganizuoti jų maitinimą, nakvynę.

Pats jau keturiuose forumuose dalyvavęs N. Tamašauskas pasakoja, kad į forumus renkasi 14–18 metų savanoriai, vykdantys veiklą savo mokyklose: jie įeina į savo rajonų jaunimo reikalų tarybas, nevyriausybines organizacijas. Taigi, pasak jo, į forumą suvažiuoja labiausiai motyvuoti moksleiviai.

– Šis forumas – tai puiki proga visos Lietuvos švietimo bendruomenei pristatyti geruosius Tauragės rajono savivaldybės pavyzdžius: Pažangos premiją, mokyklinių priemonių krepšelį, – akcentavo LMS Tauragės skyriaus pirmininkas. 

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, vienintelė Lietuvos moksleivių interesams atstovaujanti bei Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti organizacija. Šiuo metu LMS turi 32 padalinius Lietuvos savivaldybėse, kuriuose dirba daugiau nei 1000 savanorių, organizacija vienija daugiau nei 500 Lietuvos mokyklų mokinių savivaldų.

Beveik kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra neįgalus. Daugumos jų gyvenimo kokybė nepavydėtina. Šiek tiek geriau verčiasi tik iniciatyvūs, išsilavinę, darbą turintys neįgalieji. Per pastaruosius metus Lietuvoje padaryta nemenka pažanga gerinant neįgaliųjų gyvenimo kokybę. Tačiau visuomenės požiūris į juos keičiasi lėtai. Šiandien visuomenės gyvenime aktyviai dalyvauja tik nedidelė dalis neįgaliųjų, o dirba dar mažiau. Tauragės rajono Adakavo socialinės globos namai ryžosi laužyti stereotipus: stipresnieji jų gyventojai aktyviai leidžia laisvalaikį: keliauja, dalyvauja varžybose ir net teatrų festivaliuose užsienyje. O neilgai trukus turėtų imti pildytis ir jų svajonės būti naudingiems.  

Šiandien Tauragėje lankysis Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kaip informavo mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius, 14.30–15.30 val. savivaldybės mažojoje salėje ministras susitiks su Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariais, socialinių paslaugų įstaigų vadovais, administracijos atstovais.

Prokuratūra skelbia ketvirtadienį baigusi ikiteisminį tyrimą dėl didelio atgarsio sulaukusio pasikėsinimo išžaginti nepilnametę ir jos sužalojimo.

Socialinių paslaugų centre, kuris įsikūręs Donelaičio gatvėje, 21-uoju numeriu pažymėtame pastate, vyksta rekonstrukcija. Šis objektas Tarybos komitetų posėdžiuose ne kartą buvo minimas kaip svarbus, strateginis. Čia įsikurs neįgaliųjų dienos centras, dalis patalpų bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms. Darbai jau visai eina į pabaigą, netrukus bus galima kraustytis. Penktadienį į Tauragę atvyksta socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, planuojama, jog jis aplankys ir Socialinių paslaugų centrą. Tačiau įstaiga nebeturi vadovo – ketvirtį amžiaus jam vadovavusi Nijolė Navickienė prieš keletą dienų atleista. Apie tai – rytdienos numeryje.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, jog Finansinių nusikaltimų tarnyba susidomėjo viena iš laidojimo paslaugų teikėjų – „Mergelių užeiga“. Pavasarį tarnybos pareigūnai lankėsi kitoje panašaus profilio įmonėje – Prano Petrošiaus IĮ „Rimtija“.