2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: neįprasta šiluma laikysis iki pat švenčių

  • Įkelta: 2019-12-20
Birštonas. Gruodžio 15 d. Renatos Jusevičienės nuotrauka.
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Po rekordinės trečiadienio šilumos artimiausiomis dienomis taip šilta nebus, bet ir žiemiškas šaltis dar tikrai nepasirodys.Šiandien šalyje vyraus pragiedruliai, žymesnių kritulių nenumatoma.

Temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dienos metu pūs apysmarkis pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 5, Kaune apie 6 laipsnius šilumos. Tauragėje oras šils iki 7 laipsnių.

Šeštadienio naktį debesuotumas bus mažas, kritulių nenumatoma. Temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos. Dienos metu pro debesis žvilgčios saulė, truputį palynos vos kai kur. Vakarėjant lietaus debesys gali pasiekti vakarinius šalies rajonus. Išsilaikys vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Diena ir vėl bus ganėtinai šilta. Vilniuje ir Kaune vyraus 6, Šiauliuose ir Panevėžyje 5 laipsnių šiluma. Klaipėdoje bus apie 7 laipsnius šilumos.

Sekmadienį išsilaikys panaši temperatūra, vyraus lietingi orai. Pūs nestiprus pietų, pietryčių krypties vėjas, kurį vakare pakeis vėjas iš šiaurės vakarų, vakarų. Nakties valandomis numatoma 2–5 laipsnių šiluma. Dieną be didesnių pokyčių – vyraus labai panaši šiluma kaip ir šeštadienį.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje šalyje išsilaikys apniukę ir pakankamai šilti orai, vėl prireiks skėčių. Remiantis dabartiniais duomenimis, šv. Kūčios bus šlapios ir šiltos, o Kalėdinėmis dienomis šiek tiek atvės: dienomis temperatūra bus teigiama, o naktimis gali spustelti šaltukas, tad yra tikimybė, jog pasirodys mišresni krituliai, o keliuose tykos slidūs pavojai.

Metams besiritant į pabaigą dažną apima kalėdinių pirkinių karštinė. O kartu – nerimas, kad dovanoms ir vaišėms pinigų neužteks. Kai kurie žmonės šventėms taupo ištisus metus, kiti gi tikisi, kad darbovietė nepašykštės kalėdinių premijų. Anksčiau metų pabaiga buvo laikoma turtingiausiu laikotarpiu, nes artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek ir privačiose įmonėse darbuotojai bene visada gaudavo kasmetines premijas – vadinamąjį 13-ąjį atlyginimą. Šiandien darbdaviai savo darbuotojus piniginėmis dovanomis džiugina vis rečiau. Matyt, tai lemia ne tiek finansiniai sunkumai, kiek pasikeitęs požiūris. Tačiau tikrai ne visur: Tauragėje yra įstaigų, kurių darbuotojai gaus ir po kelis šimtus eurų, yra ir tokių, kurių darbuotojai negaus nieko.

Paskutiniame projekto „ir kas gi mus nugalės..“ straipsnyje papasakosime istoriją apie Juozą Lukšą-Daumantą. Pastaruoju metu itin susidomėta jo palaikų paieškomis, tuo susirūpino ir Prezidentas Gitanas Nausėda. Tai neabejotinai vienas žinomiausių Lietuvos partizanų, leidęsis į pavojingą misiją pro geležinę uždangą. Nelygioje kovoje su šimteriopai galingesne raudonąja armija paskutinė viltis buvo sulaukti pagalbos iš vakarų, bet tam reikėjo, kad vakarų valstybės sužinotų, kas iš tikrųjų vyksta okupuotoje Lietuvoje. Partizanai ne tik vežė žinią į vakarus, bet apie stalinistines represijas informavo ir popiežių. Manoma, jog iš užsienio grįžęs J. Lukša-Daumantas su desantu nusileido ne kur kitur, o Tauragės rajone, Tyrelių miške.

Šiandien, 12-19 val. visoje Lietuvoje VĮ Valstybinių miškų urėdija šalies gyventojams teiks šventinę dovaną – nemokamai dalins eglės šakas bei kankorėžius. Tauragiškiai šių puošmenų kviečiami pasiimti į Pilies aikštę.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba šiandien pranešė, jog nustatė dar vieną mokesčių slėpimo atvejį Tauragėje. Ne taip seniai pareigūnai išaiškino juodąją buhalteriją automobilių remonto verslu bei prekyba dalimis besiverčiančioje UAB „Gralis“ bei mėsos perdirbimo įmonėje „Geranta ir partneriai“. Šįkart į tarnybos akiratį pateko miesto centre veikianti kirpykla.

Tauragės įstaigų reorganizacija žengia sparčiais žingsniais: sporto mokykla tapo Sporto centro dalimi, jau imamasi Moksleivių kūrybos centrą sujungti su Muzikos mokykla, o dabar planuose – ir Socialinių paslaugų centro bei šeimos gerovės centro „Šaltinėlis“ sujungimas. Šią savaitę toks pasiūlymas svarstytas rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitete. Nors sulaukta ir pasipriešinimo, panašu, kad pliusų išties daugiau nei minusų – įstaigos turi daug sąsajų. „Tai būtų tikslinga: konkretu, aišku ir sprendimai būtų priimami greičiau“, – įsitikinusi abiem įstaigoms šiuo metu vadovaujanti Lina Baziliauskienė.