2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Biblioteka tapo per ankšta: laukia priestato

  • Įkelta: 2020-01-24

Vaikų biblioteka iš Pilies turės persikraustyti į centrinį pastatą.

B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos albumo nuotrauka

Bibliotekos – seniai nebe ta vieta, kurioje tik išduoda ir priima perskaitytą knygą. Koja kojon žengdamos su naujausiomis technologijomis, jos tampa bendruomenių traukos centrais. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka – ne išimtis. Joje vyksta daugybė renginių – parodų, susitikimų, knygų pristatymų, koncertų. Ir visoms toms veikloms jau seniai trūksta vietos. Bibliotekininkai surado išeitį – jie norėtų pasistatyti priestatą.

Šiais laikais biblioteka – tai moderni vieta, kurioje veikia poetų ir kitokie klubai, periodikos, muzikos bei interneto skaityklos, yra galimybė skaityti elektronines knygas, naudotis internetu, vykdomos įvairios programos, edukacijos, parodos, susitikimai. Tai mokymosi, pramogų, profesinio tobulėjimo centras. Šiandien biblioteka atlieka daug socialinių funkcijų – čia žmonės moka mokesčius, deklaruoja pajamas, perka bilietus, ieško darbo.

Apie tai, kad B. Baltrušaitytės viešajai bibliotekai reikia priestato, jos direktorė Meilutė Parnarauskienė prabilo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje pristatydama praėjusių metų veiklos ataskaitą. Vėliau, pakalbinta „Tauragės žinių“, ji sakė, kad vietos stygių biblioteka jaučia seniai. Pavyzdžiui, tarp daugybės kitų čia vyksta robotikos užsiėmimai, į juos susirenka labai daug vaikų, o bibliotekininkėms tenka nešioti sunkias dėžes su įvairiomis priemonėmis užsiėmimams. Ruošiantis didesniam renginiui skaitykloje tenka stumdyti kėdes, paskui sustatyti jas atgal. Ji pasakojo su pavydu žvelgianti į kaimyninių rajonų, pavyzdžiui, Jurbarko biblioteką, galinčią pasigirti puikiomis darbo sąlygomis.

– Be to, bibliotekos Vaikų literatūros skyrius įsikūręs Pilyje, „Santakos“ muziejui priklausančiose patalpose. Muziejus nori jas atsiimti. Labai gaila, nes ten puiki viena vaikams, tačiau, ko gero, teks Vaikų literatūros skyrių priglausti savo patalpose. Tada situacija taptų visai tragiška. Todėl priestato būtinai reikia. Ir yra galimybė lėšų jam statyti gauti iš Valstybės investicijų programos (VIP).

Tačiau, pasak M. Parnarauskienės, džiaugtis dar gerokai per anksti: jei šiemet bus pateikta paraiška VIP, atsakymas bus gautas tik kitąmet, o kada būtų pradėta priestato statyba, nežinia.

Priestatas iškiltų nuo gatvės pusės, bibliotekos priekyje.

 

Visuomet smagu televizijos ekrane išvysti kraštiečius, o visai neseniai LNK televizijos muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ laidoje pasirodė tauragiškė Gabrielė Nausėdaitė. Praėjusį sekmadienį transliuotos laidos metu atliko ji Donato Montvydo kūrinį „Aš visada būsiu tavo“ ir šalies žiniasklaidoje nuskambėjo ne tik dėl savo talento, bet ir ryšių su Prezidentu Gitanu Nausėda. Šalies vadovas – jos krikštatėvis.

Praėjusį pirmadienį Tauragės konservatoriai sulaukė gausaus Seimo narių desanto. Sušauktame visuotiniame susirinkime vyko diskusijos dėl skyriaus kandidato artėjančių Seimo rinkimų vienmandatėje. Balsavimas neįvyko dėl nesusidariusio kvorumo, o skyriuje tvyro nežinomybė, mat centrinis partijos štabas siūlo rinktis ne tik iš vietinių kandidatų – į vidinius skyriaus kandidato rinkimus delegavo vilnietį šoumeno, prodiuserio Arūno Valinsko sūnų Arūną.

Sausis į pabaigą, o žiema taip ir neatėjo. Tačiau tai ne priežastis praleisti dieną ant sofos.  Pagramančio regioninis parkas jau rytoj kviečia švęsti Pusiaužiemį ir pakeliauti – šventėje žadami etniniai motyvai, „Traktieriaus“ atidarymas, žemaitiški patiekalai, įvairios arbatos ir kitos žiemos linksmybės. „Bus smagu!“ – žada organizatoriai.

Praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų, įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Labiausiai išsiskyrė regionų savivaldybės, tarp jų ir Tauragės – čia renovacijos procesai vyko aktyviau nei didžiuosiuose šalies miestuose.

Akivaizdu, jog atvejai, kai laisve išreikšti savo nuomonę anonimiškai komentuojant interneto publikacijas naudojamasi neatsakingai, vartojant įžeidžiančias ir neetiškas formas, pasitaiko dažniau nei norėtųsi. Reaguodami į pastarųjų savaičių įvykius elektroninėje erdvėje ir prisiimdami socialinę atsakomybę dėl informacinės higienos, apsisprendėme: sakome NE patyčioms internete.