2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kraštiečių susitikimas Vilniuje jau netrukus: pakvieskite artimuosius

  • Įkelta: 2020-01-17
Akimirka iš praėjusių metų kraštiečių susitikimo. Tauragės kraštiečių draugijos nuotrauka

Jau visai netrukus, sausio 19-ąją, visi sostinėje gyvenantys tauragiškiai kviečiami susirinkti Vilniaus Mažajame teatre – ten rengiamas tradicinis 14-asis kraštiečių susitikimas. Nuolatinė jo organizatorė Tauragės kultūros centro Liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi, kad susitikimą remia savivaldybė, o šįkart susitikimas bus išskirtinis tuo, kad ketinama ypač akcentuoti teatrą, mat Tauragės liaudies teatras šiemet minės 60-metį.

Sausio 19 d., 16 val., Vilniaus Mažajame teatre (Gedimino pr. 22) įvyks tradicinis, 14-asis kraštiečių susitikimas. Jo metu Tauragės liaudies teatras parodys spektaklį – Stasio Žemaičio „Mirta Činčibiraitė“, skambės muzika, vyks įdomūs pokalbiai, diskusijos.

Šventės organizatoriai – Kraštiečių draugijos pirmininkė Otilija Klimaitienė, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė maloniai kviečia dalyvauti susitikime ir būti aktyviais jo dalyviais, o jei turite pasiūlymų ar pageidavimų – drąsiai juos išsakyti.

Į „Tauragės žinių“ redakciją užsukusi G. Urmonaitė pasakojo, kad, nors susitikimai tradiciniai, jie kasmet vis kitokie: jų metu yra dainavę tauragiškiai atlikėjai Donalda Meiželytė, Liudas Mikalauskas, yra grojusi Vita Bartušytė, Mindaugas Neverovas.

– Pernai susitikime muzikavo Arūnas Ir Nijolė Rakevičiai, Violeta Girdžiuvienė. Besirenkančius į susitikimą visada pasitinka Albinas Batavičius su bandonija. B. Baltrušaitytės biblioteka suruošia tauragiškių išleistų knygų knygų parodą. Yra ir fotografijų parodų buvę – Sigito Kancevyčiaus, Romualdo Vaitkaus. Ir šiemet kažką sugalvosim.

Pasak jos, viena, kas jau kaip ir privaloma, – tauragiškių teatro mėgėjų spektaklis.

– O šiemet teatro tema dar aktualesnė, nes Tauragės liaudies teatras rudenį minės 60 metų sukaktį, o Vilniuje gyvena daug vaidinusių mūsų teatre arba kurių artimieji vaidino. Tokių žmonių ypač laukiame atvykstančių į kraštiečių susitikimą, nes teatro sukakčiai turėsime visą renginių ciklą, viena jo dalių bus visų mūsų teatre vaidinusių ir jų artimųjų prisiminimų vakaras-susitikimas.  Jis bus skirtas visuomenei ir, planuojame, su pasirodymais, ištraukomis. Duosim vaidmenis ir buvusiems mūsų artistams, ir jų artimiesiems, tad reikia visa tai aptarti. Kviečiame į susitikimą ir savo draugus, vaidinusius mūsų teatre – Dalią Teišerskytę, Andrių Bialobžeskį, giminaičius tų, kurių nebėra tarp gyvųjų.

Besibaigiant metams Garbės ženklu apdovanota teatro režisierė sako, kad dabar ji jaučiasi dar labiau atsakinga už kraštiečių susitikimą – Garbės ženklas, tarp kitų nuopelnų, jai skirtas ir už jo organizavimą.

– Smagu, jog ši graži tradicija tęsiasi, ir džiugu, kad jai gyvuoti padeda ir savivaldybė. Šiemet ji prisideda transportu ir salės nuoma, – pasakoja režisierė.

Pasak jos, prisideda ir įvairios įmonės, įstaigos – jos įdeda dovanėlių Vilniuje gyvenantiems kraštiečiams.

Į kraštiečių susitikimą, pasak G. Urmonaitės, kviečiami visi, kas tik gali ir nori jame dalyvauti. Ji kviečia visus perduoti vieni kitiems žinią apie šį susitikimą ir paraginti jame dalyvauti.

– Paraginkit artimuosius, gyvenančius Vilniuje, ateiti. Tegu jie ateina su mintimis, ką gali pasiūlyti Tauragei, ir kaip mes galim prisidėti prie jų darbų, – ragina G. Urmonaitė.

Vakar Joniškės kaime vykęs veiksmas priminė trilerį. Vienoje sodybų lankėsi pasieniečių ir policijos pareigūnų ekipažai. Suimtas prabangaus automobilio vagis.

Iki sausio 31-osios vis dar galima teikti paraiškas, norint dalyvauti Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojamoje Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Jas galima teikti regioniniuose BETA padaliniuose. Paraiškų priėmimas mažosios renovacijos programai yra pratęstas iki liepos 1 d.

Nuo pernai metų rugsėjo jaunos šeimos regionuose gali gauti subsidijas pirmajam būstui įsigyti. Tauragėje per metus finansinės paskatos įsigyti pirmąjį būstą išduotos 38 šeimoms.

Numerio tema: šeima, patirianti santykių krizę, priėjo liepto galą. Naujųjų metų išvakarėse apie savo sutuoktinės vaikų nepriežiūrą Vaikų teisių apsaugos specialistėms pranešęs vyras inicijavo vaikų paėmimą iš šeimos. Nepasiturinti, laikinai nuo vaikų atskirta daugiavaikė neviltyje: nėra artimųjų, pas kuriuos galėtų apsigyventi. Vienintelė jai ir jos trims nepilnamečiams duris atverianti vieta – Tauragės nakvynės namai. Taip pat skaitykite, kada visuomenei bus pristatytas jau autobusų parko garaže besislepiantis elektrobusas, kaip baigėsi keturių Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narių bandymas nuversti komiteto pirmininkę Rimą bandzinaitę-Latožienę bei ką renkasi į šauktinių sąrašus patekę studentai. Skaitykite aktualijas apie miesto infrastruktūros problemas bei kaip vairuotojai gudrauja bandydami išvengti naujų policijos greičio matuoklių – trikojų. Laikraštyje kaip niekada gausu aktyvios gyvensenos ir sporto naujienų, o priede Sveika šeima rasite receptų su medumi. 

Antroje savaitės pusėje, po itin šilto ketvirtadienio, šalį pasieks nedidelės permainos. Nuo penktadienio orai šiek tiek atvės, naktimis temperatūra kris žemiau nulio, tad keliuose bus slidesnių ruožų. Dienomis ir toliau vyraus teigiama temperatūra, nors ir mažesnė nei šiomis dienomis.