2020 Vasario 22 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mokslininkų suvažiavime savo darbus pristatė ir tauragiškis išradėjas

  • Įkelta: 2020-01-10

Viktoras Jokubaitis. „Tauragės žinios“

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, įvyko Lietuvos mokslininkų suvažiavimas, kuriame aptarti svarbiausi mokslo ir studijų sistemos klausimai. Iš Tauragės į renginį vyko išradėjas Viktoras Jokubaitis, kuris pristatė savo tiriamuosius darbus, ir buvęs meras Sigitas Mičiulis.

Suvažiavime paminėtas Lietuvos mokslininkų sąjungos įkūrimo (LMS) 30-metis, jį rengė LMS ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS). Renginio globėjas – Seimo narys Lauras Stacevičius, Laikinosios Lietuvos Respublikos Seimo ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimo grupės pirmininkas.

Prieš prasidedant suvažiavimui, jo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su keleto tyrėjų naujausių tyrimų medžiaga.

Išradimų maketus, galinčius nulemti ryškų Lietuvos proveržį stabdant klimato kaitos pokyčius, pateikė tauragiškis inžinierius, LMS narys Viktoras Jokubaitis. Jis atskleidė, kaip pagrindinės Lietuvos automagistralės gali būti nepalyginamai saugesnės, o panaudojant suderintus saulės, vėjo ir vandens energijos šaltinius taptų galingu atsinaujinančiu energijos šaltiniu. Kitas išradimas, kuriame remiamasi žymaus vibrotechnikos tyrėjo akademiko Kazimiero Ragulskio atrastais dėsningumais, atskleidžiamas vibrokontūro principu pagrįstas naujos kartos vėjo jėgainių veikimas.

Mokslininkų suvažiavime buvo diskutuojama apie Lietuvos mokslininkų potencialo išsaugojimą ir sutelkimą kuriant ir įgyvendinant valstybės strategiją, jaunųjų mokslininkų ugdymą bei mokslininkų veiklos prestižo atkūrimą.

„mokslolietuva.lt“ nuotrauka

 

Nuo šių metų įsigaliojus Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams, iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus bus stengiamasi perduoti artimiesiems, o už melagingus pranešimus numatytos piniginės baudos. Vaiko paėmimas iš tėvų bus įmanomas tik tuomet, jeigu nustačius vaiko apsaugos poreikį ir pritaikius laikinąją priežiūrą bei suteikus pagalbą situacija nesikeis arba blogės, o tėvai nenorės keisti savo elgesio. Siekiama suteikti efektyvesnę ir operatyvią pagalbą šeimoms, o įvairios tarnybos galės susitelkti reaguojant į atskirus atvejus bei sprendžiant konfliktines situacijas. Plačiau ne tik apie įstatymų pasikeitimus, bet ir apie vaiko teisių situaciją mūsų rajone – pokalbis Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Birute Sragauskiene.

Miesto centre eismą sunkina Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje neveikiantis šviesoforas. Vytauto gatvėje dingo elektra, elektros tiekimas sutrikdytas ir

Nors gripo sezonas dar neįpusėjo, sergančiųjų po truputį daugėja. Pasak Visuomenės sveikatos centro, bendras sergamumas nėra didelis, tačiau gripo atvejų skaičius auga. Pirmąją šių metų savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines paguldyti 32 asmenys, tarp jų 24 vaikai, 1 asmuo buvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje. Šią savaitę gripas pasiglemžė ir pirmąją auką – mirė Kupiškio rajono gyventojas.

Savivaldybės pirmajame aukšte pluša statybininkai – keičiama apdaila. Šiais darbais bus baigti visų Tauragės rajono savivaldybės koridorių remontai.

Tauragiškiai pastebėjo, kad Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) iš esmės atsinaujino. Eilių valdymo sistema ir jaukus holas, suremontuoti koridoriai sudaro šiuolaikiškos medicinos įstaigos vaizdą. Tačiau sulaukėme skaitytojų klausimų – kodėl atnaujinti ne visi pastato aukštai ir kabinetai? Pavyzdžiui, antrajame aukšte, vieno kabineto durys – šiuolaikiškos, kito – mena sovietmetį. Ar darbai jau baigti? – klausia savo pavardės nepanoręs viešinti pacientas. Be to, pilietis pastebėjo, jog registruotis pas specialistus tenka ta pačia sena tvarka – laukiant prie mažosios registratūros langelio, kai tuo tarpu prireikus pakliūti pas šeimos gydytoją žmonės aptarnaujami modernioje registratūroje su eilių valdymo sistema.