2020 Vasario 22 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujausias numeris: daugiavaikė motina neviltyje – nėra kur gyventi

  • Įkelta: 2020-01-16
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Numerio tema: šeima, patirianti santykių krizę, priėjo liepto galą. Naujųjų metų išvakarėse apie savo sutuoktinės vaikų nepriežiūrą Vaikų teisių apsaugos specialistėms pranešęs vyras inicijavo vaikų paėmimą iš šeimos. Nepasiturinti, laikinai nuo vaikų atskirta daugiavaikė neviltyje: nėra artimųjų, pas kuriuos galėtų apsigyventi. Vienintelė jai ir jos trims nepilnamečiams duris atverianti vieta – Tauragės nakvynės namai. Taip pat skaitykite, kada visuomenei bus pristatytas jau autobusų parko garaže besislepiantis elektrobusas, kaip baigėsi keturių Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narių bandymas nuversti komiteto pirmininkę Rimą Bandzinaitę-Latožienę bei ką renkasi į šauktinių sąrašus patekę studentai. Skaitykite aktualijas apie miesto infrastruktūros problemas bei kaip vairuotojai gudrauja bandydami išvengti naujų policijos greičio matuoklių – trikojų. Laikraštyje kaip niekada gausu aktyvios gyvensenos ir sporto naujienų, o priede Sveika šeima rasite receptų su medumi. 

Pirmasis elektrobusas – jau Tauragės autobusų parko garaže. Šią žinią trečiadienį patvirtino Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius. Kada bus galima pasivėžinti pirmuoju iš penkių laukiamų elektrobusų bei kokiais maršrutais jis kursuos, sužinosite atsivertę laikraštį. 

Antradienį Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas rinkosi į posėdį, skirtą 2020 m. biudžeto pristatymui ir aptarimui. Prieš kimbant į darbą komiteto pirmininkė Rima Bandzinaitė-Latožienė paprašė žodžio. Politikė pateikė savo poziciją dėl neseniai viešoje erdvėje kilusio skandalo, mat buvo nustatyta, jog iš jos vyro Valdo Latožos valdomam Tauragės radijui priklausančio IP adreso buvo rašomi įžeidžiantys interneto komentarai. Netrukus komiteto pirmininkė sulaukė atkirčio iš opozicijos – 4 komiteto narių grupė siūlė jai nusišalinti nuo pareigų, kol vyksta tyrimas. Kuo baigėsi jų bandymas nuversti komiteto pirmininkę, skaitykite jau rytoj.

Gruodžio pradžioje nuo gaisro nudegus ūkiniam pastatui ir prie jo priblokuotam gyvenamajam namui Milgaudžiuose gyvenančių ūkininkų pora liko kaip stovi. Ugnis suniokojo didžiąją dalį šeimos turto. Laimei, pagalbon stojo vietiniai. Kaip sekasi ūkininkai ir kur jie gyvena dabar skaitykite naujausiame numeryje.

Konkursas Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pareigoms eiti jau paskelbtas. Teikti dokumentus dar galima iki pirmadienio, tad tikslus kandidatų skaičius dar neaiškus. Bandėme išsiaiškinti, ar konkurse dalyvauja šiuo metu laikinai vadovo pareigas einantis Audrius Arcišauskas.

Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – trečiadienį svetainėje sauktiniai.karys.lt paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Naujovė, jog juose atsidūrė ir studentai. Kokios nuotaikos vyrauja tarp tarnauti tėvynei pašauktų mokslus krimsti planavusių jaunuolių, pasidomėjo „Tauragės žinios“. 

Šokių klubą „Amadeus dance“ įkūrusi choreografė Vilija Krūgelienė tuomet nė svajoti nesvajojo, kaip per 25 metus šis jos „kūdikis“ išaugs: nuo kelių šokti norinčių išmokti pradinukų iki kone 200 šokėjų. Šiemet šis klubas švenčia 25-ies metų sukaktį ir kviečia į ypatingą fiestą. 

Praėjusių metų pabaigoje Tauragėje pradėtos eksploatuoti naujai įrengtos požeminių konteinerių aikštelės. Tačiau paaiškėjo, jog kai kuriose vietose sunkiasvorei šiukšlių surinkimo technikai privažiuoti – misija neįmanoma. Daugiausia dėl to, jog konteinerių aikštelės įrengtos daugiabučių kiemuose, kur ir taip kyla problemų dėl parkavimo, todėl automobilius vairuotojai sustato taip, kad nė uodas nosies neįkiš. Praėjusią savaitę savivaldybės Saugaus eismo komisija sprendė, kuriose miesto vietose uždrausti statyti automobilius. Kiek draudžiančių kelio ženklų atsiras mūsų mieste, sužinosite ryt.

Floristė, verslininkė, dviejų vaikų mama Vaida Žalandauskienė tarp savo gyvenimo aistrų įvardina knygas, dailę ir... dviratį. Nuslūgus šventiniam įkarščiui moteris savo feisbuko paskyroje reziumavo: „2019 m. pakilau tik į vieną Everestą ir pasiekiau tik Prancūziją... 2020 m. reiktų dvigubinti.“ Kaip sekasi suderinti floristiką, šeimą ir dviratį, pokalbis su ja.

Veteranų kalėdinio automobilių slalomo Kaune metu tauragiškiai trinktelėjo kaip reikiant. Savo grupėje trys teisėjai finišavo vienas paskui kitą ir pelnė nugalėtojų laurus. Juos vieną nuo kito skyrė tik dešimtosios sekundės dalys.

O Kaune surengtame Lietuvos imtynių čempionate graikų-romėnų imtynių stiliumi kovojo 84 atletai, siekiantys olimpinio kelialapio. Pasidomėjome, kaip sekėsi tauragiškiams. Ar Edgarui Venckaičiui pavyks išlaikyti olimpinę tradiciją?

 

 

Antroje savaitės pusėje, po itin šilto ketvirtadienio, šalį pasieks nedidelės permainos. Nuo penktadienio orai šiek tiek atvės, naktimis temperatūra kris žemiau nulio, tad keliuose bus slidesnių ruožų. Dienomis ir toliau vyraus teigiama temperatūra, nors ir mažesnė nei šiomis dienomis.

Tauragiškiai pastebėjo, kad Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) iš esmės atsinaujino. Eilių valdymo sistema ir jaukus holas, suremontuoti koridoriai sudaro šiuolaikiškos medicinos įstaigos vaizdą. Tačiau sulaukėme skaitytojų klausimų – kodėl atnaujinti ne visi pastato aukštai ir kabinetai? Pavyzdžiui, antrajame aukšte, vieno kabineto durys – šiuolaikiškos, kito – mena sovietmetį. Ar darbai jau baigti? – klausia savo pavardės nepanoręs viešinti pacientas. Be to, pilietis pastebėjo, jog registruotis pas specialistus tenka ta pačia sena tvarka – laukiant prie mažosios registratūros langelio, kai tuo tarpu prireikus pakliūti pas šeimos gydytoją žmonės aptarnaujami modernioje registratūroje su eilių valdymo sistema.

Žmonės, pirmą kartą prisijaukinę gyvūnus, visam laikui įgijo ir moralinę pareigą jais rūpintis. Iš kartos į kartą gyvūnai mums buvo maisto šaltinis, šildė, palaikė draugiją ir ištikimai saugojo. Deja, šiandien ne visi jaučia moralinę pareigą ir nors manosi esą pasiekę civilizacijos aukštumas, pagarba kito gyvybei lieka nustumta į antrą planą. Nuolat galima išgirsti apie apleistus, neprižiūrėtus, kankinamus ar tiesiog išmestus gyvūnus. Dažniausiai gyvūnų gerovės siekiančias organizacijas pasiekia skundai apie neprižiūrėtus kates ir šunis, tačiau šį kartą teko susidurti su neeiline situacija: kažkas atsikratė ūkinių gyvulių ir paliko juos likimo valioje.

„Kesko Senukai“, „Norfa“ ir „Iki“ pranešė stabdantys Kuršių marias, kaip įtariama, teršusios bendrovės „Grigeo“ produkcijos pirkimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Prekybos tinkle „Iki“ šią savaitę vyksta prekės ženklo „Grite“ produkcijos išpardavimas.

Praėjusį penktadienį, sausio 10 d., beveik pusantro šimto tauragiškių nepabūgo lietaus ir išsiruošė į naktinį žygį Laisvės gynėjų atminimui. Kiaurai permirkę šauliai ir patriotiškai nusiteikę piliečiai simbolinę 14 kilometrų atkarpą užbaigė Senosiose miesto kapinėse, atiduodami pagarbą kiekvienam iš keturiolikos 1991-ųjų sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę žuvusių herojų.