2020 Vasario 22 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: savaitei baigiantis – menka užuomina apie žiemą

  • Įkelta: 2020-01-16
Margaritos Rimkutės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje, po itin šilto ketvirtadienio, šalį pasieks nedidelės permainos. Nuo penktadienio orai šiek tiek atvės, naktimis temperatūra kris žemiau nulio, tad keliuose bus slidesnių ruožų. Dienomis ir toliau vyraus teigiama temperatūra, nors ir mažesnė nei šiomis dienomis.

Šiandien dieną šalyje numatomi pragiedruliai, vietomis, daugiausiai šiauriniuose šalies rajonuose, kai kur trumpai lynos. Vyraus apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Pajūryje ir šiaurės vakariniuose šalies rajonuose gūsiai sustiprės iki 16 metrų per sekundę. Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 5–6, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 6–7 laipsnių. 

Penktadienį numatomos nedidelės permainos. Nakties valandomis pietiniuose, pietvakariniuose šalies rajonuose spustels šaltukas, čia galimas plikledis. Vietomis formuosis rūkas. Temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 4 laipsnių šilumos prie jūros. Dienos metu vyraus pragiedruliai, pūs vidutinio stiprumo pietų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 4, Panevėžyje apie 5 laipsnius šilumos. Vakarėjant oras sparčiai atvės.

Šeštadienio naktį temperatūra svyruos nuo –2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Kai kur galimas rūkas. Dieną be kritulių, numatomi pragiedruliai. Tik popietinėmis valandomis šalies vakaruose gali truputį palyti. Pūs apysmarkis pietų krypties vėjas. Vilniuje oras šils iki 2, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 3 laipsnių. Kaune ir Klaipėdoje bus apie 4 laipsnius šilumos.

Sekmadienį virš Lietuvos pakibs tankesni debesys, daug kur protarpiais palis. Pūs silpnas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis vyraus 0–4 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 4, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 5 laipsnius šilumos.  

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje naktimis galimas silpnas šaltukas, o dienomis nedidelė teigiama temperatūra. Išskyrus pajūrį, čia ir dieną, ir naktį temperatūra laikysis aukščiau nulio. Pirmadienį gausesnių kritulių nenumatoma, debesuotumas bus mažas. Antradienį daug kur palis, vietomis kris šlapdriba, įsismarkaus vakarų krypties vėjas, gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę. 

Tauragiškiai pastebėjo, kad Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) iš esmės atsinaujino. Eilių valdymo sistema ir jaukus holas, suremontuoti koridoriai sudaro šiuolaikiškos medicinos įstaigos vaizdą. Tačiau sulaukėme skaitytojų klausimų – kodėl atnaujinti ne visi pastato aukštai ir kabinetai? Pavyzdžiui, antrajame aukšte, vieno kabineto durys – šiuolaikiškos, kito – mena sovietmetį. Ar darbai jau baigti? – klausia savo pavardės nepanoręs viešinti pacientas. Be to, pilietis pastebėjo, jog registruotis pas specialistus tenka ta pačia sena tvarka – laukiant prie mažosios registratūros langelio, kai tuo tarpu prireikus pakliūti pas šeimos gydytoją žmonės aptarnaujami modernioje registratūroje su eilių valdymo sistema.

Žmonės, pirmą kartą prisijaukinę gyvūnus, visam laikui įgijo ir moralinę pareigą jais rūpintis. Iš kartos į kartą gyvūnai mums buvo maisto šaltinis, šildė, palaikė draugiją ir ištikimai saugojo. Deja, šiandien ne visi jaučia moralinę pareigą ir nors manosi esą pasiekę civilizacijos aukštumas, pagarba kito gyvybei lieka nustumta į antrą planą. Nuolat galima išgirsti apie apleistus, neprižiūrėtus, kankinamus ar tiesiog išmestus gyvūnus. Dažniausiai gyvūnų gerovės siekiančias organizacijas pasiekia skundai apie neprižiūrėtus kates ir šunis, tačiau šį kartą teko susidurti su neeiline situacija: kažkas atsikratė ūkinių gyvulių ir paliko juos likimo valioje.

„Kesko Senukai“, „Norfa“ ir „Iki“ pranešė stabdantys Kuršių marias, kaip įtariama, teršusios bendrovės „Grigeo“ produkcijos pirkimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Prekybos tinkle „Iki“ šią savaitę vyksta prekės ženklo „Grite“ produkcijos išpardavimas.

Praėjusį penktadienį, sausio 10 d., beveik pusantro šimto tauragiškių nepabūgo lietaus ir išsiruošė į naktinį žygį Laisvės gynėjų atminimui. Kiaurai permirkę šauliai ir patriotiškai nusiteikę piliečiai simbolinę 14 kilometrų atkarpą užbaigė Senosiose miesto kapinėse, atiduodami pagarbą kiekvienam iš keturiolikos 1991-ųjų sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę žuvusių herojų.

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Išmokų vaikams įstatymo pakeitimai. Dešimčia eurų didėja vaiko pinigai, daugiau gaus ir neįgalūs, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikai.