2020 Kovo 31 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Senukai“, „Norfa“ ir „Iki“ stabdo „Gritės“ produkciją

  • Įkelta: 2020-01-15
„delfi.lt“ nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

„Kesko Senukai“, „Norfa“ ir „Iki“ pranešė stabdantys Kuršių marias, kaip įtariama, teršusios bendrovės „Grigeo“ produkcijos pirkimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Prekybos tinkle „Iki“ šią savaitę vyksta prekės ženklo „Grite“ produkcijos išpardavimas.

Įmonių grupės „Grigeo“ bendrovės gamina produktus, paženklintus „Grite“ prekės ženklu. Reaguodamas į šalį sudrebinusį skandalą didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ pranešė stabdantis minėtosios produkcijos pirkimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Grigeo“ produkcija bus parduodama, tačiau ji nebebus užsakoma.

Apie tai, kad stabdo naujų „Grigeo“ produkcijos prekių pirkimą, ketvirtadienio rytą pranešė ir prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.

„Jau yra sprendimas. Nauji pirkimai iš „Grigeo“ stabdomi tol, kol teisėsaugos institucijos pareikš savo poziciją dėl įvykių“, – žiniasklaidai teigė D. Ryliškis.

„Grigeo“ produkcijos kol kas neužsakinės ir vienas didžiausių prekybos tinklų Lietuvoje „Iki“. Šią savaitę „Iki“ vyksta prekės ženklo „Grite“ produkcijos išpardavimas.

„Išpardavimas nėra niekaip susijęs su AB „Grigeo Klaipėda“ situacija ir buvo suplanuotas dar iki nutraukiant gamintojo produkcijos pirkimus. Išpardavę turimus prekės ženklo „Grite“ produktus, kurį laiką ir toliau neketiname įsigyti naujų prekių. Pagrindinis mūsų tikslas yra užtikrinti, kad pirkėjai turėtų pasirinkimą, todėl šiuo metu taip pat kalbamės su esamais ir potencialiais partneriais, kurių produkcija galėtų pakeisti „Grite“ produktus“, – pranešime spaudai rašo Indrė Baltrušaitienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Veiksmų imtasi po aplinkosaugininkų tyrimo, kurio metu atskleista, jog uostamiesčio bendrovė „Grigeo Klaipėda“ nevalytas nuotekas leidžia į Kuršių marias. Klaipėdos prokurorai praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ veiklos – teigiama, kad įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu.

Praėjusį penktadienį, sausio 10 d., beveik pusantro šimto tauragiškių nepabūgo lietaus ir išsiruošė į naktinį žygį Laisvės gynėjų atminimui. Kiaurai permirkę šauliai ir patriotiškai nusiteikę piliečiai simbolinę 14 kilometrų atkarpą užbaigė Senosiose miesto kapinėse, atiduodami pagarbą kiekvienam iš keturiolikos 1991-ųjų sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę žuvusių herojų.

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Išmokų vaikams įstatymo pakeitimai. Dešimčia eurų didėja vaiko pinigai, daugiau gaus ir neįgalūs, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikai.

Sausio 13-ąją kelioms minutėms Tauragės mieste sustojo gyvenimas: nevažiavo automobiliai, nutrūko darbas, o miesto triukšmą pakeitė sirenų gausmai. Taip tūkstančiai tvirtai rankomis susikibusių tauragiškių paminėjo Laisvės gynėjų dieną, tikėdamiesi ateityje šia iniciatyva „užkrėsti“ ir visą šalį.

Diena keičia dieną, sausis vis labiau įsibėgėja, o rimtesnės žiemos taip ir nematyti. Neįprastai šilti orai šalyje laikysis ir toliau. Pirmoje savaitės pusėje kasdien temperatūra kils aukščiau, trečiadienį vietomis oras sušils iki 8–9 laipsnių. Visgi, penktadienį numatomos nedidelės permainos.

Pernai Laisvės gynėjų dienos proga Tauragėje surengtą Atminties akciją „Sustok už didvyrius“ šiemet ketinama pakartoti su dar didesne jėga. Šiandien, sausio 13-ąją, 13-ą valandą, visi tauragiškiai kviečiami rinktis išilgai Dariaus ir Girėno gatvės, Tilžės plento. Kviečiamos ne tik įstaigos ir organizacijos, tikimasi pritraukti kuo daugiau pavienių žmonių, bendruomenių, šeimų.