2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kiekvienam naujagimiui – 200 eurų?

  • Įkelta: 2020-02-24
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybė planuoja skirti 200 eurų išmoką kiekvienam gimusiam vaikui. Šis sprendimas svarstomas Tarybos komitetuose. Idėjos autorius Raimondas Matemaitis mano, jog valstybės teikiamos 400 eurų viršijančios paramos jaunoms šeimoms neužtenka.

Lietuvoje už kiekvieną gimusį/įvaikintą ir čia deklaruotą vaiką mokama vienkartinė išmoka – 429 Eur. Ši parama skiriama iš valstybės biudžeto. Tauragės rajono Taryba svarsto šeimų biudžetą papildyti dovana nuo savivaldybės – kiekvienas naujagimis turėtų gauti po 200 eurų papildomai.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė, jog mintį taikyti dar vieną paramos šeimoms priemonę pasiūlė konservatorius Raimondas Matemaitis. Anot direktoriaus, administracija palankiai sutiko šią idėją ir parengė Tarybos sprendimo projektą.

– Džiaugiamės galėsiantys dar daugiau prisidėti skatinant jaunas tauragiškių šeimas. Stengiamės daryti viską, kad Tauragėje aplinka būtų draugiška šeimai – mokinius aprūpiname priemonėmis, įrengiame žaidimų aikšteles, organizuojame šeimadienius. Papildoma finansinė paspirtis gimus vaikui, tikimės, dar labiau prisidės prie šios aplinkos kūrimo. Norime, kad ne tik tauragiškiai, bet ir emigravę kraštiečiai, nusprendę grįžti, žinotų, jog rūpinamės šeimomis, – kalbėjo M. Petraitis.

Jam antrino ir Tarybos narys R. Matemaitis. Pasak jo, idėja papildomai paskatinti vaikelio susilaukusias šeimas savivaldybės koridoriuose sklando jau keletą dešimtmečių.

– Kažkada valstybės parama gimus naujagimiui siekė 1400 litų, po euro įvedimo kainos ir pragyvenimo lygis augo, o iš valstybės biudžeto skiriama 400 eurų išmoka tikrai nepakankama pagausėjimo sulaukusios šeimos poreikiams patenkinti. Buvo svarstymų teikti paramą kitokia forma – dovanoti naujagimio kraitelį ar panašiai, tačiau su koalicijos partneriais sutarėme, jog šeimos pačios geriausiai gali nuspręsti, kam panaudoti savivaldybės paramą, todėl siūlome skirti piniginę išmoką, – kalbėjo R. Matemaitis.

Sprendimas nagrinėjamas komitetuose, dėl jo artimiausiame posėdyje spręs rajono Taryba. Šis siūlymas sulaukė ir opozicijos palaikymo, tikėtina, jog prieštaros jis nesulauks. Įsigalioti naujoji tvarka turėtų iš karto nuo jos priėmimo.

Tauragė – ne pirmoji, skatinsianti pagausėjimo sulaukusias šeimas. Nuo 2019 m.  spalio 122 eurų išmoką gimus vaikui patvirtino Klaipėdos savivaldybė, dar anksčiau, nuo praėjusių matų sausio, po 100 eurų kiekvienam naujagimiui nusprendė skirti Alytaus rajono savivaldybė, o Šiaulių rajono savivaldybė nuo 2018-ųjų mažiesiems skiria net po 300 Eur – 150 eurų gimus vaikui ir dar 150 eurų – kai jam sukanka vieneri.

Šiemet per sausį Tauragėje registruotas 41 naujagimis, 9-iais daugiau nei per praėjusių metų pirmąjį mėnesį (32). Iš viso 2019-aisiais įregistruoti 439 gimimai – 230 berniukų ir 209 mergaitės. 15 gimdžiusių motinų buvo vienišos. Jeigu šeimoms bus skirta po 200 eurų, iš savivaldybės biudžeto kasmet tai pareikalaus apie 80 tūkst. eurų. Suma bus skiriama iš socialinės paramos lėšų.

KALBŲ CENTRAS KVIEČIA Į VASAROS MOKYKLĄ. Atvykite į mūsų vasaros mokyklą, kuri vyks visą liepos mėnesį. Užsiėmimai skirti vaikams, kurie nori linksmai ir turiningai praleisti vasarą, praplėsti akiratį, susirasti draugų ir, žinoma, vaikams, kurie nori išmokti anglų kalbą ir pagilinti lietuvių kalbos žinias!

Tauragę papuoš dar viena skulptūra: ją miesto ketina padovanoti Rotary klubas, taip siekdamas ne tik pagražinti miestą, bet ir įamžinti skulptoriaus Regimanto Midvikio atminimą. Kokia tai bus skulptūra, kada ir kur ji bus pastatyta?

Žiemą, pernai gerai išvaryta, taip ir neišdrįso įžengti į kiemą. Tačiau nuolatinė pilkuma ir dargana visiems jau pabodo. Tad, jei laukiate pavasario saulės, vasario 23-ąją atvykite į Pilies aikštę siautulingai švęskite pačias tikriausias Užgavėnes: čia lauks tradiciniai Užgavėnių renginiai, triukšmingiausi personažai ir riebiausi Užgavėnių gardumynai.

Nuo kovo 2 d. turgaviečių prekeiviai privalės pildyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išduodamą apskaitos žurnalą – vietoje iki šiol pildytų trijų, reikės pildyti tik vieną. Tai daryti privalės visi turgavietės prekiautojai, prekiaujantys šviežia mėsa, mėsos gaminiais, paukštiena, paukštienos gaminiais, obuoliais, braškėmis, pomidorais, agurkais, bulvėmis, taip pat ir tie, kurie naudoja kasos aparatus. Išimtis teikiama tik savos gamybos produkcija (ne mėsa) prekiaujantiems asmenims.

 „Aušros“ progimnazijos patalpose jau pradėti gamtamokslinio ugdymo STEAM centro įrengimo darbai. Iki birželio čia planuojama įrengti tris laboratorijas, kuriose vaikai galėtų plėsti gamtos mokslų žinias.