2020 Liepos 05 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirtininkų gretos auga: Šarūnas Paulikas iškovojo bronzą

  • Įkelta: 2020-02-29

Žinomas verslininkas ir iniciatyvos „Judėkime kartu“ vienas iniciatorių Šarūnas Paulikas neseniai Kaune vykusiame pirtininkų mėgėjų čempionate užėmė trečiąją vietą. Vyras lanko profesionalius pirtininko kursus, siekia tapti kvalifikuotu pirtininku. Ateities planuose – dar šiemet įrengti profesionalią pirtį Tauragėje ir su pirties procedūromis supažindinti žmones.

Pirtininkų varžytuvės

Vasario 22 d. Kaune vyko III-osios mėgėjų vanojimo varžytuvės, kurias organizavo TV projektas „Vantos lapas“ bei Lietuviškos pirties bičiulių draugijos Vilniaus skyrius. Varžybų dalyvius vertino penkių profesionalių pirtininkų komisija.

Tauragiškis verslininkas, sporto entuziastas Šarūnas Paulikas šiose varžybose iškovojo III-iąją vietą, už savęs palikęs kai kuriuos profesionalus. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Šarūnas, nors varžybos buvo mėgėjų, bet dalis dalyvių buvo jau patyrę, ne pirmus metus dirbantys meistrai.

– Nors varžytuvės buvo mėgėjų, bet dalyvavo ir profesionalūs, šį darbą trečius metus dirbantys pirtininkai. Vis dėlto džiugu, kad pavyko juos aplenkti. Komisija vertino labai rimtai visus kriterijus: stilių, garo matavimus ir kitas smulkmenas. Buvo įrengta tikra pirtis, pro stiklą teisėjai galėjo stebėti procesą ir vertinti. Labiausiai esu dėkingas savo mokytojams ir mokslo draugams, be kurių nebūčiau parodęs rezultatų, – pasakojo Šarūnas.

Lanko profesionalius kursus

Sporto entuziastas Šarūnas jau beveik metus lanko pirtininkų kursus. Šią vasarą laikys egzaminus ir po jų gaus atestatą, taps kvalifikuotu pirtininku, galinčiu dirbti visoje Europoje. Kursai vyksta Kaune, dvidešimties žmonių grupę moko profesionalūs, patyrę pirtininkai. Kursai vyksta keturis kartus per mėnesį.

– Labai rimti ir intensyvūs kursai. Esame mokomi teorijos ir praktikos. Kaip taisyklingai vanoti, gauname masažo pagrindus, pirties ritualus, kaip reaguoti į žmogaus sveikatą. Vis dėlto pirtyje didelis karštis, kiekvienas žmogus kitoks, savaip reaguoja į karštį, tad turime išmanyti daug aspektų, – teigė Šarūnas.

Senos pirties tradicijos

Pasak pašnekovo, Lietuvoje yra stiprios pirties tradicijos, vantos vanojimo, kas yra neįprasta kitose Europos šalyse. Nuvykę į Vakarų Europą daugelis nustemba, kokie stiprūs pirtininkai yra lietuviai, daugeliui europiečių vantos būna netikėtas atradimas.

Šarūno tikslas – atgaivinti senosios pirties tradicijas. Jo sesuo Aušra jau yra baigusi pirtininkų kursus. Kita tauragiškė Viktorija Ivaščenko – pirmoji Tauragės pirtininkė, pirtininkų varžytuvėse pernai iškovojusi pirmąją vietą. Tad dabar siekiama įrengti rimtą ir profesionalią pirtį, kurios iki šiol Tauragėje nebuvo.

– Tikėtina, kad nuo šių metų rudens tokia pirtis mieste atsiras. Dabar ieškome tam tinkamos vietos. Gerai pirčiai reikia galingo krosnies, geros ventiliacijos, patogūs gultai turi būti, – ateities planus pristatė būsimas pirtininkas.

Bloga patirtis atbaido

Prieš kurį laiką pirties malonumą atradęs Šarūnas teigia, kad žmonės dažnai susiduria su blogos pirties patirtimi, tad antrą kartą nebenori eiti į pirtį.

– Kaip ir dauguma, ėjome į pirtį, bet nesuprasdavau, kas yra pirtis. Ant akmenų tik vandenį pildavo, garą paduodavo, kad net ausys lupdavosi. Bet tai nėra geros pirties malonumas. Pirtis yra puiki vieta nuovargiui, blogai nuotaikai pašalinti. Profesionalus pirtininkas suteikia malonumą, dvasinį pasitenkinimą. Tokios patirties ir siekiame, – teigė pašnekovas.

Miesto centre, Dariaus ir Girėno gatvėje, įsikūrusi „Vilkyškių pieninės“ krautuvėlė mėgstama daugelio tauragiškių – čia ne tik galima pigiau įsigyti įvairių pieno produktų, skanėstų, bet ir atsigerti kavos ar kokteilių, paskanauti desertų. Jau visai netrukus dar viena tokia krautuvėlė duris atvers galbūt daugeliui patogesnėje vietoje – Gedimino gatvėje.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono Štabo kuopos Žvalgybos būrio kariai atliko šuolius su parašiutais. Atnaujinus šauktinių tarnybą Lietuvos kariuomenėje tai buvo pirmas kartas, kuomet šuolius atliko Kęstučio bataliono šauktiniai kariai. Visiems sėkmingai atlikusiems šuolius įteikti parašiutininko ženkleliai ir antsiuvai.

Praėjusią savaitę Baltijos šalių žemdirbiai dalyvavo protesto akcijoje Briuselyje dėl didesnių tiesioginių išmokų pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP). Proteste dalyvavo apie 170 ūkininkų iš Lietuvos, trys iš jų – tauragiškiai.

Ketvirtadienio rytą nuskambėjo teismo nuosprendis pernai gegužę žiauriai sumuštos jurbarkiškės byloje. Sužinojus, jos skriaudėjas už grotų nesės – jam skirta lygtinė trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, visuomenėje kilo pasipiktinimas. Elektroninę peticiją, raginančią keisti nuosprendį, mažiau ne per parą pasirašė kone 40 tūkst. žmonių.

Šių metų pirmokėlių tėvams besikeičianti priėmimo į mokyklas tvarka sukėlė nemažai nerimo. Po praėjusios savaitės publikacijos į „Tauragės žinias“ kreipėsi bent kelios mamos, atstovaujančios skirtingoms stovykloms. Viena norėtų, jog svarstyta naujoji tvarka dėl centralizuoto priėmimo būtų priimta, kita – priešingai, kad šiemet viskas liktų po senovei. Dėl ko kilo šie prieštaravimai bei koks sprendimas buvo priimtas?

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybėje surengta neplanuota Ekstremalių situacijų komisijos spaudos konferencija, kurioje paskelbta apie Lietuvoje užfiksuotą pirmąjį koronaviruso atvejį. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

„Norime apginti savo vaikų mokytoją Nijolę Baublienę. Ji nuostabi mokytoja, vaikai ją labai myli. Tai, kuo ji kaltinama, – melas“. Toks pagalbos šauksmas į redakciją atskriejo iš Tarailių progimnazijos. Trečiokų tėvai pasipiktinę – jie sako, kad mokytojas tampa bejėgis apsiginti net ir nuo absurdiškų kaltinimų. Vaikų teisių tarnyba įvykį registravo kaip vaiko teisių pažeidimą, situaciją aiškinasi ir policija, o psichologė teigia, kad tokie konfliktai sukelia neigiamas pasekmes vaikui ir priveda jį prie lėtinio streso.

Redakciją šiandien priešpiet pasiekė bent keleto tauragiškių nuogąstavimai, jog Tauragėje nustatytas  pirmasis koronaviruso atvejis. Gydymo įstaigų vadovai šiuos gandus paneigė. Juos pakurstyti galėjo PSPC gautas telefono skambutis, kuomet paskambinęs iš reiso grįžtantis vairuotojas pranešė, jog karščiuoja. 

Vakar Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Mobiliųjų telefonų abonentus pasieks žinutės su prašymu keliavusius po Italiją užpildyti specialias anketas.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamas „Ačiū“ turas keliauja toliau per Lietuvą ir vasario 28 dieną lankysis Tauragėje. Tauragiškių lauks net 300 kilogramų šventinių tortų ir specialios akcinės prekės po 1 eurą. Jomis bus prekiaujama vasario 28–kovo 1 dienomis „Maxima XX“ parduotuvėje, adresu Prezidento g. 72, Tauragėje.

Buvusiam Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui Kęstučiui Komskiui nepavyko įrodyti savo tiesos. Atleistas iš darbo už tai, kad buvo užkluptas neblaivus, jis mynė teismo slenkstį – darbdavį apskundė, siekdamas įrodyti, kad jo atleidimas buvo neteisėtas. Tauragės apylinkės teismas ieškinį atmetė. K. Komskio dar teks ir sumokėti TRATC-ui per 2000 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Toks klausimas kilo vienam feisbuko vartotojui, pasidalinusiam penkiais vaizdo įrašais iš Oko miško. Juose matyti miško kirtimai, didžiulės krūvos išvežimui paruoštos medienos. Vyras teigė, jog miško kirtimo darbai vyko net šventinę dieną, vasario 16-ąją. Kur taip skubama?

Siekdami dar svaresnio indėlio ugdant visuomenės patriotiškumą, LDK Kęstučio 7-osios rinktinė ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyrius oficialiai įteisino bendradarbiavimą. Vasario 16-osios proga pasirašyta sutartimi organizacijos pažadėjo viena kitai teikti visapusišką pagalbą organizuojant laisvės kovų atminimo renginius bei rūpinantis istorinės atminties išsaugojimu.

Diena, kai sumanius pasipliuškenti baseine nebereiks išvažiuoti iš miesto, jau visai čia pat – iki žadėto baseino atidarymo, kovo 12-osios, vos trys savaitės. Dabar aktualus tampa kitas klausimas – o kiek gi tas ilgai lauktas malonumas kainuos. Apie tai diskutavo į posėdį susirinkę savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai.

Perrinko pirmininką
  • Įkelta: 2020-02-25

Praėjusią savaitę Lietuvos liberalų sąjūdžio Tauragės skyrius rinko pirmininką. Juo dar kartą tapo savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. Liberalų Tauragės skyriaus pirmininko pavaduotojais perrinkti Sigitas Mičiulis ir Darius Stankus.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, administracijos direktorius Modestas Petraitis, tarybos nariai lankysis seniūnijose, susitiks su gyventojais ir pristatys 2019 metų veiklos ataskaitas.

Šiandien visoje Lietuvoje minimos Užgavėnės. Tauragėje įvairiose įstaigose lankosi bei pokštais ir dainomis darbuotojus linksmina persirengėlių kompanija – specialiai renginiui susivieniję Mokytojų senjorų, Moksleivių kūrybos centro ir Žemaičių draugijos „Žemyna“ atstovai.

Praėjusią savaitę savivaldybės tarybos komitetai rinkosi į posėdžius svarstyti būsimų sprendimų projektų. Vienas iš seniai daug diskusijų keliančių klausimų – dėl priėmimo į savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas. Ir šįkart, svarstant šį klausimą Švietimo, kultūros ir sporto komitete, kilo daug ginčų. Kad tvarka netobula, abejonių nekyla niekam. Tačiau kaip ją tobulinti – neaišku.

Jau visai netrukus Lietuvos gyventojai bus kviečiami susipažinti su šalyje renovuotais daugiabučiais bei atiduoti savo balsą už tą, kuris, jų nuomone, nusipelnė Metų renovacijos projekto 2020 vardo. Rinkimų organizatoriai skatina skirti laiko ir susipažinti su kiekvienu projektu – ne tik peržiūrėti nuotraukas, bet ir paskaityti, kokias naudas jaučia daugiabučio gyventojai. 

Tauragės rajono savivaldybė planuoja skirti 200 eurų išmoką kiekvienam gimusiam vaikui. Šis sprendimas svarstomas Tarybos komitetuose. Idėjos autorius Raimondas Matemaitis mano, jog valstybės teikiamos 400 eurų viršijančios paramos jaunoms šeimoms neužtenka.

KALBŲ CENTRAS KVIEČIA Į VASAROS MOKYKLĄ. Atvykite į mūsų vasaros mokyklą, kuri vyks visą liepos mėnesį. Užsiėmimai skirti vaikams, kurie nori linksmai ir turiningai praleisti vasarą, praplėsti akiratį, susirasti draugų ir, žinoma, vaikams, kurie nori išmokti anglų kalbą ir pagilinti lietuvių kalbos žinias!

Tauragę papuoš dar viena skulptūra: ją miesto ketina padovanoti Rotary klubas, taip siekdamas ne tik pagražinti miestą, bet ir įamžinti skulptoriaus Regimanto Midvikio atminimą. Kokia tai bus skulptūra, kada ir kur ji bus pastatyta?

Žiemą, pernai gerai išvaryta, taip ir neišdrįso įžengti į kiemą. Tačiau nuolatinė pilkuma ir dargana visiems jau pabodo. Tad, jei laukiate pavasario saulės, vasario 23-ąją atvykite į Pilies aikštę siautulingai švęskite pačias tikriausias Užgavėnes: čia lauks tradiciniai Užgavėnių renginiai, triukšmingiausi personažai ir riebiausi Užgavėnių gardumynai.

Nuo kovo 2 d. turgaviečių prekeiviai privalės pildyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išduodamą apskaitos žurnalą – vietoje iki šiol pildytų trijų, reikės pildyti tik vieną. Tai daryti privalės visi turgavietės prekiautojai, prekiaujantys šviežia mėsa, mėsos gaminiais, paukštiena, paukštienos gaminiais, obuoliais, braškėmis, pomidorais, agurkais, bulvėmis, taip pat ir tie, kurie naudoja kasos aparatus. Išimtis teikiama tik savos gamybos produkcija (ne mėsa) prekiaujantiems asmenims.

 „Aušros“ progimnazijos patalpose jau pradėti gamtamokslinio ugdymo STEAM centro įrengimo darbai. Iki birželio čia planuojama įrengti tris laboratorijas, kuriose vaikai galėtų plėsti gamtos mokslų žinias.