2020 Kovo 28 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirtininkų gretos auga: Šarūnas Paulikas iškovojo bronzą

  • Įkelta: 2020-02-29

Žinomas verslininkas ir iniciatyvos „Judėkime kartu“ vienas iniciatorių Šarūnas Paulikas neseniai Kaune vykusiame pirtininkų mėgėjų čempionate užėmė trečiąją vietą. Vyras lanko profesionalius pirtininko kursus, siekia tapti kvalifikuotu pirtininku. Ateities planuose – dar šiemet įrengti profesionalią pirtį Tauragėje ir su pirties procedūromis supažindinti žmones.

Pirtininkų varžytuvės

Vasario 22 d. Kaune vyko III-osios mėgėjų vanojimo varžytuvės, kurias organizavo TV projektas „Vantos lapas“ bei Lietuviškos pirties bičiulių draugijos Vilniaus skyrius. Varžybų dalyvius vertino penkių profesionalių pirtininkų komisija.

Tauragiškis verslininkas, sporto entuziastas Šarūnas Paulikas šiose varžybose iškovojo III-iąją vietą, už savęs palikęs kai kuriuos profesionalus. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Šarūnas, nors varžybos buvo mėgėjų, bet dalis dalyvių buvo jau patyrę, ne pirmus metus dirbantys meistrai.

– Nors varžytuvės buvo mėgėjų, bet dalyvavo ir profesionalūs, šį darbą trečius metus dirbantys pirtininkai. Vis dėlto džiugu, kad pavyko juos aplenkti. Komisija vertino labai rimtai visus kriterijus: stilių, garo matavimus ir kitas smulkmenas. Buvo įrengta tikra pirtis, pro stiklą teisėjai galėjo stebėti procesą ir vertinti. Labiausiai esu dėkingas savo mokytojams ir mokslo draugams, be kurių nebūčiau parodęs rezultatų, – pasakojo Šarūnas.

Lanko profesionalius kursus

Sporto entuziastas Šarūnas jau beveik metus lanko pirtininkų kursus. Šią vasarą laikys egzaminus ir po jų gaus atestatą, taps kvalifikuotu pirtininku, galinčiu dirbti visoje Europoje. Kursai vyksta Kaune, dvidešimties žmonių grupę moko profesionalūs, patyrę pirtininkai. Kursai vyksta keturis kartus per mėnesį.

– Labai rimti ir intensyvūs kursai. Esame mokomi teorijos ir praktikos. Kaip taisyklingai vanoti, gauname masažo pagrindus, pirties ritualus, kaip reaguoti į žmogaus sveikatą. Vis dėlto pirtyje didelis karštis, kiekvienas žmogus kitoks, savaip reaguoja į karštį, tad turime išmanyti daug aspektų, – teigė Šarūnas.

Senos pirties tradicijos

Pasak pašnekovo, Lietuvoje yra stiprios pirties tradicijos, vantos vanojimo, kas yra neįprasta kitose Europos šalyse. Nuvykę į Vakarų Europą daugelis nustemba, kokie stiprūs pirtininkai yra lietuviai, daugeliui europiečių vantos būna netikėtas atradimas.

Šarūno tikslas – atgaivinti senosios pirties tradicijas. Jo sesuo Aušra jau yra baigusi pirtininkų kursus. Kita tauragiškė Viktorija Ivaščenko – pirmoji Tauragės pirtininkė, pirtininkų varžytuvėse pernai iškovojusi pirmąją vietą. Tad dabar siekiama įrengti rimtą ir profesionalią pirtį, kurios iki šiol Tauragėje nebuvo.

– Tikėtina, kad nuo šių metų rudens tokia pirtis mieste atsiras. Dabar ieškome tam tinkamos vietos. Gerai pirčiai reikia galingo krosnies, geros ventiliacijos, patogūs gultai turi būti, – ateities planus pristatė būsimas pirtininkas.

Bloga patirtis atbaido

Prieš kurį laiką pirties malonumą atradęs Šarūnas teigia, kad žmonės dažnai susiduria su blogos pirties patirtimi, tad antrą kartą nebenori eiti į pirtį.

– Kaip ir dauguma, ėjome į pirtį, bet nesuprasdavau, kas yra pirtis. Ant akmenų tik vandenį pildavo, garą paduodavo, kad net ausys lupdavosi. Bet tai nėra geros pirties malonumas. Pirtis yra puiki vieta nuovargiui, blogai nuotaikai pašalinti. Profesionalus pirtininkas suteikia malonumą, dvasinį pasitenkinimą. Tokios patirties ir siekiame, – teigė pašnekovas.

Miesto centre, Dariaus ir Girėno gatvėje, įsikūrusi „Vilkyškių pieninės“ krautuvėlė mėgstama daugelio tauragiškių – čia ne tik galima pigiau įsigyti įvairių pieno produktų, skanėstų, bet ir atsigerti kavos ar kokteilių, paskanauti desertų. Jau visai netrukus dar viena tokia krautuvėlė duris atvers galbūt daugeliui patogesnėje vietoje – Gedimino gatvėje.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono Štabo kuopos Žvalgybos būrio kariai atliko šuolius su parašiutais. Atnaujinus šauktinių tarnybą Lietuvos kariuomenėje tai buvo pirmas kartas, kuomet šuolius atliko Kęstučio bataliono šauktiniai kariai. Visiems sėkmingai atlikusiems šuolius įteikti parašiutininko ženkleliai ir antsiuvai.

Praėjusią savaitę Baltijos šalių žemdirbiai dalyvavo protesto akcijoje Briuselyje dėl didesnių tiesioginių išmokų pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP). Proteste dalyvavo apie 170 ūkininkų iš Lietuvos, trys iš jų – tauragiškiai.

Ketvirtadienio rytą nuskambėjo teismo nuosprendis pernai gegužę žiauriai sumuštos jurbarkiškės byloje. Sužinojus, jos skriaudėjas už grotų nesės – jam skirta lygtinė trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, visuomenėje kilo pasipiktinimas. Elektroninę peticiją, raginančią keisti nuosprendį, mažiau ne per parą pasirašė kone 40 tūkst. žmonių.

Šių metų pirmokėlių tėvams besikeičianti priėmimo į mokyklas tvarka sukėlė nemažai nerimo. Po praėjusios savaitės publikacijos į „Tauragės žinias“ kreipėsi bent kelios mamos, atstovaujančios skirtingoms stovykloms. Viena norėtų, jog svarstyta naujoji tvarka dėl centralizuoto priėmimo būtų priimta, kita – priešingai, kad šiemet viskas liktų po senovei. Dėl ko kilo šie prieštaravimai bei koks sprendimas buvo priimtas?