2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Tauragės žinios“ paaiškina: kokia tvarka vyks priėmimas į mokyklas

  • Įkelta: 2020-02-28
Pirmokėliai. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šių metų pirmokėlių tėvams besikeičianti priėmimo į mokyklas tvarka sukėlė nemažai nerimo. Po praėjusios savaitės publikacijos į „Tauragės žinias“ kreipėsi bent kelios mamos, atstovaujančios skirtingoms stovykloms. Viena norėtų, jog svarstyta naujoji tvarka dėl centralizuoto priėmimo būtų priimta, kita – priešingai, kad šiemet viskas liktų po senovei. Dėl ko kilo šie prieštaravimai bei koks sprendimas buvo priimtas?

Savivaldybės švietimo ir sporto skyrius parengė projektą dėl priėmimo į pirmas klases tvarkos pakeitimo, apie tai mokinių tėveliai buvo informuoti jau sausio mėnesį. Buvo planuojama prašymus dėl priėmimo į pirmą klasę priimti centralizuotai, nebe mokyklose, kaip iki šiol. Tačiau paaiškėjo, jog kyla įtampa tarp pernai į mokyklas iškeltų priešmokyklinukų tėvelių, mat šie nebuvo tinkamai informuoti, ar galės toliau lankyti tą pačią mokyklą, net jei negyvena jai priskirtoje teritorijoje. Kaip dabar aiškėja, pirmenybės pirmokai pakliūti į norimą mokyklą tik dėl to, kad ten lankė priešmokyklinę grupę, neturės. Kaip trečiadienį Tarybos posėdžio metu siūlė meras Dovydas Kaminskas, kadangi šių vaikučių tėvams gali reikėti daugiau dėmesio ir paaiškinimų apie besikeičiančią tvarką, šiemet pirmokų priėmimą organizuoti turėtų mokyklų vadovai. Nepaisant to, priėmimo prioritetai lieka tie patys. 

Į redakciją atėjusi mama Reda (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) teigė nuogąstaujanti, jog jos pirmokas nepaklius į mokyklą pagal gyvenamąją vietą, nes ten tiesiog nebebus laisvų vietų, jeigu į priešmokyklines klases atkelti vaikai ten ir liks, net jei nepatenka į mokyklos aptarnaujamą teritoriją.

Tuo tarpu kita mama baiminosi, jog pernai į Martyno Mažvydo progimnaziją, priešmokyklinę grupę iš darželio atkelta dukra į šią mokyklą eiti negalės, nepaisant to, kad ją lanko vyresnioji jos sesutė.

Akivaizdu viena – tėvai įsibaiminę dėl informacijos trūkumo, nežino, kur turės teikti prašymus, kokie priėmimo į mokyklas prioritetai.

Atsižvelgiant į panašius nuogąstavimus, kuriuos politikai pagarsino ir Tarybos posėdžio  metu, mero Dovydo Kaminsko siūlymu buvo nutarta šiemet tvarkos dėl priėmimo į pirmą klasę nekeisti. Centralizuotai  – teikiant prašymą per elektroninę sistemą bus priimami ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai. Pirmiausia į ugdymo įstaigas „sukris“ tie vaikai, kurie patenka į įstaigos aptarnaujamą teritoriją. Ir tik po to į likusias laisvas vietas galės pretenduoti norintys pakeisti jiems pagal teritoriją priskirtą ugdymo įstaigą pagal prioritetus. Pirmokams nauja tvarka įsigalios nuo kitų mokslo metų, o šiemet prašymus priimti į pirmą klasę tėveliai dar teiks mokyklų vadovams, kaip ir iki šiol. Prioritetai tiek priešmokyklinukams, tiek pirmokams galioja tie patys. Pirmumo teise priimami mokiniai, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje, į o į likusias laisvas vietas priimami pagal prioritetus: dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje jau besimokančių mokinių broliai ir seserys ir iš artimiausios mokyklos teritorijos.

Užvakar  Švietimo ir sporto skyrius ugdymo įstaigoms išsiuntė pranešimą, kurį šios privalo išplatinti. Į pirmąsias klases, kaip ir anksčiau, priėmimą vykdys mokykla nuo kovo 1 d.  Mokyklų prašoma informuoti tėvus, kad  nuo kovo 1 d prašymus mokytis 1 klasėje jie turi teikti tose mokyklose, kuriose pageidauja mokytis. Atkreipiamas dėmesys, kad vaikai lankę priešmokyklinio ugdymo grupę ne savo aptarnaujamos teritorijos mokykloje, pirmenybės mokytis tos pačios mokyklos 1 klasėje neturi ir gali pretenduoti tik į laisvas vietas.

Tarybos posėdžio metu buvo įvardyta, jog šiemet rajone į mokyklas pradės eiti 360 pirmokų.

 

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybėje surengta neplanuota Ekstremalių situacijų komisijos spaudos konferencija, kurioje paskelbta apie Lietuvoje užfiksuotą pirmąjį koronaviruso atvejį. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

„Norime apginti savo vaikų mokytoją Nijolę Baublienę. Ji nuostabi mokytoja, vaikai ją labai myli. Tai, kuo ji kaltinama, – melas“. Toks pagalbos šauksmas į redakciją atskriejo iš Tarailių progimnazijos. Trečiokų tėvai pasipiktinę – jie sako, kad mokytojas tampa bejėgis apsiginti net ir nuo absurdiškų kaltinimų. Vaikų teisių tarnyba įvykį registravo kaip vaiko teisių pažeidimą, situaciją aiškinasi ir policija, o psichologė teigia, kad tokie konfliktai sukelia neigiamas pasekmes vaikui ir priveda jį prie lėtinio streso.

Redakciją šiandien priešpiet pasiekė bent keleto tauragiškių nuogąstavimai, jog Tauragėje nustatytas  pirmasis koronaviruso atvejis. Gydymo įstaigų vadovai šiuos gandus paneigė. Juos pakurstyti galėjo PSPC gautas telefono skambutis, kuomet paskambinęs iš reiso grįžtantis vairuotojas pranešė, jog karščiuoja. 

Vakar Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Mobiliųjų telefonų abonentus pasieks žinutės su prašymu keliavusius po Italiją užpildyti specialias anketas.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamas „Ačiū“ turas keliauja toliau per Lietuvą ir vasario 28 dieną lankysis Tauragėje. Tauragiškių lauks net 300 kilogramų šventinių tortų ir specialios akcinės prekės po 1 eurą. Jomis bus prekiaujama vasario 28–kovo 1 dienomis „Maxima XX“ parduotuvėje, adresu Prezidento g. 72, Tauragėje.