2020 Birželio 04 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Savanoriai: „stengsimės mūsų rajono gyventojams padėti, kuo tik galėsime“

  • Įkelta: 2020-03-25
Laurynas Kryžauskas. Nuotraukų koliažas

Vakar pasikeitė saviizoliavimo taisyklės nuo šiol numatančios, jog iš užsienio grįžę asmenys privalo būti nugabenti ir apgyvendinti savivaldybės numatytose patalpose. Visa ši operacija – ne iš maloniųjų. Iš kelionių grįžę pervargę asmenys lieja pyktį ant jų apgyvendinimu besirūpinančių savanorių, neatlygintinai dirbantiems savanoriams belieka save guosti atliekant kilnią misiją. Vienas jų pasidalino šios nakties įvykiais.​

Naktį iš antradienio į trečiadienį į Taurų nuotykių parko namelius saviizoliacijai atgabenti trys tauragiškiai. Grupėje „Savanoriai kovoje su COVID-19 Tauragės rajone“ Laurynas Kryžauskas, vienas savanorių pateikia tokį pasakojimą:

„Karantino savanorių realybė. Gerokai po vidurnakčio. Sulaukiam atvykusių izoliuotis. Atvykę žmonės ne savo noru, o su policijos palyda. Pikti, nes antra diena yra tampomi ir mėtomi iš vienų rankų į kitas, ir tai suprantama, dėl to pro akis praleidžiam agresyvumą ir mandagumo trūkumą. Bandom raminti, kad stengsimės padėti viskuo kuo galėsime ir tikimės, jog sugebėsime suderinti izoliacija namuose, nes namus žmonės turi. Ne visi Tauragėje, pasirodo kažkur nesusikalbėjome ir gavome jurbarkiškį, kuris aišku situacija nėra patenkintas ir nevengia to parodyti, na bet visi kur izoliuotis turi ir stengiasi kiek įmanoma rišliau tai paaiškinti. O mes čia, kaip ir per jėgą, bet kiek įmanoma maloniau stengiamės jiems paaiškinti dabartinę situaciją ir tvarką, nes supažindinti su ja jie pilnai nebuvo. Pagaliau sugebėję visus apraminti einame pabendrauti su juos atlydėjusiu policijos ekipažu. Lydėti vyrai šią naktį buvo iš Trakų, per visą plačią Lietuvą, pasikeičiant apskričių ekipažams. Juokais paklausiam ar turi rimtesnių kaukių nes matom, jog naudoja vienkartines, jau šiek tiek pavargusias. Aišku, jiems, kaip ir visiems šitos prabangos šiuo metu trūksta, tad padovanojam kelias daugkartines, pasiūtas savanoriams. Taip ir išsiskiriam. Ar šią pastarąją parą įvesta sistema teisinga? Ne man komentuoti. Ar turim papildomų iššūkių? Tikrai taip. Ar susitvarkysim? Be abejo. Turime tikrai stiprią komandą savivaldybėje, bei nuostabius savanorius, kurie aukoja laiką ir galimai sveikatą, kad pagelbėti žmonėms tokioje situacijoje. Ar tie žmonės padėkos? Turbūt ne, ir nesunku suprasti kodėl... Bet aš dėkoju, kiekvienam kuris dieną ar naktį daro kažką, kad bent kažkiek prisidėti prie sprendimo, o ne pačios problemos. Ačiū Jums. Toliau judėsim į priekį ir stengsimės mūsų rajono gyventojams gelbėti kuo tik galėsime“.

Naktį iš Trakų su policijos konvojumi į Taurų nuotykių parką atlydėti trys tauragiškiai. Jie buvo apgyvendinti nameliuose.

Kaip sako Tadas Pauparis, asmenų saviizoliacija besirūpinantis rajono savivaldybės atstovas, įtampos netrūksta.

– Tie asmenys grįžta į Lietuvą, juos sulaiko oro uoste, parą pralaiko. Turime juos važiuot parsivežti ir izoliuoti savo patalpose. Tokia yra situacija pasikeitusi per naktį kardinaliai, – komentavo rajono savivaldybės atstovas.

Tauragėje saviizoliacijai dar yra 7 laisvos vietos „Bastilijoje“ bei 2 nameliai, po tris lovas, Taurų nuotykių parke. Pritrūkus vietų asmenys bus apgyvendinti Pagramančio savarankiško gyvenimo namuose (Gramančios g.6) bei Skaudvilės specialiajai mokyklai priklausančiame bendrabutyje. Taip pat deramasi dėl galimybės apgyvendinimą organizuoti Profesinio rengimo centro bendrabutyje (Aerodromo g.). Šiuo metu Tauragėje saviizoliacijai apgyvendinta apie 50 asmenų.

Nežinioje dėl šalyje susiklosčiusios situacijos gyvena ir šalies švietimo bendruomenė. Nacionalinis egzaminų centras paskelbė, jog nukeliami kai kurie brandos egzaminai. Kol kas mokinių atostogos paskelbtos iki kovo 30 d., tačiau, atsižvelgiant į besitęsiančią situaciją, tikėtina, jog į mokyklos suolus vaikai negalės grįžti ir joms pasibaigus. Tokios galimybės neatmetantis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigia, jog pasiruošimas nuotoliniam ugdymo procesui vyksta visu pajėgumu. Tai patvirtino mokyklų vadovai, mokytojai savo ruožtu jau išbando nuotolinio mokymosi įrankius – elektronines vaizdo konferencijų priemones. Labiausiai nerimauja abiturientai, besirengiantys brandos egzaminams.  

Šiendien Tauragės gatvėmis pradeda važinėtis mikroautobusas su įrašytu garso pranešimu gyventojams raginančiu likti namie.

Darbui paruoštas ir nuo rytojaus 12 val. Tauragėje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2).

Šalyje sparčiai plintant koronaviruso infekcijai tampa ypač svarbu apsaugoti medikus, nes jiems pavojus užsikrėsti ypač didelis. Ar Tauragės medikai pakankamai aprūpinti apsaugos priemonėmis? Gydymo įstaigų vadovai teigia, kad šiuo metu jų pakanka, rezervas nuolat pildomas, tačiau susiduriama ir su tiekimo problemomis. Nors Tauragėje dar nepatvirtintas nė vienas susirgimo koronavirusu atvejis, medikai sulaikę kvapą laukia galimo ligos protrūkio. Šalies mastu vis garsiau kalbama, jog virusui ėmus plisti nekontroliuojamai ir didėjant susirgimų skaičiui gydymo įstaigų pasirengimas pandemijai gali būti per menkas, o vyriausybės kalbos apie sukauptus rezervus neatitinka tikrovės. Tauragės gydymo įstaigų vadovai situacijos nedramatizuoja, esą priemonių darbo vietose pakanka, esant poreikiui ruošiamasi jas papildyti. Rezervą kaupianti paskelbė ir Tauragės rajono savivaldybė – mero Dovydo Kaminsko teigimu, nupirkta per 9 tūkst. respiratorių.

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 187 užsikrėtimo infekcija atvejai. Vyriausybė vakar vakare paskelbė griežtinanti karantino sąlygas – įvedami lankymosi prekybos centruose apribojimai, viešose vietose nuo šiol privalu dėvėti apsaugines kaukes. Kol prekyboje apsaugos priemonių trūksta, gyventojai raginami kaukes gamintis patys, o jų neturint, veidui dengti tiks ir šalikai.