2020 Liepos 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje stabdomas viešasis transportas, masiškai dezinfekuos viešas erdves

  • Įkelta: 2020-03-23

Kovo 23-osios duomenimis, šalyje yra patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. Gydytojas, profesorius Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad šiuo metu atvejų skaičius dvigubėja kas 2 paras, kas viršija įprastus infekcijos plitimo modelius. Didėjančios įtampos fone premjeras prakalbo apie karantino pratęsimą bei griežtėjančius judėjimo apribojimus. Kraštutinių priemonių imasi ir Tauragės rajono savivaldybė – visiškai stabdo viešąjį transportą, pradės masinę viešųjų erdvių dezinfekciją.

„Lietuva yra labai intensyvaus viruso plitimo zonoje. Iki šiol kasdienių naujų atvejų skaičius daugiau kaip du kartus viršija įprastus COVID-19 infekcijos plitimo modelius, kurie numato atvejų dvigubėjimą kas 5 paros arba padidėjimą 10 kartų kas 19 parų. Šiuo metu naujų atvejų skaičius dvigubėja kas 2 paros,“ – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė V. Kasiulevičius.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį feisbuke paskelbė, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas. Tačiau laikotarpio, kuriam tai bus daroma, nenurodo.

„Preliminariai galvojama apie dvi savaites“, – pirmadienį sakė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Taip pat ministras teigė rengiantis sprendimą dėl visų asmenų, grįžusių iš užsienio, izoliavimo: „Tai keistų patį principą – kiekvienas asmuo izoliuojasi ne namuose, jie nugabenami į vietas, kur savivaldybės nusimačiusios saviizoliacijai ir ten prabūna 14 dienų“. Saviizoliacija grįžusiems iš užsienio taps privaloma, iki šiol ji buvo rekomenduojama.
Greta to įvedami vis nauji apribojimai – jau uždrausta žmonėms būriuotis lauke daugiau nei po 5, vaikams žaisti viešose žaidimų aikštelėse, artimiausiu metu gali būti parengtos ir rekomendacijos dėl kaukių dėvėjimo viešose vietose, taip pat būnant lauke. Prekybininkams taip pat ruošiamas apynasris – privalės reguliuoti pirkėjų srautus parduotuvėse.

Šiuo metu Lietuvoje dėl koronaviruso yra ištirtas 2361 mėginys, per vakar ištirti 278 mėginiai. Iš jų – 40 nauji nustatyti atvejai. Vakar premjeras S. Skvernelis paskelbė, jog į Lietuvą pargabenta  5000 reagentų siunta. Iš viso esą užsakyta 200 tūkst. reagentų.  

Iš Tauragės, vakar vakaro duomenimis, tirti dėl koronaviruso į Klaipėdą buvo išvežta iš viso 16 asmenų, nė vienam infekcija nepasitvirtino. Ligoninės teritorijoje jau stovi mobilaus patikros punkto palapinė, tačiau kada jis pradės veikti – neaišku.

Tauragės rajono savivaldybė šiandien Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nutarė ruoštis griežtesnių ribojimų įvedimui. Apie tai savo socialiniame tinkle pranešė komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

„Skubūs šiandien priimti sprendimai Tauragėje: viešojo transporto sustabdymas (miesto, rajono ir tarpmiestinių autobusų); dezinfekcija (visų daugiabučių laiptinių, autobusų stotelių, vaikų aikštelės, turnikai, parkuose vieši suoliukai ir kt.); pasiruošimas padidintai kontrolei įvažiuojantiems į miestą - 5 įvažiavimo kontrolės punktų atsiradimas; priemonių kaupimas į rezervą gydytojams ir kitų sričių darbuotojams; mobilaus koronaviruso patikros punkto atidarymas (gavus leidimą ir reagentų iš ministerijos),“ – paskelbė administracijos vadovas.

Pakalbintas „Tauragės žinių“ M. Petraitis teigė, jog savivaldybės administracija rengiasi galimam susirgimų protrūkiui Tauragėje.

– Norime būti keletu žingsnių priekyje, todėl rengiamės galimam papildomų ribojimų įvedimui. Iš pradžių tai galėtų būti kontrolės postai prie įvažiavimų į miestą, siekiant sumažinti srautą, patikrinti sveikatą. Galbūt būtų tikrinama temperatūra, pildomos anketos, kokiu tikslu atvykstama – kad kuo labiau sumažintume srautą. Jeigu būtų viruso protrūkis Tauragėje, svarstytume visiškai uždaryti į važiavimą, sekame priemones, kurios taikomos šalyje ir užsienyje. Per keletą dienų, iki šios savaitės pabaigos būsim tam pasiruošę. Bet kuriuo atveju, manau, mes tai darysime, – teigė administracijos vadovas.

Pasak jo, viešuoju transportu jau dabar judėjimas vyksta minimaliai, o nuo rytojaus, visi tarpmiestiniai, priemiesčių ir miesto maršrutai stabdomi. Taip pat nuo rytojaus planuojama pradėti viešųjų erdvių dezinfekciją, tam nukreipiant miesto tvarkymui skiriamas lėšas.

– „Dunokai“ ir Tauragės butų ūkis turi gavę licencijas dezinfekcijai. Planuojame, kad butų ūkis imsis laiptinių, o „Dunokai“ dezinfekuos viešąsias erdves. Tos lėšos, už kurias pirkdavome viešųjų erdvių, parkų ir t.t. tvarkymo ir priežiūros paslaugas, dabar bus nukreiptos dezinfekcijai, – teigė M. Petraitis.

Paskutinė kovo savaitė lepins saulėtu dangumi. Naktys bus šaltos, numatoma neigiama temperatūra. Visgi, dienoms bėgant palaipsniui šaltis atlėgs, o dienomis šilumos bus vis daugiau.

Šiuo metu Tauragėje saviizoliacijai skirtose patalpose gyvena 48 asmenys. Didžioji dalis – tolimųjų reisų vairuotojai. Jei iškiltų poreikis saviizoliuotis daugiau asmenų, šie būtų apgyvendinti Skaudvilės specialiosios mokyklos bendrabutyje arba Pagramantyje baigiamuose įrengti savarankiško gyvenimo namuose.

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius pranešė, kad nuo kovo 9-osios iki 20-osios mieste viešėjo koronavirusu apsikrėtęs asmuo, jam liga diagnozuota sekmadienį.

Šis klausimas ko gero kyla ne vienam septintą karantino dieną sėdintiems namuose.  Šeštadienį aplankėme Didįjį Tauragės turgų, miesto centrą ir mikrorajoną. Kai kurie išvysti vaizdai baugino, tačiau buvo ir kuo pasidžiaugti.

Susisiekimo ministerija informuoja, kad Norvegijoje esantiems lietuviams kovo 24 d. planuojamas užsakomasis skrydis iš Oslo į Vilnių. Bilietai jau parduodami.

Penktadienį į Kauno oro uostą iš Prancūzijos parskraidinta 150 dėl Covid-19 karantino Europoje užstrigusių GBY ir „Alfatransa“ autovežių vairuotojų. 37 iš parskraidintų lėktuvo keleivių yra ne Lietuvos piliečiai. Visi jie konvojumi su policijos palyda palydėti iki pasienio.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo penktadienį pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Renka paramą medikams
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės LIONS klubas inicijuoja paramos rinkimą Tauragės medikams. Į specialiai šiam tikslui atidarytą sąskaitą jau pervesta 1000 eurų.

Tauragėje jau numatyta mobilaus punkto vieta, kuriame savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Nors prie buvusio morgo jau pastatyta palapinė, tačiau punktas darbui dar nėra paruoštas.

Miesto šventė atšaukta
  • Įkelta: 2020-03-20

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis kątik paskelbė, jog 2020 m. miesto šventė „Tauro ragas“ atšaukiama. 

Kovo 19-osios vėlų vakarą Lietuvoje patvirtinti dar septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi vakar iš viso nustatyti 14 koronaviruso infekcija užsikrėtusių asmenų, bendrai Lietuvoje užfiksuoti 48 koronaviruso atvejai. 

Galimybė žmonėms, grįžusiems iš naujojo koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu atveju, likti namuose iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. Tauragiškiams, neturintiems kur izoliuotis, savivaldybė pasiruošusi padėti. Saviizoliacijai gyventojai priimami sporto centre „Bastilija“, viešbutyje „Banga“.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svecialistai specialiame tinklalapyje informuos, kur lankėsi užsikrėtusieji koronavirusu bei šia informacija dalinsis su žiniasklaida.

Per šią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Šios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutraukti krovinių gabenimą apskritai.

Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami. 

Po itin šilto trečiadienio šiluma šalyje labai sparčiai atslūgs, suksis žvarbus vėjas. Naktimis grįš neigiama temperatūra. 

Šiandien pradėjo veikti specialiai Taragės rajono gyventojams sukurta interneto svetainė http://koronavirusas.taurage.lt. Joje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai apie koronavirusą, savizoliacija, paslaugų teikimą izoliuotiems asmenimis ir patarimai grįžtantiems iš užsienio.

Vienas iš septynių žmonių, kuriems šiandien nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, t. y. neįvežtinis, atvejis Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės administracija iš Tauragėje veikiančios apsauginių drabužių siuvimo įmonės „Ansell“ užsakė 50 vnt. daugkartinio naudojimo apsauginių kostiumų SPLASH 600.

Siekiant sumažinti koronaviruso poveikį ir apriboti judėjimą Tauragės rajone bei šalyje, Tauragės autobusų parkas sumažino maršrutų skaičių.

„Tauragės žiniose“ rašėme, jog praėjusių metų liepą Vyriausioji rinkimų komisija panaikino Tauragės rinkimų komisijos sprendimą ir pripažino, jog tuomet kandidatas į merus Darius Petrošius drauge su bendrapartiečiams prieš Kalėdas papirkinėjo rinkėjus. Papirkinėjimu buvo pripažinta dovanų LSDP simbolika padabintuose maišeliuose dalijimas Lauksargių senelių namų gyventojams. Socdemai šį VRK sprendimą apskundė, tačiau nieko nepešė – Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę skundą atmetė.  

Antradienį Tauragės greitosios medicinos pagalbos atomobiliu į Klaipėdos universitetinę ligoninę išvežtas karščiuojantis tauragiškis. Vyras prieš kurį laiką buvo grįžęs iš užsienio valstybės. 

Tiek vien Tauragės rajono logistikos įmonių darbuotojų šiuo metu užsienyje laukia įmonės ekspeditorių nurodymų. Didžioji dalis vairuotojų užstrigo ties Prancūzijos, Ispanijos sienomis.

Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas – tikras iššūkis šalies verslui. Vyriausybė vakar paskelbė ekonomikos gelbėjimo planą, kuriam bus skirta 2,5 milijardai eurų. Apie galimybes planuoti darbus, esant karantinui, informuoja UAB „Saugaus darbo garantas“ (SDG). Darbdaviams rekomenduojama organizuoti darbą nuotoliniu būdu, o nesant galimybės, pasinaudoti prastovų galimybe. Skelbiame pagrindines rekomendacijas.