2020 Rugsėjo 28 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gintarė Rakauskienė: į Seimo rinkimus greičiausiai eisime pirštinėti ir su kaukėmis

  • Įkelta: 2020-07-24
Antradienį prisiekė Tauragės apygardos rinkimų komisija
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Antradienio vakarą savivaldybės mažojoje posėdžių salėje vyko pirmasis Tauragės apygardos rinkimų komisijos posėdis. Prisiekę 10 komisijos narių ir komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė pradėjo rinkimų maratoną – jau priimami kandidatų pareiškiniai dokumentai. Apygardos rinkimų komisija ne tik kuruos rinkimų apylinkių darbą, bet ir stebės politinę reklamą, tirs rinkėjų papirkinėjimo atvejus. Dauguma jų šia veikla užsiima ne vienerius metus, o dirba, galima sakyti, iš idėjos – komisijos pirmininkė pabrėžė, jog užsidirbti iš to nepavyks. Tačiau atsakomybė didelė – privalu kaip iš natų išmanyti rinkimų organizavimo tvarką bei užtikrinti rinkimų skaidrumą.

Prisaikdinti 10 įvairių politinių partijų deleguotų komisijos narių: Albina Urbutienė (rinkimų komisijos veikloje dalyvaujanti jau du dešimtmečius), Rita Matemaitienė (paskirta komisijos pirmininkės pavaduotoja), Linas Milius, Dovilė Giečienė, Marija Klymantienė, Liuba Verpečinskienė, Jolita Letukaitė (paskirta Papirkimų tyrimų grupės pirmininke), Danutė Venckuvienė, Asta Bukauskienė, Virginija Bukauskienė.

– Tikiuosi, kad mūsų darbas bus sklandus. Mes nesiskirstysime pagal politines pažiūras, dirbsime juodą darbą. Mes turime būti partneriai, daryti technišką darbą, susijusį su rinkimais, kad jie įvyktų sklandžiai, tai yra mūsų pagrindinis tikslas. Iš karto perspėju, nes per praėjusius rinkimus turėjome tokių atvejų, ačiū Dievui, tai buvo ne Apygardos komisijos nariai, o apylinkių komisijų nariai, kurie užsiėmė neleistina veikla. Tai iškart pasakau, kad tiek Apygardos, tiek apylinkių komisijų nariai negali dalyvauti politinėse kampanijose – negali „laikinti“, palaikyti feisbuke ir visose kitose platformose savo favoritų, negali atskleisti savo pažiūrų, dalyvauti agitaciniuose renginiuose, tad visada pasverkite, kokią poziciją jūs užimate, – į Apygardos komisijos narius kreipėsi pirmininkė G. Rakauskienė.

Kita naujovė, jog dvi komisijos narės yra iš Šilalės. Mat, kaip jau ne kartą esame rašę „Tauragės žiniose“, šiemet prie Tauragės apygardos yra prijungtos penkios Šilalės rajono apylinkės. Dėl to komisijos nariams bus sudaryta galimybė posėdžiuose dalyvauti ir nuotoliniu būdu, kai bus sprendžiami techniniai su rinkimais susiję klausimai.

Komisijos pirmininkė įteikė kiekvienam komisijos nariui rinkimų įstatymo kopiją, kitaip „Baltąją knygą“, bei pabrėžė, ypatingai naujiems nariams, jog šie privalo ją labai gerai išmanyti.

– Rinkimuose, noriu pažymėti, nėra jokių interpretacijų. Yra vienareikšmis įstatymo vykdymas, – pabrėžė G. Rakauskienė.

Komisija patvirtino apylinkių komisijų narių skaičių. Apylinkėse, priklausomai nuo rinkėjų skaičiaus, bus nuo 5 iki 11 narių. Juos turės deleguoti politinės partijos. Vienas apygardos komisijos narys kuruos iki 5 apylinkių. Komisijos pirmininkė pabrėžė, jog už naktinį darbą rinkimų naktį ir rinkimų kampanijos metu apmokama menkai, tad komisijų nariai šio atsakingo darbo imasi tikrai ne dėl pinigų.

Taip pat pažymėta, jog turės būti užtikrinta galimybė į visas apylinkes atvykti neįgaliesiems – šiuo aspektu tvarka šiemet taip pat sugriežtinta. Be to, Apygardos komisija nebepriims sprendimų dėl rinkėjų papirkinėjimo. Atsiradus įtariamam papirkimo atvejui, atlikusi tyrimą išvadas siųs Vyriausiajai rinkimų komisijai.

„Tauragės žinių“ pakalbinta G. Rakauskienė teigė, jog šių metų rinkimai bus kitokie.

– Svarbiausias iššūkis, kad tikėtina, jog į rinkimus reiks eiti pirštinėtiems ir su kaukėmis. Visgi ne tokiomis paprastomis sąlygomis bus organizuojami rinkimai. Iššūkis bus rinkimų komisijai, kaip organizuoti darbą saugiai, kitas iššūkis patiems rinkėjams, kad nesusidarytų eilės, kad saugiai galėtų ateiti ir balsuoti. Kaip ir kiekvienais metais, noriu akcentuoti, kad rinkimų komisija yra tam, kad atliktų procedūras, balsų skaičiavimus sąžiningai, kad nebūtų klaidų ir pagrindinis darbas yra skaidriai įvykdyti rinkimus, – teigė G. Rakauskienė.

Anot G. Rakauskienės, užsiregistravusių kandidatų sąrašas Tauragės vienmandatėje apygardoje – galutinis, jų yra 6. Reikėtų atskirti partijų keliamus kandidatus ir nepriklausomus – tokių Tauragėje yra vienas – Vidas Bičkus. Jam bus išduoti parašų rinkimo lapai ir kandidatu jis taps tik tada, kai komisijai pristatys ne mažiau kaip 1000 jį palaikančių Tauragės apygardos rinkėjų parašų. Kitus kandidatus vienmandatėje kelia partijos: „valstiečiai“ – Tauragės skyriaus pirmininkę Aušrinę Norkienę, liberalai – partijai nepriklausantį Romualdą Vaitkų, Darbo partija – skyriaus pirmininkę Santą Kairienę, socialdemokratai – skyriaus pirmininką Darių Petrošių, konservatoriai – Arūną Valinską jaunesnįjį.

Tauragės 34-oje apygardoje yra 36 tūkst. 981 rinkėjas bei 35 rinkimų apylinkės. Iki spalį vyksiančių Seimo rinkimų liko 79 dienos.

 

Vietoje nenustygstantis nuotykių ieškotojas Vidas Stašaitis liepos mėnesį sau užsibrėžė ir įgyvendino tikslą – per tris savaites nuėjo 513 kilometrų. Be maršruto, konkrečių vietų, kurias norėtų aplankyti, tiesiog vaikštinėdamas po Tauragės miestą ir apylinkes.

Koronos virusas, žaibiškai paskleidęs ligą visame pasaulyje, smogė visiems verslams, tačiau, ko gero, smarkiausiai – turizmo sektoriui. Kelionių agentūra „1000 mylių“, pernai sparčiai  šoktelėjusi aukštyn, šį pavasarį būtų trankiai paminėjusi 5-ąjį gimtadienį. Vis dėlto jos įkūrėja Inga Dikšaitienė nusiminti nelinkusi – atvirkščiai, nusprendė savo planų nekeisti ir jau rugsėjį kelsis į erdvesnes patalpas! Kelionių agentūros vadovė atskleidė, kur vis dar galima keliauti šį sezoną.

Jei pavasarį Tauragės abiturientų šimtadienio šventės paminėtos kukliai, baiminantis viruso ir siekiant šventes rengti atvirose erdvėse, panašu, jog brandos atestatų šventės vyks kur kas iškilmingiau. Penkių miesto ir rajono ugdymo įstaigos diplomų įteikimų ceremonijos vyks jau viduje: kultūros rūmuose, bažnyčioje ar pačiose ugdymo įstaigose.

Artimiausiomis dienomis dangumi vis irsis lietaus debesys, pūs nemalonus vėjas. Tačiau temperatūra nuo penktadienio palaipsniui kils.

Skaudvilėje įsikūrusios vienintelės tokios Lietuvoje įmonės, gaminančios gelžbetonio gaminius ryšininkams, energetikams, kelininkams, vadovas šį antradienį paminėjo garbingą jubiliejų. Tauragės garbės piliečiui, verslininkui Jonui Bakšui sukako 85-eri. Turbūt Lietuvoje nėra kito direktoriaus, kuris toje pačioje įmonėje būtų dirbęs ir jai vadovavęs daugiau nei 50 metų. Paklaustas, kas visoje šalyje žinomai įmonei tiek metų nešasėkmę, vyras atsako paprastai: svarbiausia – vertinti savo darbuotojus.

Prasidėjęs grybų sezonas vilioja grybautojus į miškus. Deja, ne kiekviena išvyka į mišką baigiasi pilnomis grybų pintinėmis. Kai kurie grybautojai, ypač vyresnio amžiaus, praranda orientaciją ir pasiklysta.

Kad šiukšlės – amžina tema, akivaizdu. Skundų ir pastebėjimų dėl prasto jų tvarkymo redakcija gauna nuolat. Štai praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie gyventojų pasipiktinimą po langais statomais konteineriais. O šįkart skundas atskriejo iš Gedimino gatvės.

Šią liepą visų akys į naktinį dangų kyla kur kas dažniau – šiuo metu ten plika akimi galima pamatyti kometą „Neowise“. Be to, artėja rugpjūtis – idealiausias mėnuo meteorų lietaus stebėjimui Lietuvoje. „Bitės Profai“ apžvelgė programėles, kurios ne tik padės pradedantiesiems astronomams lengviau suprasti ką mato danguje, bet ir pagelbės suplanuoti tobulas nakties nuotraukas ar supažindins mažuosius su kosmoso platybėmis.

Policija tiria netradicinę vagystę: vakar į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi Dacijonuose įsikūrusios įmonės savininkai. Pranešta, jog elektroniniu būdu buvo įsilaužta į kompiuterį ir užkoduoti juose buvę elektroniniai įmonės duomenys

Nors koronaviruso bangai nuslūgus viruso prevencijos taisyklės vis švelnėja, vis dar privaloma saviizoliacija iš tam tikrų šalių. Viena tokių – Portugalija, iš kurios atvykstanti tauragiškė kreipėsi pagalbos į savivaldybę. Dėl šio klausimo vėl teko susirinkti Ekstremalių situacijų operacijų centrui. Paaiškėjo, jog „Bastilija“ iki rugpjūčio vidurio užimta, be to, dėl vieno kito atvejo šiam tikslui paskirti visą pastatą būtų neprotinga. Tad kur gali tikėtis būti apgyvendinti iš pavojingų šalių grįžę piliečiai? Ir ar visos paslaugos jiems vis dar nemokamos?

Atnaujins fasadą
  • Įkelta: 2020-07-21

Porą dešimtmečių nesikeitęs „Versmės“ gimnazijos fasadas netrukus pasikeis – mokykla bus perdažyta.

Vasaros kino seansai pilies kiemelyje jau tapo tradicija. Šiais metais kino seansų peržiūras Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pradeda prancūzų filmu „Nuostabi epocha“. 

Po pirmadienio vakarą liūties sukeltų padarinių dauguma Registrų centro tvarkomų registrų ir informacinių sistemų antradienio rytą jau vėl veikė, tačiau vis dar stringa e. sveikatos sistemos veikla. Tai reiškia, kad nėra galimybės tvarkyti sveikatos duomenų e. sveikatos sistemoje, taip  pat išrašyti e. recepto, matyti paciento išdavimo istorijos ar išduoti vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP) pagal e. receptus.

Toks klausimas kilo neseniai į redakciją paskambinusiai našlei. Prieš daugiau nei tris mėnesius vyro netekusiai Mildai Užkalnienei teko patirti vienus labiausiai sukrečiančių įvykių: atsisveikinti su artimiausiu žmogumi ir planuoti jo laidotuves. Negana to, ne viskas vyko sklandžiai. Greta savo šeimos kapo vyrą troškusiai palaidoti moteriai to padaryti nepavyko. Išgirstas atsakymas, jog jos nurodytas žemės lopinėlis nėra skirtas laidojimui. Jos nuostabai, po beveik 4 mėnesių toje pačioje vietoje palaidotas kitas žmogus. Kodėl?

Šiandien VRK baigia savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registraciją. Pirmadienio duomenimis, Tauragės apygardoje savarankiškai politinės kampanijos dalyviais yra užsiregistravę 4 kandidatai: Darbo partijos kandidatė Santa Kairienė, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Darius Petrošius, pretendentas į kandidatus, „nepartinis“ Vidas Bičkus, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Arūnas Valinskas jaunesnysis. Kaip žinia, vienmandatėje rinkimų apygardoje nepartinį kandidatą kelia Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – šių metų rinkimuose liberalams atstovaus muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga į priešakines linijas statys Tauragės skyriaus pirmininkę, šios kadencijos Seimo nare Aušrinę Norkienę.

Nauja liepos savaitė startuos vasariškai karštais orais, tačiau čia pat jau laukia permainos. Pirmadienį trumpai palis, o nuo antradienio krituliai bus vis dažnesi, vasariška kaitra atslūgs, įsismarkaus vėjas.

Degė bityno įranga
  • Įkelta: 2020-07-20

Penktadienį apie 21 val. vakaro penkios ugniagesių cisternos skubėjo į Mociškių kaime (Pagėgių sav.) esantį bityną. Atvira liepsna degė medinio pastato stogas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento duomenimis, užsikrėtė Registrų centro darbuotojas.

Gyvename tarp žmonių ir su žmonėmis. Nuo mūsų tarpusavio bendravimo priklauso didelės ir mažos sėkmės, atsiveria kūrybinės galimybės.  Šiandien bendruomeniškumo kūrėjas ir įkvėpėjas yra bendruomenės. Kaip sekasi Tauragės rajono bendruomenės, kalbamės su Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičiene.

​Šiandien Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, numatantį privalomą dviejų savaičių izoliaciją ir testavimą dėl Covid-19 užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Nors vasara dar tik įpusėjo, pirmadienį rinkosi komisija, atsakinga už Mokslo ir žinių šventės organizavimą. Šventė šiemet tikrai vyks, užtikrino savivaldybės atstovai. Be to, mokyklas jau pasiekia pirmieji priemonių rinkiniai moksleiviams. Jau tradiciškai būtiniausius mokymosi reikmenis ant mokyklos suolo ras kiekvienas Tauragė rajono vaikas, o taip pat ir mokytojai.

Ketvirtadienį vandenlenčių parke „Liberty Beach“  Klaipėdos PGV Tauragės PGT pareigūnai kartu su Tauragės AVPK ir Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru mokė visuomenę saugaus elgesio vandenyje.

Klaipėdos universiteto Stasio Vaitiekūno auloje trečiadienį įteikti apdovanojimai  Klaipėdos regiono medikams, kurių pastangos padėjo sėkmingai suvaldyti COVID-19 pandemiją. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga padėkojo medikams už atsidavimą ir profesionalumą ir įteikė medalius „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Apdovanoti ir 12 tauragiškių medikų.

Skaudvilėje įsikūrusios vienintelės tokios Lietuvoje įmonės, gaminančios gelžbetonio gaminius ryšininkams, energetikams, kelininkams, vadovas šį antradienį paminėjo garbingą jubiliejų. Tauragės garbės piliečiui, verslininkui Jonui Bakšui sukako 85-eri. Turbūt Lietuvoje nėra kito direktoriaus, kuris toje pačioje įmonėje būtų dirbęs ir jai vadovavęs daugiau nei 50 metų. Paklaustas, kas visoje šalyje žinomai įmonei tiek metų neša sėkmę, vyras atsako paprastai: svarbiausia – vertinti savo darbuotojus. Puikus ir įkvepiantis interviu su juo – šios dienos vedamajame. 

Artimiausiomis dienomis orais skųstis tikrai neteks – bus šilta, gausesnis lietus nei nuotaikos, nei planų nesugadins.