Modestas Petraitis: „Ačiū, kad tikėjote manimi ir leidote dirbti dėl Tauragės“
Įkelta:
2021-02-19
Nuotrauka
petraitis
Aprašymas

Modestas Petraitis savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjo šešerius metus. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje iš pareigų atleistas savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Nemažai klausimų svarstę ir audringai dėl kai kurių sprendimų pasisakę, diskutavę rajono politikai paskutinį klausimą dėl direktoriaus atleidimo svarstė kukliai slėpdami emocijas ir negailėdami padėkų direktoriui už šešerių metų darbą. Savo noru į privatų sektorių besitraukiantis M. Petraitis atleistas visų politikų pritarimu. 

  Dirbs iki vasario 23-osios 

Savivaldybės taryba trečiadienį iš pareigų atleido savivaldybės administracijos direktorių Modestą Petraitį. Dar vasario 8-ąją administracijos direktorius viešai paskelbė žinią apie jo laukiančius pokyčius – sprendimą savo noru trauktis iš pareigų ir grįžimą į privatų sektorių. 

Pagal politikų patvirtintą sprendimą paskutinė M. Petraičio darbo diena – vasario 22 d. 

Administracijos direktoriui, kaip numatyta teisės aktuose, bus išmokėta kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas. Kaip teigė klausimą pristačiusi savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus specialistė Agnė Jurkauskė, direktorius atostogų sukaupė 48 darbo dienos.  

Tuo pačiu sprendimu politikai pavedė Tomui Raulinavičiui, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, nuo vasario 23 d. iki bus paskirtas naujasis administracijos direktorius laikinai eiti šias pareigas. Paskutinę darbo dieną dalyvaujant rajono merui bus pasirašytas direktoriaus reikalų perdavimo-priėmimo aktas.

Atsisveikino

Tarybos posėdyje Socialdemokratų frakcijos vardu kalbėjusi Rita Grigalienė teigė, kad frakcijai nelabai sekėsi su direktoriumi bendrauti ir rasti bendros kalbos, esą buvo ir nekultūros, arogancijos.Vis dėlto opozicinės partijos atstovė palinkėjo sėkmės įgyvendinant naujus iššūkius, renkantis privatų sektorių tokiu sunkiu laikotarpiu.

Nuolatinis administracijos direktoriaus kritikas, kaip pats prisistatė, opozicijos atstovas Viktoras Kovšovas palinkėjo sveikatos, to, ko niekas iš politikų ir nelinkėjo vos 40-metį perkopusiam M. Petraičiui. Kitas opozicijos atstovas Pranas Petrošius prisipažino, kad administracijos direktoriaus pareigų niekada nesutiktų eiti, nes tai labai sunkus darbas, ir palinkėjo direktoriui galbūt pašvelninti aštroką charakterį. 

Tarybos narys Darius Stankus kalbėjo Liberalų frakcijos vardu. 

– Modestas Petraitis pakėlė kartelę administracijos veikloje kartu su komanda, kuri dirbo kartu. Matėme daug įdomių ir gerų idėjų, daug puikių tarybos ir koalicijos pavestų darbų įvykdymo, – sakė D. Stankus, išvardindamas keletą reikšmingų darbų, atliktų savivaldybėje. 

Administracijos direktoriui už ketverius darbo kartu metus dėkojo ir buvęs meras Sigitas Mičiulis. 

Tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija labiausiai pabrėžė vertinanti direktoriaus pagarbos ir atsakomybės jausmą. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, linkėdama sėkmės tolimesniuose darbuose, paminėjo, kad įgyta patirtis savivaldybėje padės ateityje.

Tarybos narė Eglė Ramanauskaitė išsakė nuomonę, kad buvimas administracijos direktoriaus poste nėra karjeros aukštuma, direktorius esą gali pasiekti dar daugiau.

– Tokios disciplinos, darbo etikos, sąžiningumo, skaidrumo standartų ir rūpesčio, tokio nuoširdaus rūpesčio žmogaus dar nesu sutikęs gyvenime, kad ir dar trumpam. Didžiuojuosi, kad turėjome tokį administracijos direktorių, kad galėjau komandoje dirbti kartu, – prisidėdamas prie kalbėjusiųjų išsakytų minčių, sakė meras D. Kaminskas. 

M.Petraitis teigė po šešerių darbo metų paliekantis aukštais standartais veikiančią organizaciją. 

– Turbūt net neabejojame dėl sąžiningumo, dėl pagalbos kiekvienam gyventojui, įmonėms sprendžiant  problemas. Tauragės savivaldybė iš tikrųjų tapo pavyzdžiu tarp kitų savivaldybių, – sakė M. Petraitis. – Ypatingai dėkoju tiems, kurie dirbo kartu, o ne trukdė man ir mūsų komandai. Stiprybės ir daugiau meilės darbui ir Tauragės rajonui. Ačiū, kad tikėjote manimi ir leidote dirbti dėl Tauragės. 

Pagal savivaldybės tarybos daugumos, kurią sudaro Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, koalicinę sutartį administracijos direktoriaus postas priklauso Liberalų sąjūdžiui. Rajono meras, Liberalų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Dovydas Kaminskas, anksčiau paklaustas apie galimą kandidatą eiti administracijos direktoriaus pareigas, teigė, kad konkrečios pavardės įvardinti negalįs, esą kalbamasi su keliais kandidatais. Pasak D. Kaminsko, naujoji kandidatūra savivaldybės tarybai bus siūloma posėdyje, kuris tikėtina vyks kovo pradžioje. 

Administracijos direktorius renkamas slaptu balsavimu. Kaip vyks balsavimas, kai dabar posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu, kol kas nenuspręsta. 

Prijungia prie Tauragės ligoninės 

Dar vienas klausimas, svarstytas trečiadienį taryboje – viešosios įstaigos Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės reorganizavimas: patvirtintas reorganizavimo sąlygų aprašas, po reorganizavimo veiksiančios naujos įstaigos nuostatai. Dar praėjusių metų lapkričio 18-ąją savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl sutikimo reorganizuoti Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę prijungiant ją prie Tauragės ligoninės. Reorganizavimo tikslas – sumažinti viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų skaičių, optimizuoti sveikatos paslaugas teikiančių įstaigų tinklą, užtikrinant racionalų sveikatos paslaugoms teikti skirtų materialinių ir finansinių išteklių panaudojimą ir kokybiškų sveikatos paslaugų Tauragės rajono savivaldybės gyventojams teikimą.

Tauragės ligoninei visos reorganizuotos Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės teisės ir pareigos pereina nuo šių metų birželio 1 d.

Pratęsė sutartis 

Dviem rajono bendruomenėms – Dauglaukio „Gimtinei“ ir Eičių „Karšuvai“ panaudos pagrindais 10 metų laikotarpiui perduotos patalpos įstatuose numatytai veiklai vykdyti. Patalpomis bendruomenės naudojosi ir iki šiol, sutartys tik pratęstos. Dauglaukio bendruomenė naudojasi 39 kv. m patalpomis, Eičių bendruomenės naudojamos patalpos – 388 kv. m. 

Pasak savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjos Genovaitės Pukelytės, dauglaukiškių naudojamų patalpų išlaikymas mėnesiui atsieina 3,1 Eur už kv. metrą, Eičių bendruomenei – 1,88 Eur už kv. metrą. Už patalpų išlaikymą moka pačios bendruomenės. 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.