Orai: žiemą iš kojų vers atkeliausianti šiluma
Įkelta:
2021-02-18
Nuotrauka
danieliai
Aprašymas

Danieliai. Bronislovo Ambrozo feisbuko nuotrauka

Dar bent dvi dienas Lietuvoje vyraus itin žiemiški orai, tačiau jau greitai plūstels staigios permainos. Pirmus pokyčius pajusime penktadienį, o savaitgalį šalyje beveik pakvips pavasariu.

Šiandien vyraus nedidelis debesuotumas, daug kur maloniai švies saulė, tačiau šildys ji menkai. Daug kur vyraus dviženkliai šalčio rodmenys. Pūs nesmarkus rytų, pietryčių krypties vėjas, prie jūros jis bus juntamesnis. Vilniuje bus apie 13, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 12 laipsnių šalčio. Klaipėdoje termometrai fiksuos 7 laipsnius šalčio. Vakare temperatūra vėl sparčiai kris.

Penktadienio naktį šaltis vėl kąs stipriau. Temperatūra svyruos tarp 15–20, rytiniuose šalies pakraščiuose tarp 20–22, o šalies vakaruose tarp 10–15 laipsnių šalčio. Dienos metu išaugs debesuotumas, orai pradės keistis. Termometrų stulpeliai kils sparčiau, ypač po pietų. Sustiprės pietų, pietryčių krypties vėjas. Pavakare vakarinius ir pietvakarinius šalies rajonus pasieks krituliai. Vilniuje šals iki 10, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 8–9 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 4 laipsnius šalčio.

Šeštadienio naktis jau nebebus tokia šalta. Aukščiausia temperatūra numatoma vakariniuose ir pietvakariniuose šalies rajonuos, kur šals iki 2–5 laipsnių, ryto valandomis čia bus apie nulį. Kitur temperatūra svyruos tarp 6–12 laipsnių šalčio, o šiaurės rytiniuose šalies pakraščiuose dar gali paspausti ir 15 laipsnių šaltis. Vietomis truputį pasnigs, šalies vakaruose galimi mišresni krituliai, bus slidu. Vietomis suboluos rūkas. Dienos metu termometrų stulpeliai sparčiai kils, protarpiais pasirodys mišrūs krituliai, formuosis plikledis, lijundra. Keliuose pravers ypatingas atidumas. Vilniuje oras šils iki 1, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 2 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 3 laipsnius šilumos. Šiaurės rytuose laikysis šaltukas.

Sekmadienį šalyje temperatūros kils toliau – pakvips pavasariu, sniego atsargos sparčiai nyks. Numatomas nesmarkus pietų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis bus apie 0–5 laipsnius šalčio. Bus slidu. Dienos metu temperatūra visur pakils aukščiau nulio. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 3, Kaune ir Klaipėdoje iki 4 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pavasariu dvelkiantys orai numatomi ir kitos savaitės pradžioje. Dienomis termometrai fiksuos 3–7 laipsnius šilumos. Vietomis galimi negausūs krituliai. Pagal dabartinius duomenis, ryškesnių permainų per kitas paras nenumatoma.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.