Būsimieji pirmokėliai į klases „sukris“ automatiškai
Įkelta:
2021-02-25
Nuotrauka
Mažvydo mokykla
Aprašymas

Planuojama, kad į pirmąsias pradinio ugdymo klases ateinantį rugsėjį susirinks  380–390 mokinių. Autorės nuotrauka 

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują priėmimo į Tauragės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą. Jame patikslintos mokyklų teritorijos, ypač tai aktualu mokykloms, prie kurių prijungti nauji skyriai. Šiemet prašymo priimti į mokyklą nereikia rašyti pirmokėlių tėvams – jie automatiškai pateks į įstaigos, kurioje lanko priešmokyklinę klasę, pirmokų sąrašus. 

Pagrindiniai pasikeitimai

Patikslintos mokyklų, prie kurių prijungti nauji skyriai, aptarnaujamos teritorijos. Jas pamatyti galima savivaldybės tinklalapyje.

Nuo 2021–2022 m. m. įteisintas centralizuotas mokinių priėmimas į pradinio ugdymo pirmąsias klases ir patvirtintos vaikų automatinio perkėlimo iš priešmokyklinio ugdymo grupių į pradinio ugdymo pirmąsias klases toje pačioje mokykloje nuostatos. Numatytos galimybės ir tvarka pretenduoti į laisvas vietas priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pradinio ugdymo pirmosiose klasėse kitose mokyklose.

Priėmimas į priešmokyklinio ugdymo grupes ir į pirmas pradinio ugdymo klases organizuojamas centralizuotai, t.y. vaikus, lankančius Tauragės rajono švietimo įstaigų ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupes, iki einamųjų metų balandžio 1 d. centralizuoto vaikų registravimo elektroninė programa automatiškai perkelia į mokyklų priešmokyklinio ugdymo grupes (pagal deklaruotą gyvenamąją vietą) arba į tos mokyklos, kurioje lankė priešmokyklinio ugdymo grupę, pirmąsias pradinio ugdymo klases. 

Kada reikia rašyti prašymus?

Prašymai ir dokumentai mokytis bendrojo ugdymo mokyklose naujaisiais mokslo metais (išskyrus į priešmokyklinio ugdymo grupes ir į pirmąsias pradinio ugdymo klases) priimami nuo einamųjų metų kovo 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Į likusias laisvas vietas mokiniai gali būti priimami nuo einamųjų metų birželio 1 d. Per mokslo metus mokiniai priimami į laisvas vietas esančiuose klasių komplektuose, pateikus prašymą mokyklos direktoriui.

Jei vaikas nelanko rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupių, tėvai dėl priėmimo į priešmokyklinio ugdymo grupes pagal deklaruotą gyvenamąją vietą prašymą dėl priėmimo į mokyklą turi pateikti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui elektroniniu būdu, adresu www.epaslaugos.lt, nuo balandžio 1 iki rugpjūčio 31 d.

Prašymą savivaldybės administracijos direktoriui reikia pateikti ir tiems tėvams, kurie nori, kad į priešmokyklinio ugdymo grupę jų vaikas eitų ne pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, arba pirmųjų klasių mokinių tėvai, jei pageidauja patekti į kitos mokyklos, nei lankė priešmokyklinę grupę, laisvas vietas.

Dėl vaikų priėmimo per mokslo metus į laisvas vietas priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pirmosiose pradinio ugdymo klasėse prašymai priimami nuo rugsėjo 1 d. iki mokslo metų pabaigos.

Tiksliau suskaičiuos rudenį

Kiek priešmokyklinukų rudenį sugužės į klases mokyklose, kol kas sunku tiksliai suskaičiuoti. Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, dabar turimi skaičiai tik preliminarūs. Lopšelyje-darželyje „Kodėlčius“ trijose grupėse mokosi 60 būsimųjų priešmokyklinukų. Po 57 vaikus, rudenį eisiančius į priešmokyklinę klasę, yra „Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje ir Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“. „Ąžuoliuko“ darželyje tokių vaikų yra 78. Tarailių mokyklos darželį lanko 15 būsimųjų priešmokyklinukų, o Skaudvilės gimnazijoje skaičiuojama, kad mokslo metus rugsėjį turėtų pradėti apie 30 priešmokyklinukų. 

Bendras priešmokyklinukų skaičius rugsėjį didės, nes ne visi vaikai lanko darželius.   

Pagal savivaldybės administracijos Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus pateiktą informaciją būsimųjų priešmokyklinukų, gimusių 2015-aisias, rajone užregistruota 517. Iš jų 140 gimė užsienyje.

Būsimųjų pirmokėlių – daugiau nei pernai

Šiuo metu priešmokyklinėse grupėse, pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, mokosi 380 mokinių. 

– Kiek jų susirinks, koks pokytis bus per vasarą, matysime rugsėjį. Bet tikimės, kad panašiai tiek, 380–390, ir ateis į pirmąją klasę, – sakė vedėjas.

Praėjusį rugsėjį į pirmąsias klases mokytis atėjo 350 vaikų. 

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, jo vadovaujamoje įstaigoje mokosi 104 priešmokyklinukai. Didžioji dalis jų ir pasiliks mokytis progimnazijoje. Planuojamos 4 pirmokėlių klasės. Šiemet pirmosiose klasėse mokosi 96 vaikai. 

„Šaltinio“ progimnazijoje 6-iose priešmokyklinėse grupėse mokosi 106 mokiniai. Pasak direktorės Jūratės Lazdauskienės, kitais metais bus formuojamos 4 pirmokėlių klasės, nes daugiau patalpų nėra.  

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.