Naujausias numeris – brandos egzaminai karantino akivaizdoje: nerimo daug
Įkelta:
2021-03-04
Nuotrauka
anonsas

Apie brandos egzaminus šiemet viešojoje erdvėje girdėti visokių kalbų – sunku pasiruošti mokantis nuotoliniu būdu, gal vertėjo jų atsisakyti, rezultatai bus prastesni. Nedžiūgauja ir kalbinti abiturientai – rezultatai tikrai bus gerokai prastesni, nes mokytis baigiamosios klasės kursą nuotoliniu būdu tikrai nėra lengva ir paprasta. Abiturientai save įvardija karta, kuriai teko išgyventi šį baisų laikotarpį tikrai nepavydėtinomis sąlygomis ir labai tikisi, jog ties jų karta tai užsibaigs ir kiti galės grįžti į normalų, visiems priimtiną gyvenimą.

Naujausiame numeryje taip pat skaitykite, ko gali tikėtis Kunigiškių, Aukštupių, Dapkiškių, Dacijonų, Mažonų, Adakavo, Skaudvilės, Trepų ir Norkiškės gyventojai, kurie laukia, kad jų kaimuose kuo skubiau bus įrengti greitį mažinantys kalneliai. Kelių direkcija atsiuntė raštą, kurio turinys nustebino patį rajono merą.

Pirmadienį nuotoliniu būdu vykusiame Jūros upės krantinės ir šlaito sutvarkymo projekto pristatyme dalyvavo tik 5 gyventojai. Skamba lyg ir juokingai, tačiau, pasak susirinkimo organizatorių, tai – daug. Projektą parengusios įmonės „Inžinerinis projektavimas“ gyventojai klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėjosi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo.

Taip pat naujausiame numeryje sužinosite, ko gali tikėtis savo automobilių neturintys ir nuo viešojo transporto priklausantys gyventojai. Tarpmiestiniai autobusai nevažiuoja jau du su puse mėnesio.

Nuotrauka
ALTERNATYVUS TEKSTAS

Na, o nuosavų automobilių savininkams būtų naudinga sužinoti, kaip keitėsi degalų kainos pandemijos metu.

Tiesa, koreguotos ir rūkalų kainos. Nuo kovo 1 dienos Lietuvoje padidėjo rūkalų akcizai, tačiau pigo vaistai nepasiturintiems pensininkams ir neįgaliesiems.

Naujausiame numeryje aprašome ir laikino atokvėpio paslaugą, šios paslaugos jau seniai laukė neįgalius šeimos narius slaugantys gyventojai. Tokią paslaugą pradėjo teikti Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras. Atsiliepimai – patys geriausi.

Tikriausiai visiems teko matyti gyvūnų išmatomis „užminuotų“ šaligatvių, parkų, žaidimų aikštelių ir vaikščioti bandant neįlipti į tas krūveles. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad gyvūnų išmatos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir daro didelę žalą. Plačiau – penktadienio numeryje.

Teisėsaugos naujienos. „Melagiui platūs vartai įeiti, bet siauri išeiti“, – sako lietuvių liaudies patarlė. Tuo galėjo įsitikinti U. Š. Vyras teisme ir policijoje davė melagingus parodymus, mėgindamas išsukti girtą vairuotoją.

Kita tema – tris kartus už tyčinius nusikaltimus Didžiojoje Britanijoje ir net 5 kartus Lietuvoje teistas K. K. pakėlė ranką prieš merginą. Recidyvistu pripažintas vyras atsakomybės mėgino išvengti ir Tauragės apylinkės teisme tikino nesmurtavęs.

Taip pat skaitykite apie niekuo su teisėsauga nesusijusį, meniškos sielos tauragiškį Laimoną Šiaudvytį. Vaikinas neseniai atrado širdžiai artimą meno šaką – fotografiją. Jo darbai žavi daugelį, o žvelgiant į jo nuotraukas net stebina, jog šis jaunasis menininkas – dar tik pradedantis fotografas.

Gera naujiena: Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakviestas į Lietuvos mėgėjų teatro šventę ,,Tegyvuoja teatras“. Jų ten laukia apdovanojimai, kokie – sužinosite ryt.

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 36 minutes
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.