Orai: vėl padvelks žiema
Įkelta:
2021-03-04
Nuotrauka
Krantinė
Aprašymas

Jūros upės krantinė, kovo 4 d. Zigmo Mozuraičio nuotrauka

Šiomis dienomis žiema dar primins apie save, tad pavasarinę šilumą teks kuriam laikui pamiršti. Sugrįš ne tik neigiama temperatūra, bet ir mišrūs krituliai. Vėl sulauksime šlapdribos, protarpiais ir sniego. Negana to, žvarbumo pojūtį lauke stiprins ir gūsingas vėjas. 

Šiandien vietomis pasirodys negausūs krituliai: lietus, kai kur šlapdriba. Daugelyje vietovių dangų niaukstys debesys, po pietų vietomis galimi pragiedrėjimai. Pūs apysmarkis šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje oras šils iki 3, Kaune ir Panevėžyje iki 4 laipsnių.

Penktadienio naktį šaltis pasikandžios stipriau, temperatūra svyruos tarp 2–7 laipsnių šalčio. Kritulių tikimybė maža, debesuotumas bus nedidelis, galimas plikledis. Rytas ir pirma dienos pusė daug kur bus šviesūs. Vėliau dieną iš praplaukiančių debesų daugiausia vakariniuose ir šiaurės vakariniuose šalies rajonuose kris šlapdriba, sniegas. Išsilaikys žvarbesnis šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje bus apie 1, Kaune apie 2 laipsnius šilumos.

Šeštadienį Lietuvoje įsismarkaus vakarų, pietvakarių krypties vėjas, ypač antroje dienos pusėje. Gūsiai stiprės iki 14–17, prie jūros iki 17–20 metrų per sekundę. Nakties valandomis temperatūra kris iki 3–8 laipsnių žemiau nulio, keliuose galimas plikledis. Rytas daug kur išauš mažai debesuotas, tačiau dienai bėgant debesų gretos augs. Negausūs krituliai galimi tik kai kur. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 2, Kaune ir Klaipėdoje iki 3 laipsnių.

Sekmadienio naktį per Lietuvą praslinks mišrių kritulių banga, daug kur iškris šlapdriba, sniegas. Išsilaikys gūsingas vakarinių krypčių vėjas, ypač prie jūros. Temperatūra bus kiek švelnesnė ir svyruos apie nulį. Keliuose teks būti atidiems. Dienos metu daugės pragiedrulių. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 2, Kaune ir Klaipėdoje iki 3 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje tikėtis staigaus pavasariškų orų sugrįžimo neverta – laikysis žiemiški orai. Pirmomis savaitės dienomis gausesnių kritulių nenumatoma, vyraus pragiedruliai. Naktimis temperatūra svyruos tarp 4–10 laipsnių šalčio, dienomis taip pat laikysis silpnas šaltukas.  Pagal dabartinius duomenis, antroje savaitės pusėje Lietuvą gali pasiekti gausesni mišrūs krituliai.  

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.