Metų treneris G. Cemnalianskis: ne apdovanojimai mane motyvuoja
Įkelta:
2018-02-07
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais.

Svarbiausia – filosofija

Žiūrint kovinius filmus, daugelį žavi kovų meistrų atliekami triukai: į padebesius vikriai kylančios kojos, greiti ir miklūs rankų judesiai atrodo neįmanomi eiliniam žmogui. Tačiau, karate, anot G. Cemnalianskio, nėra vien kojų kilnojimas, esą aukštai pakelti koją gali išmokti kiekvienas, ypač šiais laikais, kai yra visagalis internetas.

Kyokushin, arba kiokušinkai – vienas iš

Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais.

Svarbiausia – filosofija

Žiūrint kovinius filmus, daugelį žavi kovų meistrų atliekami triukai: į padebesius vikriai kylančios kojos, greiti ir miklūs rankų judesiai atrodo neįmanomi eiliniam žmogui. Tačiau, karate, anot G. Cemnalianskio, nėra vien kojų kilnojimas, esą aukštai pakelti koją gali išmokti kiekvienas, ypač šiais laikais, kai yra visagalis internetas.

Nuotrauka

Kyokushin, arba kiokušinkai – vienas iš japonų kovos meno karate stilių, kurį 1964 m. sukūrė Masutatsu Oyama. Tai kontaktinės kovos menas, kuris neatsiejamas nuo dvasinių mokymų. Svarbiausias karate tikslas – ne laimėta kova, o charakterio išvystymas. Plačiąja prasme tai – kovos menas ir filosofija, kurio esmė yra geriausių žmogaus charakterio bruožų ugdymas, nuolatinis tobulėjimas. Tačiau gilesnis šios sporto šakos suvokimas sportuojančiam neateina iš karto. Gintaras Cemnalianskis kovos menais susidomėjo paauglystėje, kai baigęs aštuonias klases išvyko mokytis į Kauną.

– Turbūt buvau vienišas ir silpnas vaikas, norėjau išmokti apsiginti. Žavėjausi stipriais žmonėmis, vienas toks buvo mano kaimynas – gražiai nuaugęs, pasportavęs. Žinoma, imponavo ir tuometiniai filmai – apie kovotoją Bruce Lee, Kung Fu kovų meną, – prisimena pašnekovas.

Tiesa, buvo etapas, kai sovietmečiu užsiimti kovos menais buvo uždrausta – neliko dvasinio, filosofinio pagrindo – tik fiziniai pratimai. O be atsakomybės už pasekmes karate yra tik koviniai judesiai.

Draudimams pasibaigus – 1990 metais pradėjus leisti praktikuoti kovos menus, šalies sporto salės buvo sausakimšos. Karate sportui prijaučiantys žmonės ėmė burtis į grupeles, nuspręsta Tauragėje įkurti federaciją, o 1991 metais R. Cemnalianskio iniciatyva įsteigtas sporto klubas „Taurus“. Čia dabar yra ne tik treniruotėms skirta salė su įvairia įranga, bet ir treniruoklių salė.

Sunkiausia – praeityje

– Pradžia žinoma buvo labai sunki – stigo visko –  neturėjome sportinės bazės,  patalpų. Reikėjo kovoti už erdvę. Juk Lietuvoje žalia šviesa – krepšiniui, futbolui, o apie mus nieks negalvojo. Jeigu tokios pat sąlygos būtų ir karate, nežinia kuri sporto šaka imtų viršų. Tačiau sunkiausius momentus jau išgyvenome, – atviravo kyokushin karate klubo „Taurus“ įkūrėjas.

Apie sugrįžusią karate sporto šlovės valandą liudija tai, kad pagaliau karate įtraukta ir į olimpiados varžybas. Artimiausias startas – 2020 m. Tokijo olimpiadoje. Apie augantį populiarumą byloja ir sporto portalo „Sportas.lt“ rinkimų rezultatai. Portalo lankytojai nusprendė, kad geriausios 2017-ųjų Lietuvos metų sporto šakos vardo verta kyokushin karate. Šios sporto šakos atstovai Lietuvai padovanojo nemažai įsimintinų pergalių, o už ją balsavo net 50,07 proc. portalo lankytojų.

Kova su savo baime

Sporto klube „Taurus“, anot trenerio, šiuo metu renkasi jau trys kartos sportininkų. Veikia karate darželis, su pačiais mažiausiais  smagias treniruotes veda G. Cemnalianskio auklėtinis Aurimas.  Karate užsiėmimai organizuojami ir Šilalėje.  

– Kuo vaikas ankščiau pradės sportuoti, tuo geriau. Treniruotės vaikui padeda tapti koordinuotu žmogumi. Treniruočių metu mokome atsistoti prieš priešininką ir nešnekėti, o kovoti. Nors iš tiesų, didžiausias priešininkas esi tu pats. Kova vyksta su tavo tingėjimu, baime. Dalis tėvų atveda vaikus į karate, nes jie patys nepadaro to darbo, kurį turėtų padaryti. Ir aš kalbu ne apie fizinį aktyvumą, o gyvenimo nuostatas,  – savo nuomonę išsakė treneris.

Nuotrauka

Anot pašnekovo, dirbant su  vaikais, svarbu su kiekvienu jų rasti kalbą  ir tinkamai motyvuoti.

– Skaudu, kai matai, kad iš auklėtinio galima išugdyti čempioną, o sekančią treniruotę jo jau nėra. Tokių pavyzdžių aibė, – teigia jis.
Pasiteiravus apie auklėtinius dabar ir ankščiau, skirtumai, anot trenerio, akivaizdūs. Dabartinė karta negeba koncentruoti dėmesio, esą didžiausias to įrodymas – egzaminai, kurie rengiami norint įvertinti pasiektą karate sportininkų meistriškumo lygį.

– Ankstesniais metais vaikai egzaminus gebėdavo laikyti po trijų mėnesių, o dabar – tik po metų. Vaikai nesugeba koncentruoti dėmesio, jau nekalbant apie fizines galimybes,  – lygina sportininkas.
„Metų trenerio“ nominacijos nugalėtojas džiaugiasi, kad klube sportuoja ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

– Ankščiau su pavydu žiūrėdavau į didžiųjų miestų klubus, kurie turėdavo suaugusių. Dabar tuo galiu ir aš pasidžiaugti, – sakė G. Cemnalianskis.

Ne apdovanojimai motyvuoja

Pasak karate meistro, atsitiko, taip, kad kai kurie buvę trenerio auklėtinai „apsuko ratą“ ir sugrįžę į Tauragę atėjo į klubą. Yra ir naujų žmonių, susidomėjusių karate, kai kurie jų į treniruotes atveda ir savo vaikus. Toks populiarumas – didžiulė paspirtis treneriui dirbti toliau dėl tų, kuriems šis sportas įdomus ir svarbus. O geri darbai anksčiau ar vėliau sulaukia teigiamų įvertinimų. 2017 m. „Tauragės metų trenerio“ titulas atiteko būtent jam, tačiau, anot nominanto, ne apdovanojimai jį motyvuoja.

– Žinoma, malonu būti įvertintam, tai tarsi patvirtinimas, kad esi teisingame kelyje, tačiau ne tai mane motyvuoja. Turiu pilną lentyną taurių, diplomų, padėkos raštų. Pats esu tapęs „World karate organization“ pasaulio lietuvių varžybų čempionu, turiu juodą diržą. Bet ne tai svarbiausia. Apdovanojimai manęs jau seniai nemotyvuoja. Mane motyvuoja tai, kad aplinka, kurioje tu esi, tave supranta. Kad tarkim, nuėjus į savivaldybę su problema, tave supranta, padeda spręsti problemas ar, kaip aš mėgstu sakyti, jei negali padėti, bent netrukdo. Kad ir ta pati sporto strategija, kad kuriama sistema, bandoma atkurti pusiausvyrą, kurios ankščiau nebuvo. Mane motyvuoja auklėtinių pasiekimai – tai įrodymas, kad tavo pastangos, tavo įsivaizdavimas įgavo svorį. Trys mano buvę auklėtiniai – Diana Balsytė, Daiva Žukauskaitė, Aneta Rudytė-Meškauskienė kaunasi ant pasaulio čempionato tatamio ir laimi prizines vietas. Tas pats Aivaras Dadura, kuris dabar dirba karate treneriu ir visi kiti mano augantys auklėtinai, kas žino kas iš jų išaugs? Kita vertus, kas gali įvertinti žmones, kurie tolimesnio gyvenimo nesieja su karate, nėra karate čempionai, tačiau yra geri savo srities specialistai, geri firmų vadovai? Kiek juos, kaip žmones, formavo karate? Ir kas gali dabar pasakyti, tas treneris geras, o tas blogas – kaip tuos dalykus pasvert? Todėl aš tariu didelį ačiū, tiems žmonėms, kas bandė tai išryškinti, kaip seną fotografiją. Tai turbūt nebuvo lengva, – savo pamąstymus išsakė G. Cemnalianskis.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.