Grįžusi emigrantė neatsidžiaugia darbu Skaudvilės kavinėje
Įkelta:
2019-10-21
Nuotrauka
Aprašymas

Neringai Kėdienei darbas kavinėje „Vila Skaudvila“ patinka ir ji tikisi čia dirbti ilgai. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Kavinės „Facebook“ profilio nuotrauka 

Juokais meilės emigrante save vadinanti Neringa Kėdienė sako į užsienį važiavusi trumpam, tačiau grįžo tik po 10 metų. Dabar ji penktus metus gyvena savo gimtinėje – Bijotuose, Šilalės rajone, dirba Skaudvilėje įsikūrusioje kavinėje „Vila Skaudvila“ ir teigia nė minutės nesigailėjusi, kad apsisprendė grįžti.

Apie Neringą išgirdome kiek neįprastai: apie ją papasakojo į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinęs gidas iš Kauno, atvežęs į Skaudvilę savo šaknų ieškojusius kanadiečius.

– Jie buvo sužavėti, kad tokiame mažame miestelyje kaip Skaudvilė yra tokia puiki kavinė. Jiems patiko viskas: ir meniu – sakė, tokį net Vilniuje mažai kur rasi, ir patiekalų skonis, ir aptarnavimas. O labiausiai jiems patiko padavėja. Jauna moteris puikiai juos aptarnavo, buvo labai maloni, be priekaištų kalbėjo angliškai, o dar moka ir lenkų kalbą. Pasak jų, tai unikalu, tokios padavėjos – retenybė, – emocingai pasakojo vyriškis.

Jo išgirtą padavėją radome nesunkiai. Pasirodo, tai ilgus metus Anglijoje gyvenusi Neringa, kavinėje ji dirba vos pusmetį.

Paprašyta prisiminti gyvenimą užsienyje, Neringa pasakoja, kad pirmiausia į užsienį išvyko jos draugas Žydrūnas, paskui jį išvyko ir ji. Tuomet manė, kad trumpam. Gyveno jie netoli Londono, Peterbore, – mieste, kuriame daug lietuvių. Dirbo, kaip pati savo, labai nemėgstamą darbą – mėsos fabrike. Nors darbas buvo sunkus, o ir dirbti reikėdavo daug valandų, Neringa ten išdirbo visus dešimt metų.

– Aš esu žmogus, nemėgstantis ką nors keisti, – tokį pasirinkimą aiškina ji. – Man sunku pasiryžti pokyčiams. Yra kaip yra, susitaikau ir nemėgstu mėtytis tiek darbuose, tiek apskritai gyvenime.

Pasak jos, planus grįžti į Lietuvą jie su Žydrūnu vis atidėliojo: iš pradžių vestuvės, paskui – namo statyba, paskui – vaikai. Viskam reikėjo užsidirbti. Susituokė pora gyvendama Anglijoje, tiesa, vestuves atšventė Lietuvoje. Paskui statėsi namą Bijotuose, gimė sūnus. Kai atėjo laikas sūnų leisti į mokyklą, reikėjo apsispręsti – grįžti ar likti ten. Nusvėrė gimtinės ilgesys ir noras vaikus mokyti lietuviškoje mokykloje.

– Nusprendėm, kad ten ne mūsų vieta. Nors buvo gerai, ir pinigai neblogi, bet širdis visada buvo čia. Seneliai, draugai, gamta, žmonės – viskas sava. Žmonės gal ir labiau susiraukę, bet jei pats šypsaisi, ir žmones tau šypsosi. Nors ir Peterbore daug lietuvių, tikrai nenorėčiau ten grįžti, – pasakoja Neringa.

Pasak jos, dauguma ten gyvenančių lietuvių, kol nesukuria šeimų ir neturi vaikų, apie grįžimą paprastai nė negalvoja. Tačiau viskas pasikeičia gimus vaikams. Tada ir ateina supratimas, kaip svarbu gimtinė, seneliai, savas kraštas...

Todėl Neringa su sūnumi Emiliu grįžo, o vyras dar liko ten. Jis ten ėmėsi verslo: turi automobilių pardavimo aikštelę, dirbtuves, tačiau turi galimybę dažnai grįžti: paprastai penkias savaites praleidžia ten, tris čia. Tačiau, pasak Neringos, irgi labai nori grįžti visam laikui.

Neringa sutinka, kad Lietuvoje gyvenant užsidirbti tiek, kiek užsienyje, nepavyks. Tačiau kai jau turi savo namus, kai nebereikia niekam dideliam kaupti, gyventi, pasak jos, galima.

Antrojo sūnaus Neringa susilaukė jau gyvendama Lietuvoje. Iki trejų metukų paauginusi sūnų, ėmė ieškoti darbo. Dabar mažajam sausį sueis ketveri, jis lanko darželį Skaudvilėje.

– Labai patogu: važiuodama į darbą nuvežu sūnų į darželį, grįždama pasiimu, – pasakoja Neringa, – čia netoli, nuo Bijotų iki Skaudvilės – devyni kilometrai. Dabar išpylė kelią, tai išvis gerai. Labai džiaugiuosi, kad sugrįžau. Ir darbas labai patinka. Ir anksčiau svajodavau, kad būtų gerai dirbti su žmonėmis. Pirmą mėnesį, aišku, buvo streso, ar sugebėsiu. Bet reikia tik didelio noro, meilės žmonėms, ir viskas bus gerai, – šypsosi Neringa.

Ji prisipažįsta tiesiog „kaifuojanti“ nuo savo darbo.   

– Tikiuosi, dirbsiu ilgai. Tikrai patinka, – sako ji.

Neringa pasakoja, kad lankytojų kavinėje netrūksta. Jų būna apie 100 per dieną, daugiausia per pietus. Užsuka pavalgyti daug pravažiuojančių, taip pat ir užsieniečių. Tad ir užsienio kalbos praverčia. Kad Neringa puikiai kalba angliškai – suprantama, o kur išmoko lenkiškai? Pasirodo, fabrike, kuriame ji dirbo, dauguma darbininkų buvo lenkai. O jie nelabai linkę kalbėti kitomis kalbomis, tad iš jų ir išmoko.

Paklausta, ką pasakytų svarstantiems apie grįžimą į Lietuvą, Neringa sako:

– Pasakyčiau – klausykit, ką sako širdis. Jei širdis linksta grįžti, tai ir grįžkit. Aš nė minutės nesigailėjau, kad grįžau. Kad pinigų ir mažiau, viską atperka artimieji, gamta, žmonės... Laisvai su visais bendrauji, į tave nežiūri kaip į svetimą. Aišku, išvažiuoti, ypač jaunimui, verta – pažiūrėti kitokio pasaulio, pamatyti, kaip kitur gyvena žmonės, užsidirbti pinigų. Bet aš – už tėvynę.

Nuotrauka

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.