2018 Vasario 23 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Eglė ČERVINSKAITĖ

Portalo 15min.lt tyrimų skyrius šią savaitę paviešino esamų ir buvusių Seimo narių, kurie už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojo brangius automobilius, vėliau už likutinę vertę juos įsigijo. Vienas iš jų – tauragiškis Darius Petrošius, kuris 2012–2016 metų Seimo kadencijos metu iš parlamentinių lėšų nuomojo prabangų BMW. Apie 37 tūkst. Eur kainuojantį automobilį po kadencijos Seime įsigijo tėvo Prano Petrošiaus valdoma įmonė „Rimtija“, teikianti laidojimo paslaugas. Anot Seimo narės Aušrinės Norkienės, tai yra pretekstas dvejonėms.

Kadaise legendiniu buvęs, nuo 1960-ųjų gyvuojantis Tauragės kultūros centro liaudies teatras merdi. Jo artistai, pasibeldę į „Tauragės žinių“ redakcijos duris, skundėsi, esą yra niekam nereikalingi. Keletą mėnesių pasidžiaugę talentingu režisieriumi Ričardu Bartašiumi iš uostamiesčio, aktoriai buvo priversti vėl išsivaikščioti. Mat, skyrus tik 0,75 etato, spektaklius statyti jis atsisakė. Tačiau paaiškėjo, kad rajono Tarybos padidinti leistiną Kultūros centro pareigybių skaičių jo direktorius Virginijus Bartušis net neprašė, esą netiki, kad toks prašymas būtų patenkintas. Tačiau prasitarė, kad teatro gelbėjimo planą turi – apie režisierės darbą Kultūros centre svarsto Jolanta Kazlauskienė.

Regioninė atskirtis išlieka viena iš opiausių ir sunkiausiai išsprendžiamų problemų. Pripažinus šią problemą valstybės lygmeniu, imtasi priemonių, įgalinsiančių regionus prisiimti daugiau atsakomybės už savo ateitį. Parengta baltoji knyga, kurioje apibrėžtos darnios regioninės politikos gairės. Remiantis ja, Tauragės regionas numatė 6 pagrindines plėtros kryptis, padėsiančias pritraukti papildomą finansavimą iš regioninės atskirties mažinimo programų, kuris padidins regiono šansus vystyti tvarią ir tolygią plėtrą.

Vasario 2 dieną Tauragės kultūros rūmuose vyko mokslinė-istorinė konferencija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Pažvelgti į skirtingus istorinius etapus išgyvenusią Tauragę, pasidalinti įžvalgomis apie Lietuvos Valstybę, diplomatijos istoriją, laisvės reikšmę ir pilietiškumo svarbą žmogaus gyvenime, atvyko du garbūs svečiai – istorikas Alfredas Bumblauskas ir diplomatas Alfonsas Eidintas.

Praėjusią savaitę į Tarybos posėdį atvyko visą gyvenimą hidrotechnikai pašventęs Juozas Montvilas, kuris pažėrė priekaištų buvusiai rajono valdžiai dėl Meilės alėjos šlaito griūties ir sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą opozicinės frakcijos stovykloje. Pasak specialisto, tvarkant krantinę buvo nesilaikoma projekto reikalavimų ir suardyta drenažo sistema, kas sukėlė negrįžtamus padarinius – šlaitas pradėjo slinkti. Anot tiesiog Tauragės piliečiu save pristatančio vyro, taip aplaidžiai žiūrėti į sudėtingo hidrotechninio statinio eksploatavimą – nusikalstama veikla. J. Montvilas nepabijojo pirštu besti į tuometinį merą Praną Petrošių, kuris pasirašė po statinio priėmimo aktu: „sykį prikišus rankas, reikia ir pasekmių žiūrėti“.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba rinkosi į pirmąjį šių metų posėdį. Politikai 45 klausimus svarstė kone keturias su puse valandos, daugiausiai diskusijų sukėlė 48 eurų milijonų dydžio rajono biudžetas ir Tarybos veiklos reglamento pakeitimai, suteikę išrinktiesiems teisę dalyvauti komitetų posėdžiuose nuotoliniu būdu.

Aistros dėl daugiabučių namų administratoriaus pasirinkimo nerimsta. Trečiadienį į „Tauragės žinių“ redakciją Tauragės dvaro g. 36 namo gyventojos atnešė sąskaitą, kurią namo butų savininkams pateikė UAB „Tauragės būstas“, priklausantis įmonių grupei „Mano būstas“. Moterys piktinosi, jog įmonė, kurios paslaugų sukilę gyventojai atsisakė, ne tik išrašė jiems sąskaitą už nesuteiktas paslaugas, bet joje nepasivargino pakeisti UAB Tauragės butų ūkis rekvizitų. Kol įmonės santykius aiškinasi teisme, šio ir dar kelių daugiabučių namų gyventojai atliko balsavimą raštu, kuriuo nusprendė administratoriumi pasirinkti Tauragės butų ūkį ir panaikinti jungtinės veiklos sutartis bei šį sprendimą įregistravo Registrų centre. Tačiau, panašu, UAB „Mano būstas“ taip lengvai atsisakyti rinkos dalies neketina – trečiadienį daugiabučio kieme gyventojos nufotografavo įmonės grupei priklausančios „Šilalės būstas“ tarnybinį automobilį. 

Apleistame bankrutavusios radiotechnikos spausdintųjų plokščių gamintojos AB „Telga“ pastate bus vystoma nauja veikla. UAB „Argimetas“ direktorius Arvydas Ivanauskas patvirtino apie sandorį, tačiau kokią veiklą vykdys, atskleis tik po kelių mėnesių.

Į Tauragę atvedus dujotiekį, atsirado galimybė taikyti itin pažangią išrūgų perdirbimo technologiją, kurią, anot „Vilkyškių pieninės“ generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvoje turėsime pirmieji. Gaurės gatvėje išdygęs 35 metrų aukščio išrūgų perdirbimo cechas jau veikia testavimo režimu. Surinkta ir didžioji dalis komandos. Pilnu pajėgumu gamyba, naudojant naująją technologiją, planuojama, bus paleista per šiuos metus. Prognozuojama, jog ji padidins įmonių grupės pajamas apie 20 mln. eurų.