2020 Rugsėjo 29 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Margarita RIMKUTĖ

Vaikų teisių apsaugos tarnyba išgyvena ne pačius geriausius laikus. Šalį prieš dvejus metus sukrėtus Matuko skandalui visuomenės jautrumas tėvų neprižiūrimiems vaikams padidėjo, tad daugėja darbo ir į situacijas šeimose reaguojantiems vaikų teisių specialistams. Tiesa, šių visuomenė taip pat neglosto – kai kas į girtaujančias, smurtaujančias šeimas vykstančius specialistus prilygina vaikus atiminėjantiems baudėjams. Negana to, darbas ne iš lengvųjų – kartais vaikų teisių gynėjoms per naktį tenka aplankyti po kelias šeimas, kuriose jos pasitinkamos necenzūriniais žodžiais, joms grasinama susidorojimu.

Prieš porą savaičių asfaltuota Gaurės gatvės dalis, neseniai asfalto sulaukė ir privažiuojamasis kelias prie Tauragės industrinio parko (TIP), privažiuojamasis kelias prie pramonės rajono nuo kelio Tauragė–Vališkiai–Sakalinė. Metų pabaigoje galės džiūgauti tie, kurių darbo vietos yra Verslininkų gatvėje – spalį numatomi šios gatvės atnaujinimo darbai.

Baigėsi visą vasarą besitęsęs apskričių viešųjų bibliotekų organizuotas skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Ketvirtadienį pilies menėse vykusiame renginyje apdovanoti aktyviausi iššūkio dalyviai. Loterijos būdu išaiškintiems mažiesiems skaitytojams įteikti dešimties eurų vertės dovanų kuponai.

Yra žmonių, kurie savo charakterį mėgsta grūdinti iššūkiais. Leidžiasi į žygius, pradeda laikytis dietos, kopia į kalnus, renka kelių tūkstančių dalių dėlionę. Lauksargiškė Monika Overlingytė nutarė dviračiu pasivažinėti po Europą ir pasiekti Gibraltaro sąsiaurį. Į kelionę nutarė leistis vienut vienutėlė. Šiandien, penktadienį, jums skaitant šį straipsnį, jauna moteris jau turėtų būti pasiekusi savo tikslą – įveikusi 5000 kilometrų, ir minti dviračiu atgal namo, į Lauksargius.

Antradienio pavakarę 43 m. moteris išvažiuodama iš Vytauto gatvėje esančios automobilių stovėjimo aikštelės atsitrenkė į automobilį ,,BMW 5 series“. Įvykį pastebėjęs asmuo kaip mat apie tai pranešė policijai.

Airijoje 12 metų išgyvenę Margarita ir Egidijus Knapkiai emigranto duonos atsikando. Pardavusi užsienyje užgyventą namą pora nutarė grįžti į gimtąją Tauragę. Teigė pasiilgę artimųjų, gyvenimas „darbas-namai“ neteikė džiaugsmo. Pirmosios dienos vaikystės mieste ir džiugino, ir nuvylė. Vos praėjus tvarkyti reikalus jauną šeimą įtraukė biurokratijos krumpliaračiai, kita vertus, aplinka bei laisvalaikio leidimo galimybės stebino, gyvenimas, pasak grįžusių emigrantų, Tauragėje virte verda.

Prasidėjo sulčių spaudimo sezonas. Šiemet jis vėlyvas. Kaip sako sulčių spaudimu užsiimantis tauragiškis Vytautas Zygmanta, paprastai rugsėjo pradžioje būdavo sulčių spaudimo įkarštis. Įtakos tam turi vėlyvas pavasaris.

Planuojama rekonstruoti Pagramančio regioniniame parke per Plynosios pelkę besidriekiantį pažintinį taką. Objektas buvo atnaujintas dar pernai, šiemet ketinama jį prailginti.

Nuo rugpjūčio pabaigos savo tarnystę Švc. Trejybės bažnyčioje pradėjo kunigas vikaras Sigitas Valauskis. Prieš tai dvasininkas dirbo Naujojoje Akmenėje.

Šiandien ryte pilies kiemelyje prasidėjo lėlių teatro festivalis „Džiugena 2020“. Vaikų čia laukia edukacijos su Salomėja Burneikaite ir sostinės lėlių teatro „Vilniaus lėlė“ aktoriais.