Mokytojams pagalbos ranką tiesia rašytojai ir teisininkai
Įkelta:
2021-01-08
Nuotrauka
justinas
Aprašymas

Justinas Žilinskas. Asmeninio albumo nuotrauka

Žinomas vaikų rašytojas, bardas, teisės mokslų dėstytojas Justinas Žilinskas ėmėsi iniciatyvos – nemokamai papasakoti moksleiviams apie knygų rašymą, leidybą ir kitus dalykus, tuo pagelbėdamas mokytojams. Per vieną pusdienį sulaukė tiek prašymų, kad registraciją teko stabdyti. Prioritetą sostinėje gyvenantis vyras teikė regionams, mažoms mokykloms. Tarp užsiregistravusių yra ir Tauragės mokyklų.

Ištiesė pagalbos ranką

„Regis, karantine sėdėsime dar ilgai. Tad tęsiu minimalią pagalbą, kurią galiu pasiūlyti mokytojams: jeigu norite atsikvėpti ir paįvairinti pamoką, aš pasiruošęs papasakoti vaikams apie tai, kaip gimsta knygos, apie kūrybą ir jos stebuklus, pažaisti su jais kūrybinių, vaizduotės lavinimo žaidimų, ar tiesiog – pasikalbėti. Jeigu būtų susidomėjimas ne tik kūryba, bet ir teise – taip pat galiu. Pirmumą teiksiu mokykloms ne Vilniuje“, – pirmadienį savo feisbuko paskyroje rašė žinomas rašytojas, J. Žilinskas.

Kaip trijų vaikų tėvas pasakojo „Tauragės žinioms“, tokia idėja kilo dar pirmojo karantino metu ir tęsiama dabar kaip pagalba mokytojams.

– Kai ištiko pirmasis karantinas ir mano įvairūs draugai griebėsi įvairiausių veiklų, kad padėtų žmonėms, užkluptiems karantino, paklausiau savęs: o ką galiu aš padaryti? Deja, gyvenu tokį gyvenimą, kad negaliu imtis pilnavertės savanorystės – vežioti maistą, padėti ligoninėse ir pan., nes turiu tris namie besimokančius vaikus, mes abu su žmona dirbame, tad telieka virtuali pagalba. Ir pagalvojau – mokytojams sunku, juk ne tik pats esu dėstytojas, bet ir mokytojų daug pažįstu, ir nuotolinis mokymas jiems yra daug didesnis krūvis – ir dalykiškai, ir emociškai. Tad jeigu aš galiu – pamėginsiu bent po keletą valandų per savaitę perimti jų vaikų dėmesį, kad jie galėtų ir atsikvėpti, ir vaikams gal bus šioks toks monotonijos išblaškymas. Taip per pirmąjį, pavasarinį karantiną surengiau per 30 susitikimų. Dabar atėjo dar bjauresnis metas – nes ir pavasaris toli, ir nuovargis visų vis didesnis, ir, deja, antroji banga parodė, kad pirmosios kaip ir neturėjome, – pasakojo J. Žilinskas.

Ryte parašęs žinutę, tikėjausi, kad sulauksiu kokių 20–30 kvietimų, bet dar vakarui neatėjus turėjau stabdyti registraciją, kai pamačiau 130 registracijų ir dar dešimtį žinučių asmeniškai (tuo metu kaip tik automobiliu buvau įklimpęs į duobę aplinkiniuose miškuose – tad bandžiau ir pagalbą prisišaukti, ir šitą reikalą suvaldyti, ir į žinutes atsakinėti). Supratau, kad tiek norinčių niekaip neapžiosiu, tad dabar mėginu kažkaip suderinti norus ir galimybes, – stebėjosi J. Žilinskas.

 

Poreikis pritrenkė

Jis pats dirba su studentais teisės mokslų srityje, rašo knygas vaikams. Sako, įprastai iki pandemijos keliaudavo po mokyklas – vienas pats ar su kitais bičiuliais rašytojais. Kalbėdavosi su vaikais apie kūrybą, apie knygas. Porą pusmečių keliavo su Laisvės TV projektu „Padrąsinti, įkvėpti, palaikyti“, kurio metu žinomi šalies kūrėjai, specialistai lankydavosi mokyklose. Tad tokia veikla jam nebuvo svetima. Vos paskelbęs registraciją turėjo ją stabdyti – prašymų buvo tiek daug, kad nebūtų galėjęs su visais susitikti.

– Poreikis mane pritrenkė. Ryte parašęs žinutę, tikėjausi, kad sulauksiu kokių 20–30 kvietimų, bet dar vakarui neatėjus turėjau stabdyti registraciją, kai pamačiau 130 registracijų ir dar dešimtį žinučių asmeniškai (tuo metu kaip tik automobiliu buvau įklimpęs į duobę aplinkiniuose miškuose – tad bandžiau ir pagalbą prisišaukti, ir šitą reikalą suvaldyti, ir į žinutes atsakinėti). Supratau, kad tiek norinčių niekaip neapžiosiu, tad dabar mėginu kažkaip suderinti norus ir galimybes, – stebėjosi J. Žilinskas.

Prioritetas regionams

Prioritetą vyras teikė ne Vilniui, bet regionams, mažesniems miesteliams. Tarp užsiregistravusių yra ne tik Tauragės, bet ir kitų aplinkinių miestų, miestelių mokyklų mokytojai. J. Žilinskas dėlioja sąrašus, sako, gal pavyks kai kurių mokyklų klases sujungti į bendrą užsiėmimą. Regionus pasirinko, nes sostinė ir taip daug gauna bei žino, kur ką galima pasiimti. Regionuose, pasak pašnekovo, mažiau pasiūlos ir patys mokytojai gal ne viską randa.

–  Be to, pirmojo karantino metu Vilnius labai aktyviai kvietė, turėjau nusibosti, – juokiasi rašytojas.

Sulaukia netikėtų klausimų

Kaip vyksta tokie užsiėmimai? Pašnekovas pasakoja, kad tai įvairūs pokalbiai apie kūrybą plačiąja prasme.

– Prisikviesti dabar jau nepavyks, nors mačiau, kad tauragiškiai užsiregistravo, tai, tikiuosi, pasimatysim. Būdas, žinoma, nuotolinis – jungiuosi į klasių mokymosi aplinkas, o tada – kaip jau nutinka. Paprastai kalbu apie kūrybą, bandau parodyti įvairiausias jos formas (pavyzdžiui, programavimas ar dviračio taisymas man irgi – kūryba), kartais žaidžiame kūrybinius žaidimus, pasakoju ir apie savo knygas, apie galimybes, kurias mums teikia ne tik knygos, bet ir youtube ar įvairios ugdančios programėlės, – pasakojo J. Žilinskas.

Sako, kiekvieną kartą pokalbis gali pasisukti netikėta linkme, viskas priklauso nuo pačių klausytojų.

– Kiekvienas susitikimas – skirtingas. Paprastai jame būna ir drąsesnių, ir kuklesnių, tai drąsuoliai griebia eterį ir užmėto klausimais, kartais parodo man ir savo augintinius, arba, pasigavęs mano mintį, būtinai papasakoja, kad irgi turi panašių patirčių.

Nors rašytojo knygos skirtos labiau jaunesniems skaitytojams, bet šios pamokos gali būti įdomios ne tik jauniems, bet ir vyresnių klasių mokiniams.

– Kadangi nėra griežtos pamokos struktūros ir ji varijuoja priklausomai nuo to, kur veda susitikimas, tai bendrauju ir su pradinukais, ir su vyresniais, kartais tenka ir išbandymų paaugliais. Aš stengiuosi būti toks „dėdė iš Zoomo“, su kuriuo galima kalbėti apie ką tik nori – ir ne tik apie knygas, skaitymą, kūrybą, o kartais net apie sunkius dalykus: smurtą, patyčias, kitas nemalonias patirtis, juk vaikams ir tai rūpi, – neslėpė pašnekovas.

 

 

Birute, palik savo diske, nežinau, kur dėti. Sveikatos kol kas negaunu, gal ten reikės

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.
Nuotrauka
minejimas
Aušros Norvilienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Šių metų gruodžio viduryje žymiai mūsų krašto partizanei Onai Lešinskaitei-Švedienei būtų sukakę šimtas metų. Tremties ir rezistencijos muziejus bei Lietuvos šaulių sąjungos 702-osios Tauragės J. Kasperavičiaus kuopos šauliai gruodžio 18 dieną organizavo partizanės gimimo šimtmečio paminėjimą.
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Artėjančios Kalėdos ir pasiruošimas joms kelia malonių rūpesčių galvojant apie tai, kaip kuo šventiškiau pasipuošti namus, kuo pradžiuginti šeimos narius, kokią staigmeną padaryti draugams, artimiesiems. O štai bendruomeninį verslą sukūrusiai Šakviečio bendruomenei šis laikotarpis labai darbingas – džiugina ne tik įsivažiuojantis verslas, bet ir galimybė išpildyti klientų norus, įgyvendinti jų svajones. 
Nuotrauka
zasu turgus
Pagėgių savivaldybės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-12-15
Jau šį šeštadienį, nuo 11 val., Pagėgių savivaldybės kultūros centras kviečia į tradicinį kasmetinį „Kalėdinį žąsų turgų Mažojoje Lietuvoje“. Organizatoriai taip siekia atkartoti Smetonos laikų turgų, o dalyviams ir žiūrovams dovanoti teatralizuotą reginį.
Nuotrauka
sapelis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-14
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta tauragiškio vaikų poeto Jono Jakštaičio knyga „Takelis į namus“. Tai jau dvyliktoji autoriaus knyga, tradiciškai papuošta Žygaičių gimnazijos moksleivių (mokytoja Birutė Bacevičienė) ir poeto vaikaičių kurtais piešiniais. 
Nuotrauka
jovarai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-13
Artėjant gražiausioms metų šventėms vis ryškiau ir išmoningiau puošiamos viešosios erdvės, džiugina ne tik Pilies aikštėje praėjusį savaitgalį įžiebta pagrindinė miesto eglė – šventinė nuotaika kuriama ir bendruomenėse. O štai Jovarų mikrorajone kalėdinę dvasią kelia ne tik eglutė, bet ir nykštukai. 
Nuotrauka
taurages kulturos rumai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-08
Šį šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose vyraus jaunimas. Kodėl būtent šį šeštadienį? Todėl, kad šį šeštadienį prasideda labai įdomus seminaras, susijęs su renginiais, o vakare šį seminarą vainikuos jaunimui skirta diskoteka.