2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

509-ąjį gimtadienį Tauragė šventė penkias dienas

  • Įkelta: 2016-06-07

Daivos Žebelienės, Reginos Vaičaitienės, Mortos Mikutytės, Alinos Povilaitienės, Jovitos Verpečinskienės ir Linos Astrauskienės nuotraukos

Baigėsi tauragiškių laukta, smagi, renginių įvairove džiuginusi tradicinė miesto šventė „Tauragės ragas 2016“. 509-ąjį gimtadienį miestas šventė penkias dienas. Surado ką veikti maži, jauni ir garbaus amžiaus sulaukę, muzikos ir meno mylėtojai, sporto gerbėjai. Tauragės rajono savivaldybė informuoja – iš viso surengti 35 renginiai, pasirodė 428 kolektyvai. Pirmą kartą miesto šventės renginių metu nebuvo prekiaujama alkoholiu. 

Šventė pavadinta „Tauro ragu“ 

Per miestą nuvilniję šventiniai renginiai tauragiškiams dovanojo gerų emocijų, nepakartojamų įspūdžių, buvo puiki proga išeiti iš namų, pabendrauti vieniems su kitais, taip pat ir su iš svetur sugrįžusiais kraštiečiais. Šventės metu sulaukta daug užsienio delegacijų. Tauragės miesto šventė rengiama nuo 2004 metų. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo  Tauragės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausia specialistė Inesa Vaigauskienė, šios šventės iniciatorius –  tuo metu buvęs savivaldybės tarybos narys, Lenkijos bičiulių draugijos Tauragėje pirmininkas Juozas Jankevičius. 

– Sugrįžęs iš Lenkijoje vykusios miesto šventės jis pasiūlė rajono tarybai panašią šventę surengti ir Tauragėje. Taryba pritarė. Sudaryta komisija nusprendė šventę pavadinti „Tauragės dienos“. Kasmet  ruošiant miesto šventę, vis aktyviau diskutuota apie tai, kad šventė galėtų turėti savo simbolį. Tuomet Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė pasiūlė Tauragės miesto šventę susieti su Tauro ragu. Komisijai pritarus, 2014 metais šventė pervadinta į „Tauro ragas“. Tauro rago simbolį nuspręsta naudoti visuose šventės lankstinukuose, reklamose, – pasakojo I. Vaigauskienė. 
Anot Kultūros ir sporto skyriaus vyriausios specialistės, tauro rago simbolis naudojamas ir Tauragės įstaigų, organizacijų, mokyklų, darželių prisistatymuose. 

Pirmoji diena. Labdaringas bėgimas

„Tauro ragas 2016“ startavo birželio 1-ąją, trečiadienį, kartu su labdaringu UNICEF bėgimu, skirtu skurstančių šalių vaikams paremti. Tauragėje surinktos lėšos bus išsiųstos į Mozambiką. Pasak renginio iniciatorės Tauragės Europe Direct informacijos centro vadovės Isvaldos Aleknienės, bėgime dalyvavo 1460 vaikų ir juos lydintys tėvai. 

Prie kilnaus tikslo prisijungė Tauragės rajono savivaldybė bei 55 savanorių būrys. UNICEF bėgimo dalyviams buvo išdalyta 1500 žydrų marškinėlių, tiek pat medalių ir padėkų. Į Tauragę atvyko Lietuvos sporto ir pramogų pasaulio atstovai. Ne vienas fotografavosi su Virgilijumi Alekna, Mantu Jankavičiumi, Juozu Liesiumi, Giedriumi Savicku, Remigijumi Žiogu ar Egle Jackaite. Greičiausiems bėgimo dalyviams buvo įteikti diplomai su šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės parašais. 

Antroji diena. Pramogų mugė parke

Birželio 2-ąją, ketvirtadienį, tauragiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į Jono Kalvano parką, prie evangelikų liuteronų bažnyčios. Tokios gausos skirtingų kartų žmonių šiame parke dar nėra buvę. Pramogų ir linksmybių mugėje „Mes Tauragei“ prisistatė bendruomenės, įvairios nevyriausybinės organizacijos. Tauragės Moksleivių kūrybos centro (MKC) „Pilies teatro“ studija pakvietė žiūrėti nuotaikingą muzikinį choreografinį spektaklį „Laisvės ritmu“, lietuvaičius mokė gruziniškų žodžių. Žiūrovų dėmesį prikaustė svečių – ansamblio „Dzmebi“ iš Gruzijos pasirodymas. Vėliau Tauragės asociacija „Mažoji scena“ rodė spektaklį „Dėdė atvažiavo“. Mini pasirodymą surengė daugeliui tauragiškių jau žinoma „Siaubo kambario“ komanda iš Dauglaukio. 

Trečioji diena. Sporto ir menų reginiai

Birželio 3-ąją, penktadienį, Pilies aikštėje vyko Baltijos galiūnų čempionato antrasis etapas. Čempionu tapo galiūnas iš Birštono – Vidas Blekaitis. Renginio žiūrovai taip pat turėjo galimybę išbandyti savo jėgas – varžėsi, kas ilgiau išlaikys beveik 20 kg sveriantį Tauro ragą. Ilgiausiai – 1 minutę ir 6 sekundes jį išlaikė Raimondas Gaižauskas. Šioje rungtyje dalyvavo devyni tauragiškiai. 
Pilies kiemelyje surengtas V tarptautinis fotoklubų suvažiavimo atidarymas, Latvijos vestuvių fotografų asociacijos paroda.  

Vakare būriai tauragiškių ir miesto svečių traukė Vasaros estradą, kur vyko Tauragės meninių kolektyvų šventė „Graži tu mano“ subūrusi šimtus atlikėjų. Koncertavo Tauragės kultūros centro, Tauragės muzikos mokyklos, Tauragės moksleivių kūrybos centro, Tauragės miesto ir rajono mokyklų meniniai kolektyvai bei svečiai iš kitų miestų.

Menų šventėje Tauragės rajono garbės piliečio vardas iškilmingai suteiktas iš Tauragės krašto kilusiam menininkui, šiuo metu Vilniuje gyvenančiam ekslibrisininkui Alfonsui Čepauskui.

Ketvirtoji diena. Atidengtas skulptūrinis ekslibrisas

Birželio 4-ąją, šeštadienį, prie Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos pastato surengta iškilminga Tauragės garbės piliečio Regimanto Midvikio skulptūrinio ekslibriso atidengimo ceremonija, atidaryta jo akvarelės darbų paroda. 

Tądien Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastato prieigos virto Tauro ragų alėja. Pačių gamintus Tauro ragus pristatė rajono įstaigos. 

Pilies aikštėje netilo muzika ir dainos, vyko koncertai – linksmino Tauragės Moksleivių kūrybos centro (MKC) kolektyvai, taip pat ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai, choras „Glorija“. B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus lėlių teatras rodė spektaklį „Kakė Makė“.  Į dar vieną spektaklį pakvietė Tauragės MKC vaikų teatras. Tauragės kultūros rūmuose atidaryta Ugniaus Motiejūno paroda „Aritmetika“.

Į Pilies kiemelį rinkosi gyvūnų mylėtojai. Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus pirmininkas Sigitas Klymantas į Tauragę pakvietė gyvūnų augintojus ir veisėjus iš įvairių šalies kampelių. Buvo šunų, kačių, meškėnų, triušių, vištų, gaidžių, balandžių, vabzdžių ir net roplių, pastaruosius atvežė Palangos zoologijos sodas „Insektariumas“. Dresiruotus šunis atsivežė ir žiūrovams programą parengė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. 

Vytauto stadione įsikūrė Sporto oazė. Tauragės BMK (Bėgimo mėgėjų klubas) organizavo labdaros komandinį maratono bėgimą, taip pat vyko tarptautinis futbolo turnyras bei gatvės krepšinio trijulių turnyras. Tinklinio mėgėjai pakviesti į SK „Šilas“ tinklinio aikštelėje vykusį vyksiantį turnyrą. 

Taurų nuotykių parke vidudienį parke vyko virvės traukimo festivalis „Purvo gurkšnis“. šeštadienį iki vėlaus vakaro vyko V-asis tarptautinis fotoklubų suvažiavimas. Kaip skelbia renginio organizatorius Romualdas Vaitkus, jame dalyvavo 17 fotoklubų, 156 parodų dalyviai, pristatytos 645 fotografijos. 

Vilniaus, Kauno, Palangos, Alytaus ir kitų miestų fotoklubai bei svečiai iš Lenkijos, Latvijos pristatė savo darbus originaliai įrengtose ekspozicijose, vyko paskaitos. Vakare susirinkusius linksmino vilniečių grupė „AC/DC Project“. 

Ketvirtąją šventės dieną vainikavo garsiosios scenos karalienės Džordanos Butkutės koncertas. Tauragės rajono savivaldybės sumanymas pakviesti koncertuoti Dž. Butkutę pasiteisino – į koncertą suplūdo daugybė žiūrovų, ir ne tik iš Tauragės rajono. Renginių organizavimo įmonės UAB „Muzikos servisas" vadovo Raimondo Marozo teigimu, susirinko apie 10 tūkstančių žmonių. 

Penktoji diena. Tradicinė mugė

Sekmadienio rytą tauragiškiai ir miesto svečiai pakviesti į Šv. mišias už Tauragės kraštą Švč. Trejybės bažnyčioje. Bažnyčių gatvėje šurmuliavo jau tradicine tapusi lietuvių amatų ir tautodailės dirbinių mugė, be kurios Tauragės miesto šventė neįsivaizduojama. Šioje gatvėje įrengtoje scenoje koncertą Tauragei dovanojo svečiai iš Gruzijos, Lenkijos, Rusijos. Miesto gatvėmis iškilmingai žygiavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio MPB kariai su Lietuvos kariuomenės orkestru. Paskutinę, penktąją šventės dieną Pilies aikštėje surengta VII-oji Lietuvos kariuomenės orkestrų šventė bei rikiuotė, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai. 

Nuo 10 val. šalia scenos prie SEB banko didžiulėje palapinėje vyko Tauragės, Belchatovo ir Sovietsko regionų kulinarinio paveldo pristatymas. Svečiai iš Belchatovo vaišino tauragiškius ir miesto svečius sriubomis, troškintais kopūstais, smalčiumi su raugintais agurkais ir kitais skanėstais. 
Kaimynai iš Sovietsko (Tilžės) vaišino saldžiais patiekalais: pyragaičiais, bulkutėmis, meduoliais. Tauragiškiai ragavimui pateikė lietuviškų lašinių, skilandžio, kastinio su bulvėmis, lietuviškos duonos ir giros, mielinio pyrago. Ragaujančių buvo išties nemažai.
Tądien vyko koncertas skirtas tarptautinio Tauragės, Belchatovo (Lenkija, Lodzės vaivadija) ir  Sovietsko (Tilžės) savivaldybių bendradarbiavimo 15-os metų jubiliejui paminėti. 

 

 

Šią savaitę ne tik termometrų stulpeliai fiksuos gaivesnę temperatūrą, bet dar ir šaltas vėjas darbuosis iš peties. Kasdien danguje sukiosis debesys, vietomis palis. Kiek šilčiau bus trečiadienį, tačiau tik trumpam. 

Tauragės miesto dienos pritraukė daugybę lankytojų. Vyko įvairūs renginiai, mugės. Tačiau šventės kulminacija tapo šeštadienio vakarą įvykęs Džordanos Butkutės koncertas, kuris sukvietė visus tauragiškius į vieną vietą – Vasaros estradą.

Iki sekmadienio Tauragėje šurmuliuos miesto šventė „Tauragės dienos“. Šventės renginiai žada įvairiausių įspūdžių – džiugins vaikų dainos ir šokiai, žinomų atlikėjų koncertai, lankysime parodas ir sporto renginius. Tuo pat metu vyks ir Tarptautinis V-asis fotoklubų suvažiavimas, kuriame žinomas tauragiškis – sparčiai augančios tarptautinės audiovizualinės komunikacijos studijos „Wide Wings“ įkūrėjęs Gediminas Tamulynas skaitys paskaitą tauragiškiams. 

Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Tauragės apskritasis stalas“ valdybos nario, muzikinės grupės „Be stabdžių“ vadovo ir saksofonininko Dominyko Tranelio idėja – Pilies kiemelyje, po arka, pastatyti pianiną, kad juo galėtų groti kas tik moka, išpildyta. Penktadienį priešpiet pilies paikšėje jau suskambo pirmieji melodijos garsai. Pianiną išbandė „Tauragės žinių“ kalbos ir interneto portalo www.taurageszinios.lt redaktorė Eglė.  

Miesto šventės spalvos
  • Įkelta: 2016-06-03

Birželio 1–5 dienomis Tauragėje gaudžia miesto šventė „Tauro ragas 2016“. Tokios margaspalvės, gausios renginių miesto šventės dar nebuvo. Savaitgalį Tauragėje ras ką veikti maži ir dideli, sporto, muzikos ir meno mylėtojai. Tradiciškai Bažnyčių gatvėje šurmuliuos mugė, bus rengiamos iškilmingos eisenos, vaikams rodomi spektakliai, taip pat vyks begalė parodų, sporto renginių ir dar daugiau koncertų.