2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Prie pilietinio projekto prisijungė ir Tauragė

  • Įkelta: 2016-06-08

Autorės ir pilietinių iniciatyvų organizatorių nuotraukos

Pilietinis projektas „Aš už Lietuvą!“, kurio idėja padovanoti po gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę valstybę, vykdomas ir Tauragėje. Projektui įvairios organizacijos užregistravo per dvi dešimtis įvairių veiklų. Dalis jų jau įvykdyta. 

Prie pilietinės iniciatyvos prisidėjo ir apie tai „Tauragės žinias“ informavo Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras. Projekto dalyvės kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis praėjusį ketvirtadienį lankėsi „Šaltinėlio“ vaikų globos namuose. Pas vaikus nuvyko ir savo eiles deklamavo poetas Jonas Jakštas. Vaikų globos namų auklėtiniai svečiams parengė programą, piešė savo svajones, po to, savo svajonių piešinius pririšo prie balionų ir paleido juos į dangų. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro renginyje dalyvavusiems vaikams pažadėta fotosesija. 

Sungališkių kaimo bendruomenė prie pilietinės akcijos „Aš už Lietuvą“, skirtos Lietuvos valstybės 100-čiui, paminėti prisijungė nuo trečiadienio. Tris dienas jie tvarkė sporto aikštyną. Pasak bendruomenės pirmininkės Remigijos Rudienės, vyrai su traktoriumi, trimeriu bei žoliapjove pjovė žolę, moterys ravėjo, laistė gėlyną prie bendruomenės namų. 
– Neplanavome kažkokių didelių darbų ar rimtų renginių, tačiau nusprendėme, kad galime susitvarkyti viešąsias kaimo erdves: nušienauti žolę, sutvarkyti gėlyną prie bendruomenės namų ir pasigaminti keletą priemonių vaikų žaidimų aikštelei – boružėlių, kirminiuką, dinozaurą. Ačiū visiems dalyvavusiems ir nuoširdžiu darbu prisidėjusiems prie šios akcijos. Dėkoju vyrų komandai: kaimo gyventojams Ernestui Jonikui, Sauliui Skladaičiui ir Audriui Katauskui, Aivarui Jonušaičiui ir Žydrūnui Bajorinui, bendruomenės nariams Valdui Rudžiui ir Artūrui Žalandauskui. Nuoširdus ačiū bendruomenės narėms Raimondai Liorančienei ir Kristinai Gaurylienei, Jolantai Kiniulienei ir Ramutei Obydenik, – kalbėjo R. Rudienė. 

Penktadienį Lietuvos moksleivių parlamento atstovai iš Tauragės rajono surengė koncertą besigydantiems Tauragės ligoninėje. „Mes tikime, kad muzika gydo. Klausytojų buvo labai daug.  Daugelis jų stebėjo mus pro ligoninės langus, ar klausėsi juos atvėrę,“ – „Tauragės žinioms“ sakė šios iniciatyvos koordinatorė Nelita Urbutytė. Jai talkino Žalgirių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Edita Butkienė. 

Batakių vidurinės mokyklos šeštokai ir septintokai, kartu su auklėtoja Renata Bernotiene, šeštadienį lankė senelius. Vienuolika moksleivių pabiro po kaimo sodybas, siūlydami savo pagalbą. Anot septintos klasės auklėtojos R. Bernotienės, vaikų žadėjo susirinkti daugiau, tačiau buvo šeštadienis, gražus oras, daugelis išvyko su tėvais, todėl prisidėti prie šio projekto negalėjo. Apie kai kuriuos senelius, kuriems reikia pagalbos, mokytoja iš anksto sužinojo iš seniūnijos, o kitiems, vienišiems, siūlė pagalbą tiesiog pabeldę į duris. Tądien Batakių moksleiviai savanoriavo apie tris valandas. Ne visus, ką buvo suplanavę, aplankė, nes ėmė alinti karštis, o vakare prapliupo lietus, tačiau šį darbą žadėjo pratęsti. Pas vienus moksleiviai nešė malkas, pas kitus ravėjo daržus. Kai kurie senoliai savanorių pagalbininkų paprašė tik atnešti vandens iš šulinio. R. Bernotienė žurnalistei atskleidė, kad dar rugsėjį, planuodami veiklą, jos auklėtiniai sakė norį kam nors padėti. 

Interneto svetainėje www.asuzlietuva.lt dar  yra veiklų, kurioms galite užsiregistruoti ir Jūs. VšĮ „Kultūros blokas“ kviečia sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų bent vieną gyvenimo dieną paversti stebuklinga – surengti išsvajotą gimtadienį. Tauragės maltiečių Vaikų dienos centras ragina prisidėti prie vaikų laisvalaikio organizavimo, o taip pat padėti maltiečių globojamiems senoliams sekmadieniais nuvykti į mišias bažnyčioje. Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prašo padėti sukurti iškabą jų įstaigos įkurtam Vaikų dienos centrui Tauragėje.  Lomių kaimo bendruomenė kviečia kraštiečius liepos 2–3 dienomis dalyvauti tradicinėje kraštiečių šventėje. Toks susitikimas esą pasitarnaus tolesniam tėviškės puoselėjimui, kaimo muziejaus turtinimui. Dar viena Lomių bendruomenės siūloma veikla užregistruota Pilietiniame projekte „Aš už Lietuvą!“ – kaimo viešųjų erdvių tvarkymas. Vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“ kviečia padėti grafiti piešiniais dekoruoti betoninę tvorą.  

Baigėsi tauragiškių laukta, smagi, renginių įvairove džiuginusi tradicinė miesto šventė „Tauragės ragas 2016“. 509-ąjį gimtadienį miestas šventė penkias dienas. Surado ką veikti maži, jauni ir garbaus amžiaus sulaukę, muzikos ir meno mylėtojai, sporto gerbėjai. Tauragės rajono savivaldybė informuoja – iš viso surengti 35 renginiai, pasirodė 428 kolektyvai. Pirmą kartą miesto šventės renginių metu nebuvo prekiaujama alkoholiu. 

Šią savaitę ne tik termometrų stulpeliai fiksuos gaivesnę temperatūrą, bet dar ir šaltas vėjas darbuosis iš peties. Kasdien danguje sukiosis debesys, vietomis palis. Kiek šilčiau bus trečiadienį, tačiau tik trumpam. 

Tauragės miesto dienos pritraukė daugybę lankytojų. Vyko įvairūs renginiai, mugės. Tačiau šventės kulminacija tapo šeštadienio vakarą įvykęs Džordanos Butkutės koncertas, kuris sukvietė visus tauragiškius į vieną vietą – Vasaros estradą.

Iki sekmadienio Tauragėje šurmuliuos miesto šventė „Tauragės dienos“. Šventės renginiai žada įvairiausių įspūdžių – džiugins vaikų dainos ir šokiai, žinomų atlikėjų koncertai, lankysime parodas ir sporto renginius. Tuo pat metu vyks ir Tarptautinis V-asis fotoklubų suvažiavimas, kuriame žinomas tauragiškis – sparčiai augančios tarptautinės audiovizualinės komunikacijos studijos „Wide Wings“ įkūrėjęs Gediminas Tamulynas skaitys paskaitą tauragiškiams. 

Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Tauragės apskritasis stalas“ valdybos nario, muzikinės grupės „Be stabdžių“ vadovo ir saksofonininko Dominyko Tranelio idėja – Pilies kiemelyje, po arka, pastatyti pianiną, kad juo galėtų groti kas tik moka, išpildyta. Penktadienį priešpiet pilies paikšėje jau suskambo pirmieji melodijos garsai. Pianiną išbandė „Tauragės žinių“ kalbos ir interneto portalo www.taurageszinios.lt redaktorė Eglė.