Jokūbo kelio iššūkis – pėsčiomis 800 kilometrų
Įkelta:
2016-09-21
Nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Pirmas Vaidoto Meškio žygis pėsčiomis buvo 25 km ilgio. Vėliau, kaip pats teigia, pasidarė priklausomas nuo iššūkių ir prisijungė prie Tauragės ekstremalų asociacijos. Naujausias Vaidoto pasiekimas – beveik 800 km žygis pėsčiomis Šv. Jokūbo piligrimo keliu. Iš Prancūzijos į Ispaniją tauragiškis ėjo beveik mėnesį.

Įkvėpė filmas

Vaidotas Meškys – jaunas, 22 metų tauragiškis, baigęs Žalgirių gimnaziją, išvyko mokytis į Karo akademiją Vilniuje. Su bendraminčiais mėgo dalyvauti pėsčiųjų žygiuose, prieš studijas dirbo Taurų nuotykių parke.

– Kai baigiau Žalgirių gimnaziją, nepavyko iškart įstoti į Karo akademiją, tai įsidarbinau Taurų parke vieneriems metams. Po metų pavyko įstoti į norimą vietą ir štai jau trečius metus ten mokausi Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, – pasakojo tauragiškis.

Aktyvus, sportiškas ir pėsčiųjų žygius pamėgęs jaunuolis „Tauragės žinių“ žurnalistei kalbėjo, kad žymusis piligrimų kelias jį sudomino pažiūrėjus filmą „Kelionė“, kuriame tėvas nusprendžia tęsti žuvusio sūnaus kelionę garsiuoju keliu, nešinas jo pelenais ir atranda kitokį požiūrį į gyvenimą.

– Pažiūrėjau filmą ir man kilo mintis, kad noriu tai išbandyti. Ėmiau taupyti pinigus kelionei. Planavau vykti vienas per vasaros atostogas. Kretingiškis kambariokas Vytautas Liakas tuo pačiu metu planavo savo kelionę į Alpių kalnus. Tik vėliau persigalvojo ir sutarėme vykti kartu El Camino keliu. Iš pradžių ėjome kalbėdamiesi. Tik po kelių dienų pabandėme eiti klausydamiesi muzikos su ausinukais – taip kelionė tapo linksmesnė, – juokdamasis pasakojo V. Meškys.

Nužygiavo 800 km

Žygeiviai kelionę pradėjo nuo Ispanijos miesto Barselonos, mat lėktuvo bilietai į ten buvo pigesni. Tačiau vėliau suprato apsiskaičiavę, nes teko brangiai sumokėti už traukinio bilietus į Prancūziją, kur ir prasideda garsusis kelias.

– Yra kelios starto vietos, bet mes pasirinkome eiti nuo Prancūzijos kaimelio Saint Jean Pied de Port. Čia pradeda dauguma, nes šią vietą gana lengva pasiekti. Taip pat visi sako, kad kelionės distancija yra 800 km, bet mūsų diplomuose įrašytas 775 km atstumas. Vis dėlto, vos atvykę į Ispaniją, Barselonoje daug vaikščiojome, tai galima sakyti, kad 800 km tikrai nuėjome, – tvirtino vyras.

Sunkumų kelionės metu jaunuoliai neišvengė. Fiziškai V. Meškiui sunkiausia atrodė pati kelionės pradžia, kuomet teko net 26 km įveikti Pirėnų kalnų apylinkėmis. Žygeiviai pėsčiomis buvo pakilę net 1400 m virš jūros lygio. Psichologiškai sunkiausia tapo paskutinioji kelionės savaitė, kai viršų paėmė namų, artimųjų ilgesys. Mintyse skaičiavo kiekvieną likusį kilometrą.

– Esu toks, kuris nori keliauti, pamatyti, susipažinti su kita kultūra. Laikas kelionėje kartais prailgdavo, tapdavo sunku. Nepaisant to, šią kelionę visiems rekomenduočiau išbandyti. Jei ne visus 775 km, tai bent dalį. Ir pats norėčiau dar kartą save taip išbandyti, tik kitam kartui rinkčiausi Šiaurinį kelią. Ten didžioji kelio dalis nusidriekusi kalnais, labai vaizdinga vietovė, – kalbėjo tauragiškis.

Nuotrauka

Finiše degino rūbus

Per 24 dienas 800 km įveikę vaikinai nešėsi palapinę, kurioje gyveno pirmąją savaitę. Mobiliuosius telefonus pasikraudavo kavinėse, kol gerdavo kavą. O rūbus skalbdavo upėse. Tokiu būdu kelionė atsiėjo šiek tiek pigiau. Vėliau nusprendė naudotis šv. Jokūbo kelyje esančių albergų paslaugomis – tai vietos, kuriose piligrimai nebrangiai gali apsinakvoti, pavalgyti. Juose jie gyveno kas antrą, kartais kas trečią naktį, kitas naktis praleisdavo palapinėje. Per dieną nueidavo apie 30–40 km.

– Kelionės metu buvo visko. Gavau saulės smūgį, tuomet draugas padėjo. Vėliau ir pasipykom, ir susitaikėm. Bet šį kelią eiti dviese saugiau ir smagiau. Teko sutikti kitų lietuvių. Viena pora susipažino per mobiliąją programėlę ir leidosi į kelią kartu. Tačiau kelionės metu susipyko ir toliau ėjo atskirai. Tad išeičių tikrai yra. Nuėjęs visą kelią iki pat katedros, kiekvienas turi apkabinti šv. Jokūbo skulptūrą, tokiu būdu padėkoti už lengvą ir saugią kelionę. Po to piligrimai vyksta į Finisterre miestelį, kuris įsikūręs prie Atlanto vandenyno. Ten reikia sudeginti kelionės rūbus, taip simboliškai apsivalant, palydėti saulę ir nuogiems išsimaudyti vandenyne. Mes atlikome viską, išskyrus maudynes, – šmaikštavo keliautojas.

Šv. Jokūbo kelias, dažnai vadinamas Kamino keliu (isp. Camino de Santiago) – tai katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Kelias nėra apibrėžtas, juo laikomas visas piligrimo maršrutas į katedrą. Tradicinis maršrutas iš Prancūzijos į Santjagą eina „prancūzų keliu“ (Camino Francés), nuo Pirėnų kalnų per Pamploną ir Leoną – šiuo keliu ir patraukė rašinio herojus. 1993 m. Šv. Jokūbo kelias įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Nuotrauka

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.