2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

S. Mėčius: „Šuo negali būti viršesnis už šeimininką“

  • Įkelta: 2016-10-03
Autorės nuotrauka

Gyvūnus mylintis ir tarnybinį pasieniečių šunį dresuojantis Skirmantas Mėčius ėmėsi papildomos veiklos – nuo šiol bendro paklusnumo moko ir tauragiškių geriausius draugus. Jauno kinologo teigimu, tenka mokyti ir šeimininkus, kurie dažnai iš didelės meilės per daug lepina savo augintinius.

Prieš 8 metus į pasieniečių mokyklą įstojęs vaikinas po jos baigimo buvo paskirtas į Viešvilės užkardą. Kiek vėliau perėjo dirbti į Bardinų užkardą Rambyno kalno pašonėje. Žukuose gyvenantis Skirmantas Mėčius žurnalistei pasakojo, kad būtent dirbdamas pasienio užkardose pamatė, kaip vyksta darbas su šunimis, kaip jie dresuojami. Todėl ilgai nelaukęs pats pasisiūlė dirbti su keturkojais. Neilgai trukus užkarda įsigijo šuniuką, kurį jau 2 metus ir dresuoja pasieniečiu dirbantis jaunuolis.

– Darbinį šuniuką gavau 3 mėnesių amžiaus. Per du metus turėjau paruošti jį tarnybai. Dabar su šunimi dirbu kaip su kolega ir man tai labai įdomu. Vykstam kartu į darbą, kartu namo, važiuojam ir į įvykius, jei gaunam iškvietimą, – pasakojo S. Mėčius.

Neseniai kitų šunų dresavimo ėmęsis vyras jau turi du auklėtinius – belgų aviganį Malinua ir vokiečių aviganį. Jų mokymo ėmėsi dar visai neseniai, tačiau rezultatai jau akivaizdūs.

– Šuo privalo eiti greta šeimininko, netempti pavadėlio, nereaguoti į aplinkos dirgiklius – katinus, mašinas ar dviračius. Kiekvienas turi atbėgti šeimininko pakviestas. Ir, žinoma, turi vykdyti pagrindines komandas. Belgų aviganio šeimininkė man paskambino norėdama, kad išmokyčiau šunį bendro paklusnumo ir kontrolės. Pirmus du susitikimus teko dirbti uždėjus šuniui antsnukį, nes labai agresyviai su manim elgėsi. Tačiau trečią apsilankymą galėjau jį nuimti. Taip pat dirbu su vokiečių aviganiu. Šis buvo gan silpno charakterio, mėgo šokinėti. Jau buvom susitikę apie 5 kartus ir pažanga akivaizdi, – vardijo pasiekimus Skirmantas.

Dirbant su keturkojais tenka kartu bendrauti ir su šeimininku – šuo turės jo klausyti ir ateityje, kai dresūros pamokos nebebus vedamos. Kaip aiškino S. Mėčius, būna atvejų, kai patys šeimininkai nenori dirbti su dresuotoju, nes nepatinka jo bendravimas su augintiniu – neva per griežtai elgiamasi.

– Šuo negali būti viršesnis už šeimininką. Todėl kartais tenka elgtis itin griežtai. O šeimininkai savo augintinius linkę lepinti, todėl griežto ir reiklaus elgesio nesupranta ir nepageidauja. Džiugu, kad šiuo metu auklėjamų augintinių savininkai supranta dresūros svarbą ir pasitiki mano darbu, – teigė Skirmantas Mėčius.

Tradiciniu tampantis ekstremalus plaukimo baidare maratonas prasideda – „Ištvermės yrio“ dalyviai jau iškeliavo į starto vietą. Prieš akis – 146 km Jūros upe. Šiemet ekstremaliam išbandymui registravosi 45 entuziastai.

Pirmas Vaidoto Meškio žygis pėsčiomis buvo 25 km ilgio. Vėliau, kaip pats teigia, pasidarė priklausomas nuo iššūkių ir prisijungė prie Tauragės ekstremalų asociacijos. Naujausias Vaidoto pasiekimas – beveik 800 km žygis pėsčiomis Šv. Jokūbo piligrimo keliu. Iš Prancūzijos į Ispaniją tauragiškis ėjo beveik mėnesį.

Sekmadienio popietę tauragiškius dar kartą džiugino VI-asis Tarptautinis Tauragės vokalinės muzikos festivalis. Šįkart Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje griausmingai skambėjo vargonai ir paties Liudo Mikalausko bosas.

Vakarų Ukrainoje esančiame Ternopilio mieste gyvena apie 220 tūkst. gyventojų. Anot turistų, tai vienas kosmopolitiškiausių šios šalies miestų, jame veikia keturi universitetai, netrūksta gatvėje kavą geriančių madingų studentų iš Libano, Jordanijos ir kitų Arabų valstybių. Vyresnieji kasdien traukia į savo įprastas darbo vietas, šiame mieste veikia didelė radijo detalių gamykla, rengianti įrangą karinei pramonei. Vakarų Ukrainos žemė turtinga savo didžia istorija ir itin draugiška čia atvykusiems lietuviams. Išgirdę „Литва“ jie draugiškai tiesia ranką bei pasakoja apie savo šalies rūpesčius.

Penktadienį Baltrušaičiuose ant užtvankos kranto vyko Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos ir Baltrušaičių bendruomenės organizuotas literatūrinis muzikinis vakaras ,,Rugpjūčio lyrika“.