2019 Lapkričio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Vieniems – gyvenimo būdas, kitiems kova su kilogramais

  • Įkelta: 2017-04-13
Autorės nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Atėjęs pavasaris ne vieną paskatina pradėti gyventi aktyviau, pasirūpinti dažnai per žiemą apleistomis kūno formomis. Vieni prakaitą lieja gamtoje – bėgiodami ar važiuodami dviračiu, kiti šoka į sportinius batelius ir keliauja į sporto klubus. Kad atšilus orams plušančių sporto salėse padaugėja, patvirtina ir kalbinti sporto klubų treneriai.

Pavasarį – sportuojančių antplūdis

Pramonės gatvėje įsikūrusio sporto klubo „Eola“  vadovas Žilvinas Skečionis „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad kai kurie tauragiškiai figūra susirūpina po Naujųjų metų – vykdydami savo naujametinius pažadus sportuoti, kiti  – vasario–kovo mėnesiais –  ruošdamiesi artėjančiai vasarai. Esą sporto virusu  pavasarį  užsikrečia tiek vyrai, tiek moterys. Panašias mintis išsakė ir kiti kalbinti sporto klubų treneriai.

Devynis metus mitybos ir sporto trenere Sporto klube „Forma gym“  dirbanti Lina Vydmantienė sakė, kad pavasarį į sporto klubus plūstantys ir greitų rezultatų trokštantys tauragiškiai – tikras iššūkis sporto treneriams.

– Per žiemą ant sofos priešais televizorių pratysoję tauragiškiai, pavasarį susizgrimba ir atskuba į sporto klubus sportuoti. Dažnai tikimasi greitų ir akivaizdžių rezultatų, o tokių nepasiekus, sportinis entuziazmas išgaruoja. Todėl aš visada akcentuoju ne grožį, o sveikatą. Taip pat visada džiaugiuosi sportuojančiais ištisus metus. Sportuojant nuolatos, ne tik pagerėja savijauta, bet ir išvengiama įvairių traumų, ypač nugaros. Juolab, kad mūsų klube galima pasirinkti ne  tik treniruotes su treniruokliais, bet ir įvairius grupinius užsiėmimus – kalanetikos, pilates, – sakė 45 metų mitybos ir sporto trenerė L. Vydmantienė.

Sporto salėje – kova su kilogramais

Kad sportuojančių tauragiškių pavasarį padaugėja, paliudijo ir Vasario 16-osios gatvėje jau beveik du dešimtmečius veikiančio  Moterų sporto klubo sporto instruktorė Giedrė Morkūnienė.

– Sportuojančių moterų šiuo metu labai daug. Juk visos nori vasarą pasitikti gražios. Štai ir dabar salėje pluša daug naujokių, – pasakojo G. Morkūnienė.

Viena iš Moterų sporto klubo naujokių, 31 metų Kamilė,  pasakojo sportuoti pradėjusi prieš kelis  mėnesius, tačiau jau galinti pasidžiaugti puikiais rezultatais – klubų apimtis sumažėjo 7 centimetrais.

– Sportuoti pradėjau norėdama sulieknėti. Todėl dabar į sporto klubą einu kaip į darbą – penkis kartus per savaitę, – su šypsena kalbėjo moteris.

Tame pačiame klube nuo spalio mėnesio prakaitą liejanti 32 metų Inga Andriuškienė gali būti įkvepiančiu pavyzdžiu daugeliui moterų. Intensyvių treniruočių ir suderintos mitybos dėka Ingai pavyko atsikratyti 16 kilogramų. O akivaizdžiai gražėjantis kūnas – pats geriausias motyvas judėti pirmyn.

– Turbūt, kaip ir daugumai moterų, papildomų kilogramų pridėjo du nėštumai. Tačiau nuo spalio suėmiau save į rankas ir nutariau sportuoti. Ir sportuoju gana intensyviai – penkis kartus per savaitę. Žinoma, vien sporto nepakanka. Ėmiau žiūrėti ir ką valgau, – patirtimi dalinosi Inga.

Trečiadienio rytą Moterų sporto klube kalbintos moterys pasakojo, kad šį sporto klubą vienos pasirinkusios todėl, kad jis arčiau namų, o kitos atviravo, kad su moterimis sportuoti tiesiog smagiau. Esą, sportuojant su vyrais, norisi pasitempti, būti pasidažiusioms, o sportuojant su  moterims, galima labiau atsipalaiduoti, nesukti galvos, kaip atrodai.

Nori raumeningo kūno

Vienos moterys sportuoja norėdamos geriau jaustis, būti sveikesnės, kitos ateina turėdamos tikslą  padailinti kūno linijas ar užsiauginti raumenukų.

– Sporto klube sportuojančių moterų ir merginų amžius gana įvairus – nuo 14 iki 65 metų. Smagu, kad yra ir tokių moterų, kurios klube sportuoja nuo jo atidarymo – 1998-ųjų. Todėl nenuostabu, kad moterys tampa draugėmis, dalinasi savo džiaugsmais ir problemomis. Vienų moterų tikslas – sveikata, kitų – tobulas kūnas. Reiktų pažymėti, kad  vis daugiau moterų  susižavi fitneso kultu, todėl yra  akcentuojančių, kad jų tikslas – gražus, raumeningas kūnas. Žinoma, norint turėti tobulą kūną, vien sporto nepakanka, būtinas ir baltymais paremtas mitybos planas,  – pasakojo Moterų sporto klubo sporto programos instruktorė Giedrė Morkūnienė.

„Sportuoti – ne tik pavasarį“

Taip mano 22 metus  Vilijos Krūgelienės organizuojamus „Boby baleto“  užsiėmimus lankanti  48  metų pedagogė Jolanta Bernotienė. Moteriai sportas  ilgainiui tapo mylima veikla ir gyvenimo būdu.

– Svarbu suvokti, kad sportuoji ne dėl vaikų ar vyro, o dėl savęs. Tik tada išsiugdysi valią, turėsi jėgų ir taps smagu gyventi. Aš dažnai mėgstu sakyti, kad sportuodama užmirštu problemas ir iš sporto užsiėmimų pareinu ne tik fiziškai sustiprėjusi, bet ir geresnė, – džiugiai kalbėjo Tauragės rajono Batakių vidurinėje mokykloje geografijos mokytoja bei socialine pedagoge dirbanti ponia Jolanta.

Moteris lanko  ne tik „Boby baleto“  užsiėmimus, bet ir išbandė  „Kangoo Jumps“ treniruotes, kurias veda Vilijos Krugelienės dukra Evelina. Šitokio pobūdžio treniruotės yra naujiena Lietuvoje – tai intervalinė aerobikos pamoka, mūvint specialius batus, kurių vienas sveria 2 kg. Tai visiškai nauja „Fitness“ programa, kurią tauragiškės jau spėjo pamėgti.

Pradedančių klaidos

Sporto klubo „Forma gym“  Mitybos ir sporto trenerė L. Vydmantienė „Tauragės žinioms“  akcentavo, kad sportuoti, ypač po ilgesnės pertraukos, reiktų prižiūrimiems sporto trenerio, kuris  ne tik pamokys, parodys, kaip taisyklingai  atlikti vieną ar kitą pratimą, bet ir patars, kaip maitintis.

 Moteris apgailestavo, kad šiais laikais, kai tiek spaudoje, tiek televizijoje apstu informacijos apie sveiką gyvenseną ir mitybą, pasitaiko žmonių, kurie daro labai daug klaidų, tarkim po ilgos pertraukos ima savarankiškai bėgioti ar turėdami didelį antsvorį šokinėja virvute.

– Jei jau nutarėte savarankiškai sportuoti, pirmiausia siūlyčiau pradėti nuo ėjimo ir tempimo pratimų. Taip pat pasitaiko žmonių, kurie įsivaizduoja, kad šokinėdami virvute numes svorio. Tai didelė klaida, nuo kurios itin kenčia sąnariai, nugara. Taip pat reiktų nepamiršti, kad Jūsų kūno grožiui itin svarbi mityba, – patarimus dalino L. Vydmantienė.

 

Trečiadienį LRT televizijos žiūrovai ekranuose išvydo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Vytautą Navicką. Politikas dalyvavo žaidime „Kas ir kodėl“ ir bandė įveikti įvairius klausimus.

Visoje Lietuvoje populiaraus Austėjos Landsbergienės įkurto privataus vaikų darželio „Vaikystės sodas“ mokyklėlė veikia ir Tauragėje. Šeštadieninės mokyklėlės „Mažasis mokslininkas“ pamokose vaikai turi galimybę išlaisvinti kūrybines galias.

Neseniai iš kelionės po Ameriką grįžęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, sporto aistruolis Linas Janušonis neslepia, kad  stebėti gyvai NBA krepšinio rungtynes buvo jo sena svajonė.

Kam sekmadienį LNK eteryje teko stebėti unikalų projektą „Mes – vieno kraujo“, turbūt atpažino dvidešimtmetį tauragiškį Luką Dedūrą. Vaikinas įsikūnijo į lietuvaičių pamėgtą atlikėją Donatą Montvydą. Luko pasirodymą vertinusios komisijos narių nuomonės išsiskyrė, todėl tolimesnį likimą šiame projekte nulems kompozitorius Deivydas Zvonkus.