2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Pradėjo dviračių sezoną

  • Įkelta: 2017-05-24
Mindaugo Nevardausko asmeninio archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės šilumos tinklų direktorius Mindaugas Nevardauskas jau planuoja šių metų dviračių sezono maršrutus. Prieš savaitę jis sukorė 200 kilometrų, taip pat pažadėjo pakartoti praėjusių metų žygį – dviračiu iš Kauno atminti į Tauragę.

– Kas kartą, keliaudamas po Lietuvą, stebiuosi, kokių nuostabių vietų mes turime, – teigė kaunietis, Tauragės šilumos tinklų direktorius Mindaugas Nevardauskas.

Prieš dešimtmetį užsikrėtęs dviračių manija, praėjusią savaitę jis leidosi į kelionę Kernavės link.

„Ankstyvą rytą atvykome traukiniu iš Kauno į Trakų Vokę. Persikėlę kabančiu tiltu užsukome į dvarą. Toliau tiesiu keliu pasiekėme Lentvario dvarą ir patraukėme į Trakus. Aplankę senąją Lietuvos sostinę, sustojome pailsėti ir papietauti prie Akmenos ežero. Pajudėję link Užutrakio dvaro užsukome į Angelų kalvą. Nakčiai apsistojome Bražuolės upelio stovyklavietėje. Vakarienei gavome žygeivio troškinio“, – apie maršruto vingius pasakojo pašnekovas.

Antrąją dieną žygeiviai patraukė Kernavės link, trečiąją – papusryčiavę ir susikrovę mantą, pajudėjo link Gaižiūnų poligono. Ties Lomeniais persikėlė per upelį vos pėdos pločio liepteliu. Pravažiavo poligono teritoriją prastu keliu, stūmėsi dviračius porą kilometrų. Pasiekę gerą vieškelį, numynė iki apleistos Gulbiniškių raketinės bazės. Toliau laukė keletas kilometrų plento iki Karmėlavos, Kleboniškio mišku palei upę. Išnirę iš miško skelbė žygio pabaigą ir sukaupę jėgas išsiskirstė į namus. Iš viso kompanija įveikė 200 km atstumą.

Paklaustas, ar ketina pakartoti praėjusių metų žygį, kurio metu iš namų Kaune dviračiu leidosi į darbą Tauragėje, M. Nevardauskas tikino turintis ir didesnių užmojų.

– Būtinai pakartosiu. Tiesa, dviračių žygio idėją ruošiu ir savo kolektyvui. Dviračiai dabar labai populiarėja, keičiasi požiūris, gerinama infrastruktūra. Taip aktyviai praleistas poilsis būtų visiems į naudą, – teigė M. Nevardauskas.

 

Atšilus orams į Tauragės miesto gatves išriedėjo išskirtiniai, praeivių akį traukiantys automobiliai. Antradienį vienas jų buvo užfiksuotas Vasario 16-osios gatvėje. Amerikietišku 1974 metų „Chevrolete Corvette“ modeliu iš Šilutės į Tauragę atvažiavo UAB Tauragės butų ūkis direktorius Liutauras Indriuška.

Vakar vakare žiūrovų laukė azartiškas LRT laidos „Lietuvos patriotai“ laidos finalas. Jame susirungė mūsų kaimynai – šilališkiai ir dzūkai iš Birštono. Fortūna šį kartą buvo šilališkių pusėje – jie iškovojo patriotiškiausio Lietuvos miesto titulą ir puikias dovanas.  Sveikiname kaimyninę Šilalę su pergale.

Praėjusią savaitę iš Gruzijos grįžo gausi švietimo ir ugdymo įstaigų bei savivaldybės atstovų delegacija, dalyvavusi  tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos ir Gruzijos švietimo sistema: situacija, problemos, perspektyvos“. Tauragės moksleivių kūrybos centro vadovė, ,,Gruzijos bičiulių draugijos Tauragėje“ pirmininkė, Zestafonio (Gruzija) garbės pilietė nuo 2015-ųjų Jolanta Kazlauskienė sutiko papasakoti, kodėl šis kraštas tauragiškiams kaip medum pateptas – Tauragės ir Zestafonio miestų draugystė tęsiasi nuo neatmenamų laikų. 

Atėjęs pavasaris ne vieną paskatina pradėti gyventi aktyviau, pasirūpinti dažnai per žiemą apleistomis kūno formomis. Vieni prakaitą lieja gamtoje – bėgiodami ar važiuodami dviračiu, kiti šoka į sportinius batelius ir keliauja į sporto klubus. Kad atšilus orams plušančių sporto salėse padaugėja, patvirtina ir kalbinti sporto klubų treneriai.